Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Įkliuvo galimai brakonieriavę du gamtos apsaugos darbuotojai

Turinys:

Kauno policijos bei regiono aplinkos apsaugos departamento atstovai penktadienį pasidžiaugė savo pergale prieš brakonierius. Surengtoje spaudos konferencijoje atskleistos tyrimo detalės, kaip buvo sučiupti tauriųjų elnių medžiotojai. Jie pasirodė patys beesą gamtos apsaugos neetatiniai darbuotojai, iki tol padėję gaudyti brakonierius.

Raimondas Baltaduonis, Kauno apskrities VPK Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos viršininkas, tvirtina, jog kovo 23 d., gavus informacijos apie naktį vykstančius šaudymus Garliavos seniūnijoje, Pajiesio kaimo ribose, vienoje iš sodybų aptikti du nušauti, nulupti ir išmėsinėti taurieji elniai.
Atliktos kratos, kurių metu rasta ir paimta: šaunamieji ginklai, šaudmenys, tūtelės, optiniai taikikliai, kaip įtariama, naktinio matymo įranga ir kt. daiktai. Leidimus šaunamiesiems ginklams ir šaudmenims vyrai turėjo, tačiau dalis ginklų buvo laikomi pažeidžiant nustatytą tvarką. Aptiktas ir automobilis „Audi 100“, kuriuo buvo gabenti nušauti elniai. Dalis rastos įrangos atiduota tirti ekspertizei.

Nustatyti įtariamieji – tai du neetatiniai gamtos aplinkos apsaugos inspektoriai. Taip, prisidengdami darbuotojo pažymėjimais, jie nelegaliai medžiojo. Vienas turi kelių metų aplinkosaugininko stažą, kitas – naujas žmogus. Vienam jų – 25 m., kitam – 31-ri. Abu vyrai – miesto gyventojai.

Galimai yra ir daugiau asmenų, prisidėjusių prie šio nusikaltimo. Vyksta tyrimas.

Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Tomas Barkauskas gailisi, kad tie žmonės, kuriais buvo pasitikėta, dabar taip juos nuvylė. Įtariamieji anksčiau yra padėję patys sučiupti brakonierius.

Gamtai padaryta žala – apie 14 tūkst. eurų. Suma gali kisti. Jei nušauta patelė laukėsi – nuostoliai gali išaugti iki trijų kartų.

Kauno apskrities VPK pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 272 str. 1 d. dėl neteisėto medžiojimo ar žvejojimo arba kitokio laukinės gyvūnijos išteklių naudojimo.

Brakonieriams paskirtos kardomosios priemonės nesusijusios su laisvės apribojimu.

Tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros prokurorai.

Šaltinis: www.15min.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą