Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Europos Komisijos vadovė sunerimus dėl didėjančios vilkų populiacijos

Turinys:

Europos vilkų populiacija sparčiai didėja ir pradeda kelti susirūpinimą Europos Komisijos pirmininkei Ursulai von der Leyen. Nors vilkai buvo medžiojami Europoje ir beveik išnyko, nuo 1950 metų šalys pradėta juos saugoti. Šiuo metu vilkų populiacija tam tikrose šalyse kelia realią grėsmę gyvūnams ir net žmonėms.

Vilkų populiacijos augimas kaip reiškinys vertinamas dviprasmiškai. Vieni džiaugiasi didėjančia vilkų gausa, kiti tame mato grėsmę gyvuliams ir žmonėms. Europos Komisijos pirmininkė pati yra patyrusi vilkų keliamą grėsmę. Pernai rugsėjį vilkas pateko į aptvarą šeimos kaimo valdoje Šiaurės Vokietijoje ir papjovė mylimą senyvo amžiaus ponį Dolę.

Europos Sąjungoje vilkui suteiktas saugomo gyvūno statusas pagal 1992 m. buveinių direktyvą. Tačiau būtent įstatymų įgyvendinimo lankstumo trūkumas kai kuriose vietovėse ir valstybėse kelia nerimą.

Europos Komisijos pirmininkė ragina valdžios institucijas imtis veiksmų, kad būtų užtikrintas vilkų populiacijos kontrolės ir suvaldymo mechanizmas, kuris atitiktų vietos poreikius. Europos Komisija siekia surinkti duomenis apie vilkų skaičių ir jų poveikį, kad galėtų priimti konkrečius sprendimus dėl vilkų apsaugos teisės aktų keitimo. Europos Komisijos pirmininkė ragina vietines bendruomenes, mokslininkus ir atsakingas institucijas pateikti šiuos duomenis iki šių metų rugsėjo 22 dienos.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 5 / 5. Balsavo: 14

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

4 Komentarai

 • Linas
  Posted 2023.09.11 at 18:05

  Rytoj gyvi debatai dėl vilkų populiacijos (anglų k.)
  https://www.europarl.europa.eu/plenary/en/debates-video.html

 • Darius
  Posted 2023.09.10 at 15:50

  Gaujoms – NE!

 • Linas
  Posted 2023.09.05 at 16:03

  Pretenzijas Baltijos Vilkui prašom. Nors anie kažko aptilę…

  • teisus
   Posted 2023.09.11 at 03:34

   Baltijois Vilkas,,,neturi testi savo veiklos,kadangi nenesa jokios atsakomybes del daromos zalos,,,manau daejo ir eu komisijai.,,aplamai neturi buti tokio tipo draudimai medzioti vilkus pagal limita arba jai kas atsitinka,tada medziokite,,,kazkokie vejai,,,bureliai savo plotuose patys turi uzkirsti kelia plesrunu daromai zalai ir ne po padarytos zalos o gerokai anksciau,,, kaip visada padaro projekta apriboja,,o galop gaunasi problema,,

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą