Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo projektas

Turinys:

Pažvelkime į užregistruotą ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo Nr. IX-705 7, 13, 16 ir 28 straipsnių pakeitimo įstatymo projektą ir ten numatomus pakeitimus.

1 straipsnis. 7 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 7 straipsnio 3 dalies 1 punktą ir jį išdėstyti taip:
„1) A kategorijos ginklai ir šaudmenys, skirti tik A kategorijos ginklams, A kategorijos ginklų priedėliai, taip pat šio įstatymo 3 straipsnio 7 punkte nurodytų ginklų dėtuvės, į kurias telpa daugiau kaip 20 šovinių, ir šio įstatymo 3 straipsnio 8 punkte nurodytų ginklų dėtuvės, į kurias telpa daugiau kaip 10 šovinių, išskyrus atvejus, kai juos naudoja Lietuvos bankas, Lietuvos Respublikoje įregistruoti juridiniai asmenys, gaminantys A kategorijos ginklus, ginklų priedėlius, šaudmenis, skirtus A kategorijos ginklams, jų dalis, Europos fiziniai ar Europos juridiniai asmenys, kurie verčiasi ginklų taisymu, ginklų ir šaudmenų perdirbimu, valstybinės kriminalistinės ekspertizės įstaigos, nacionaliniai, respublikiniai, savivaldybių muziejai, A kategorijos ginklus, jų priedėlius, šaudmenis, jų dalis tiriančios ir konstruojančios mokslinio tyrimo įstaigos, kiti asmenys, kuriems tokia teisė suteikta pagal šį įstatymą, duslintuvus ir naktinius taikiklius medžioklei naudoja tam teisę turintys asmenys;“

2 straipsnis. 13 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 13 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:
„2. Medžioklei B ir C kategorijų ilguosius graižtvinius, lygiavamzdžius, pneumatinius ginklus, jų šaudmenis, duslintuvus ir naktinius taikiklius gali įsigyti ir turėti ne jaunesni kaip 18 metų nuolatiniai Lietuvos Respublikos gyventojai, turintys medžiotojo bilietą, ir subjektai, turintys licenciją nuomoti ginklus, gavę leidimą laikyti ginklus.

3 straipsnis. 16 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 16 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:
„2. Fizinis asmuo jam priklausantį A kategorijos ginklą, nurodytą šio įstatymo 3 straipsnio 6, 7 ir 8 punktuose, duslintuvą, naktinį taikiklį, B ar C kategorijos ginklą jam dalyvaujant gali laikinai perleisti naudoti kitam asmeniui (įskaitant trečiųjų šalių gyventojus), turinčiam teisę laikyti ar nešiotis tos kategorijos ginklą:
1) medžioklės metu;
2) aukšto meistriškumo sporto varžybų, aukšto meistriškumo sporto pratybų, fizinio aktyvumo pratybų ir sporto renginių metu;
3) mokymų metu.“

4 straipsnis. 28 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 28 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:
„2. Subjektas, turintis licenciją nuomoti ginklus, turi teisę medžioklei nuomoti B ir C kategorijų medžioklinius ginklus, duslintuvus ir naktinius taikiklius, o sportui, profesinei veiklai ar mokymui – šio įstatymo 3 straipsnio 6–10 punktuose nurodytus ginklus, B, C, D kategorijų ginklus.“

Kaip matome įstatymo projekte numatyta, kad medžiotojai galės naudoti naktinio matymo taikiklius ir garso slopintuvus. Labai tikėsimės, kad šis įstatymo projektas bus priimtas ir pilnai įgyvendintas.

Nuoroda į projektą čia.

“Miske.lt”
Deividas Staponkus

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 2.3 / 5. Balsavo: 3

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

22 Komentarai

 • Albinas
  Posted 2020.02.19 at 20:41

  Reiktų įsteigti visų draugijų, sąjungų bendrą medžiotojų komitetą ,kuris ir atstovautų mediotojams ir bendrai sprestų reikalus medioklės ūkyje . Tai turiėtų suvienyti visas draugijas ir surengus bendrą konferenciją tai nuspresti ,aišku tai tik mano nuomonė. Su pagarba medžiotojams.

 • ROMAS
  Posted 2019.11.04 at 21:51

  manau kad komentatorius medziotojas yra stipriai pazeistas demensijos

  1
  3
 • Žirneliokas
  Posted 2019.11.04 at 17:03

  Sveiki kolegos ,gal yra ziniu del naktinukų.Manau tai neišvengiama.Kada gi tas siu metu svarbiausias svarstymas.

 • Medziotojas
  Posted 2019.11.03 at 11:41

  Šernų beliko keliuose rajonuose,o tas projektas rengiamas ale su maru kovot. Ką žadama dangstyti? Ar pasidomėjot, kaip medžiojama Latvijoje? Ten medžiojami TIK ŠERNAI su Duslintuvais ir naktinėm optikom, kiti žvėrys NE. Ir tai jie pildo to vakaro papildomą lapą, o pas mus viskas POST FAKTUM, rengia kam, jei nebėra ko medžiot!!! Čia tik dar vienas ginklų parduotuvių pasipelnymo šaltinis??? Manyčiau tegul įteisina prožektorius bus žymiai pigiau ir prieinama kiekvienam. Pvz medžioji žąsis antis, kol matai, o pasišviesti sutemus jau negali,tai nusikaltimas.Tas pats ir su elniais stirnom. Medžioju 25 metai kaip tikras medžiotojas, o ne sėdžiu prie pašaro ir laukiu, beja, tokių mėsininkų dauguma.

  3
  7
  • Šernas
   Posted 2019.11.04 at 10:23

   Latvijoje su duslintuvais medžioja ir per varomines medžiokles ir ne tik šernus, o palaukime gali su naktiniais taikiklias medžioti irgi ne tik šernus, neklaidinkite žmonių jei nežinote

   12
   2
  • Alfonsas
   Posted 2019.11.04 at 19:41

   Nors, Tamsta, ir dedatės vegetaru, o ne mėsininku, tačiau, agituodamas už prožektorius visiems kanopiniams ir paukščiams, mintis dėstote kaip tikras brakonierius. Apie kokią selekciją ir medžioklės etiką gali būt kalba, kai per sekundę reikia įvertint gyvūną, nusitaikyt ir priimt sprendimą? Taip, prieš 25 metus taip medžiodavom, nes nieko geresnio už prožektorių iš traktoriaus žibinto neturėjom, o apie etiką dauguma net girdėję nebuvo. Deja, kai kam supratimas apie medžioklę vis dar toks pat kaip prieš 25 metus. Gaila, kad ne tik seime, bet, deja, ir tarp medžiotojų. Galų gale, niekas Jūsų neprivers pirkti to velnio išmislo naktinio taikiklio, medžiokit sau kaip tikras medžiotojas dar 25 metus, gal su ietim, o gal su kuoka… kaip patogiau.

   8
   1
 • Lietuvis
  Posted 2019.11.01 at 19:14

  Galų gale valstybė turi suprasti ,kad žvėrių skaičiaus reguliavimas ir jų selekcija tai darbas reikalaujantis pasiruošimo ir tinkamų įrankių šiam darbui atlikti . Iki šiol valstybė (įgalioti valdininkai,seimo nariai ) apsimeta ,kad medžioklė tai veikla visuommeninias pagrindais už kurią entuziastai -medžiotojai susimoka. Pažiūrėjus iš pradžių pradžių tai juk valstybės funkcija užtikrinti piliečių saugumą nuo žvėrių,atsakomybė už ūkininkų derlių sunaikinimą-žvėrys tai valstybės nuosavybė , tai kas kam turi mokėti valstybė už darbą “medžiotojams” asmenims turintiems reikiamą kvalifikaciją ir galintiems atlikti žvėrių skaičiaus reguliavimą ir jų selekciją, ar tie asmenys “medžiotojai” už savo lėšas vykdantys valstybines funkcijas su netinkamais jas vykdyti įrankiais , kuriuos įsigija su valstybės leidimais už savo lėšas , Ką darome ,reikalingi sprendimai.

  9
  1
  • Medziotojas
   Posted 2019.11.03 at 11:44

   Manau medžioklė,tai yra HOBIS!!! Ir nepradėkim verkšlenti, kad dideli darbininkai ir dar be darbo saugos priemonių🤣

 • ROMAS
  Posted 2019.10.31 at 23:48

  gal ir musu kraste nugales sveikas protas nors manau kad aa inspektoriai ir klerkai saugos savo pinigines

  11
  2
 • Minde
  Posted 2019.10.31 at 11:31

  Kada balsavimas?

  • Post Author
   Miske.lt
   Posted 2019.10.31 at 11:32

   Pradžiai turi praeiti pro medžioklės konsultacinę tarybą.

 • Gintaras
  Posted 2019.10.30 at 10:48

  Gal kas žinot kada pradės svarstyti šias pataisas?

 • Petras
  Posted 2019.10.30 at 09:48

  “Turėti ne jaunesni kaip 18 metų nuolatiniai Lietuvos Respublikos gyventojai, turintys medžiotojo bilietą, ir subjektai, turintys licenciją nuomoti ginklus, gavę leidimą laikyti ginklus”.
  Paprastas klausimas kyla o kaip šiuo atveju emigrantai? Juk dalis nedeklaravę išvykimo, bet dirba užsienį?kaip šita problema spręst?
  Iš praktikos medžiotojų klube: atvaro Norvegijos lietuvis pamedžiot… Priguldo briedžių nežiūrėdamas, nes jis pinigų turi, todėl jam viskas galima ir išvaro atgal… Tai ir dabar atvarys su naktinuku išdaužys viską, nes šaudo viskas kas kruta ir vėl Norvegiją…
  Bus masinis popierinis lietuviu grįžimas? Sugausi emigrantą su načniku, tas į teismą… Teismo klausimas aplinkosaugininkui: ar labai didelis Jūsų manymų pažeidimas, jei naktinį priedėlį naudoja ne nuolatos Lietuvoje gyvenantis asmuo? Teismo nuosprendis: kaltas pagal LR ANK 290 strp. 1 d.

  2
  13
  • Darius
   Posted 2019.10.30 at 12:37

   Kvailesnio komentaro nesu skaitęs, koks skirtumas kurioje šalyje žmogus dirba. Ar geriau gatveje šlaistosi?
   O yra ir bureliu ir klubų kurie emigrantus prisimina kai dubes prieš sezoną reikia išsivalyti

   7
   2
  • Alfonsas
   Posted 2019.10.30 at 15:08

   Joks jis emigrantas jeigu nedeklaravo išvykimo. Galų gale koks skirtumas kur dirba, Osle ar Balbierišky, jeigu klubas leidžia savo plotuose daryti bardaką, tai taip ir turi. Jeigu pinigų pripampęs, tai gal vadovui ir sumokėjo už briedžius.
   Ne dirbantys užsienyje problema, o klubo vidaus tvarka.

   10
 • Šernas
  Posted 2019.10.30 at 09:40

  Teko daig kartu lankytis seime, net šleikštuli pradeda kelti kai pamatai kokie jie bando buti svarbūs ir galingi kol jokie rinkimai neartėja. Manyčiau reikia ir medžiotojams savo jėgą bandyt parodyti ypač prieš rinkimus, juk mūsu ne tiek ir mažai, gal pavyktu bent kažką pakreipt savo pusėn. Blogiausis dalykas kad ivairios komisijos, grupes, komitetai ir t.t. sudaromos iš tokiu seimūnų kurie apie medžioklę ir gamtą visiškai nieko neišmano čia ir truksta mūsų isikišimo

  15
  2
 • Rolandas
  Posted 2019.10.29 at 20:17

  Seniai laikas priimti šias pataisas. Bus saugesnė medžioklė

  31
  6
  • Medziotojas
   Posted 2019.11.03 at 11:05

   Sveiki mėsininkai

   2
   9
 • Deividas
  Posted 2019.10.29 at 20:03

  Teko girdėti, kad žalieji baigia užversti seimo narių pašto dėžutės savo pasipiktinimo pilnais laiškais.

  9
  3
  • Rimas
   Posted 2019.10.29 at 21:21

   Nustokim krupcioti del tu pseudo “zaliuju”. Musu medziotoju 30K gerai organizuotu ir rimtu zmoniu. Fenomenas, kad aplamai ant musu s..a pila, o mes lyg siol tylim ir beveik nieko nedarome pristatant savo ivaizdi visuomeneje, neturim jokios viesuju rysiu strategijos.
   Galetu Talmantas imti is Deivido iniciatyvos pavyzdi ir nors kazkiek pajudinti pirstus….

   34
   3
  • Deividas
   Posted 2019.10.30 at 09:00

   Matai man tai jų tos sapalionės visiškai vienodai, bet kai kuriems seimo nariams kitaip atrodo. Jie sugeba sudaryti daug eterio triukšmo ir turi tam pinigų. Tai yra jų vienintelė stiprioji pusė, o daugiau ten kalbos be argumentų.

   13
   1
 • Sigitas
  Posted 2019.10.29 at 19:47

  Mes medžiotojai turime kreiptis į mūsų išrinktus Seimo narius už kuriuos balsavome, kad balsuotų už šias ginklų įstatymo pataisas. Kreiptis galima asmeniškai telefonu, e paštu , ar atvykti į rengiamus Seimo narių susitikimus su rinkėjais. Reikia šią žinią skleisti visais įmanomais būdais.

  39
  4

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą