Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

EU rekomenduoja leisti naudoti naktinio matymo taikiklius ir garso slopintuvus

Turinys:

Pernai Lietuvoje buvo sumedžiota apie 23 tūkstančiai šernų ir 3 tūkstančiai rasti nugaišusių. Tačiau Europos komisija sako, kad mūsų šalis įgyvendina ne visus kovos su AKM strategijos elementus.

Kovos su AKM strategijoje yra numatyta, kad šernų sumedžiojimo santykis turi būti 50% patinų ir 50% patelių, o mūsų medžiotojai sumedžioja 60% patinų ir 40% patelių.

Siekiant efektyviau reguliuoti šernų populiaciją, bendrija rekomenduoja leisti medžiotojams naudoti naktinio matymo taikiklius, jų priedus ir garso slopintuvus. Tokią įrangą naudoja Prancūzijos, Belgijos, Anglijos, Lenkijos, Latvijos medžiotojai, o Čekijos medžiotojams pavyko visiškai likviduoti AKM židinius.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pritaria Europos komisijos rekomendacijai ir siūlo leisti medžiotojams naudoti naktinio matymo taikiklius bei garso slopintuvus. Tai padėtų efektyviau kontroliuoti (ne naikinti) šernų populiaciją ir kovoti su AKM.

Seimo narys Linas Balsys, tokį Europos komisijos ir VMVT siūlymą vertina skeptiškai. Anot jo pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į kiaulių ūkius ir pašaro kokybę. Taip pat jis abejoja ar gyvosios gamtos apsaugos inspekcija būtų pajėgi užkirsti kelią brakonieriams.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika sako, kad prieš pateikiant Seimui siūlymą peržvelgti galimybę naudoti papildomas priemones, dar bus analizuojama informacija ir kitų šalių patirtis.
Kęstutis Mažeika atkreipia dėmesį, kad ignoruoti Europos komisijos ir VMVT rekomendacijų negalime, tačiau reikia padirbėti ties saugikliais kurie užtikrintų naktinio matymo taikiklių naudojimą pagal paskirtį.

Miske.lt
Deividas Staponkus

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 5 / 5. Balsavo: 1

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

10 Komentarai

 • Ricardas
  Posted 2019.07.28 at 12:50

  As pritariu medzioklei su naktinio matymo prietaisais. Bus maziau suzeistu zveriu ir gales efektuviau vykdyti zveriu atranka. Tik bijau kad seimas nepriims nes toki pasiulyma vel blokuos konservatoriai su liberalais kaip buvo pries keleta metu.

  11
  1
 • Nuomonė
  Posted 2019.07.24 at 23:07

  Medžiotojai galutinai išsigimė. Gal tuoj jiems šernus prie medžio reikės pririšti, kad nušautų privažiavę su džipu….

  6
  29
  • Vladimiras
   Posted 2019.07.27 at 14:53

   Matosi kad komentuoja zmogus LABAI tolimas nuo visko kas susije su zodziu MEDŽIOKLE! Zmogus matyt niekad nera sedejes ir tykojes zveries bokstelyje tamsije, kai reikia nustatyti saunama individa! As nieko neismanau pvz lakunu darbe, tai as neeinu ir nekomentuoju ju forume to ko nenusimanau! Patarciau ir Jums gerbiamasis likti tiesiog nuosalyje nuo tokiu diskusiju!

   16
   1
 • Tadas
  Posted 2019.07.24 at 13:54

  Jei be taikiklio nepataikai i serna – tai neik i miska. O europos sajunga man primena dideli nukvakusiu seniu durnyna.

  8
  26
 • Tomas
  Posted 2019.07.24 at 10:54

  Pagaliau išbrisime iš akmens amžiaus, n valstybių naudoja ir tik mes vis prie atsilikelių su nukvakėlių šūkavajimais.

  31
  8
 • Darius
  Posted 2019.07.23 at 23:30

  Šiaip šį žingsnį senai reikėjo svarstyti ir priimti. Linkiu kad svarstymų metu nugalėtų sveikas protas. Pavyzdžių turime daugelyje kitų šalių, kad ši priemonė tiesiogiai neįtakojo žvėrių mažėjimo. O dėl skeptikų, tai norėčiau jums atskleisti paslaptį. Brakonieriai senai naudoja tokius prietaisus, jų veiklos mažinimą galime pasiekti tik užtikrinę bausmės neišvengiamumą. Ačiū miške.lt už atstovavimą medžiotojų interesams. Sėkmės ateities darbuose.

  41
  4
 • Vladimiras
  Posted 2019.07.23 at 16:22

  Palaukit brangieji, cia straipsnyje paminetas Seimo narys Linas Balsys, cia tas kuris girtas po seima lakste ir nuo policijos pabego!?! , Kas jam isvis zodi dave? man asmeniskai jo nuomone visai neidomi po jo tokiu “girtu pasirodymu” seime!

  33
  2
  • Tomas
   Posted 2019.07.23 at 16:39

   Jo čia tas pats herojus seime įpūtęs 1,82 promilės 2017m 👍

   27
   2
 • Romualdas
  Posted 2019.07.23 at 14:25

  Pagaliau pasigirdo blaivaus proto balsas. O del piktnaudziavimo , tai sito gero ir seime pilna. Tai ka , gal ir seima uzdrausime?

  32
  3
 • Hubertas
  Posted 2019.07.23 at 11:51

  Sveikinu einate teisingu keliu! Panašu, kad pasikeitus valdžiai pagaliau sulauksime teigiamų permainų. Dėkui ir Miske.lt už nuoseklų darbą 👍

  71
  10

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą