Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ganyklose puotas rengia vilkai

Turinys:

Lazdijų rajone vyksta neregėtas vilkų siautėjimas – į savivaldybės Žemės ūkio ir melioracijos skyrių kreipėsi keturi gyventojai, kuriems šie žvėrys padarė nemenkų nuostolių. Plėšrūnai pjauna ir avis, ir veršelius, ir naminius paukščius. Šio skyriaus vedėjo pavaduotojas Algis Balčius teigia, kad nuostabą kelia tai, jog vilkai arčiau gyventojų sodybų patraukė gegužės pabaigoje.

„Paprastai žvėrys būdavo aktyvūs baigiantis liepai ar rugpjūčio pradžioje, – sako A. Balčius. – Dabar belieka tik spėlioti, kas paskatino plėšrūnus šiemet taip anksti pulti ir pjauti naminius gyvulius.“

Avis ir naminius paukščius laikantys gyventojai netveria pykčiu ir lieja apmaudą dėl nenumatytų nuostolių. Vilkai įveikė net pusantro metro aukščio Žemaitkiemio gyventojo Mariaus Bernatonio avių aptvaro tvorą, papjautos septynios avys, kelios dingusios be pėdsakų. Panašius nuostolius patyrė Rudaminos gyventojo Juozo Beigio šeimos ūkis, poros avių neteko Robertas Vaškevičius, irgi iš Rudaminos.

Prie sodybų sudraskomi ir naminiai paukščiai, užgraužtas kalakutas, vištų. Tai, žinoma, ne vilkų darbas. Gyventojų nuomone, paukščiais smaguriauja lapės, nes jų pastebima gerokai daugiau nei ankstesniais metais. Būta kalbų apie taip grobio ieškančius valkataujančius šunis, tačiau specialistai tai neigia.

„Avis pjauna vilkai, – tvirtina Lazdijų maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas-valstybinis inspektorius Auridas Marcinkus. – Įvertinti gyventojų nuostolius yra ne mūsų tarnybos reikalas, tačiau šiuo atveju turiu savo, ilgamečio medžiotojo, nuomonę. Pastebimas vilkų pagausėjimas jiems nebūdingose vietovėse. Kapčiamiesčio apylinkėse gausu didelių miškų masyvų ir ten nieko nestebina vilkai, tačiau Krosnos ar Rudaminos kraštai yra bemiškiai, tačiau šių žvėrių migracija šiose apylinkėse padidėjusi.“

Specialisto nuomone, tai lemia pagausėjusi vilkų populiacija, kurią reguliuoti derėtų kur kas ryžtingiau.

UP„ŪP“ informacija

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą