Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Etikos sargai tarė žodį dėl Seimo narių medžiotojų

Turinys:

Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK) nemato interesų konflikto, jei dėl leidimo medžioklėje naudoti naktinius taikiklius balsuos ir Seimo medžiotojai.

„Priėmėme sprendimą, kad nėra būtinybės nusišalinti, bet kiekvieno sąžinės reikalas, kaip balsuoti. Komisija neįžvelgė, kad būtų nusižengimas interesų derinimui, nes tokiu atveju Seimo nariai negalėtų balsuoti nei dėl pensijų, kurie pensininkai, nei dėl švietimo, kurie dirbo tame sektoriuje“, – BNS sakė EPK narys Arminas Lydeka.

Pasak jo, viešųjų ir privačių interesų konfliktas kiltų, jei už pataisas balsuotų Seimo narys, turintis akcijų medžioklės įrangos prekybos versle. „Jei Seimo narys turėtų akcijų įmonėje, kuri prekiauja naktinio matymo įranga, mes pripažintume, kad jis turi nusišalinti. Bet bendrai kaip socialinei grupei (nusišalinti nėra būtinybės) – niekas nevers nei pirkti (naktinių taikiklių), nei nepirkti, jei bus priimtas tas įstatymas“, – kalbėjo Seimo narys.

Seimas ketvirtadienį padarė pertrauką prieš paskutinį balsavimą dėl Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisų, kad būtų etikos sargų išvada, ar sprendžiant klausimą gali dalyvauti medžiotojo bilietą turintys parlamentarai.

Šaltinis: www.grynas.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą