Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Estijos aplinkosaugininkai išgirdo ūkininkus: leidžiama pavasarinė žąsų medžioklė

Atgrasanti medžioklė leidžiama šešiose apskrityse – beveik pusėje šalies teritorijos. Pasak Estijos aplinkosaugininkų, kaip tik šiose apskrityje (Harju, Ida‑Virumaa, Lääne‑Virumaa, Jõgevamaa, Tartu ir Põlvamaa) fiksuojami didžiausi migruojančių žąsų pulkai.

Pasak agentūros  vadovo Rainerio Vakra, per Estiją traukiančių žąsų populiacija labai auga, ir tai yra gamtosaugos sėkmės istorija. „Rūšies išlikimo požiūriu atgrasomoji medžioklė neturi jokios įtakos, tačiau tai yra bauginimo priemonė, siekiant apsaugoti Estijos maistui auginamus pasėlius“, – teigė jis agentūros pranešime.

Agentūros duomenimis, per nepilnus 20 metų žąsų skaičius Estijoje išaugo penkis kartus: 2002 m. jų suskaičiuota apie 20 tūkst., o 2020 m. – 100 tūkst.

Tvarką išaiškinusi Estijos AAA atkreipia dėmesį, kad medžioti leidžiama tik pasėliuose, per dieną viename lauko masyve –  iki 10 paukščių.

Atsižvelgiant į pasėliams daromą didelę paukščių žalą ir svarstant apie žąsų atgrasymo bei valdymo metodų taikymą ateityje, ūkininkai raginami pranešti agentūrai detalią informaciją apie migruojančių paukščių pasėliams.

Estija iš dalies kompensuoja ūkininkų įgyvendintas prevencines priemones, kurios padeda sumažinti migruojančių paukščių žalą. Lėšos yra limituotos, į kompensaciją neįtraukiamos darbo sąnaudos ir netiesiogiai su atgrasymo priemonėmis susijusios išlaidos, tokios kaip kuro sąnaudos, transporto priemonių, dronų įsigijimas ir kt. Aplinkosaugininkai siūlo su jais konsultuotis dėl  tokios dotacijos ir atgrasymo priemonių pasirinkimo, o norint sumedžioti – agentūrai pateikti oficialų prašymą.

Pavasarinei žąsų medžioklei Estijoje atvertas kelias Klimato ministerijai pakeitus medžioklės taisykles ir AAA parengus šios nuostatos reglamentavimą.

Procesas nebuvo trumpas. Vyriausybei pripažinus, kad nebeturi pinigų migruojančių žąsų daromiems nuostoliams kompensuoti, nutarė uždegti žalią šviesą žąsų pavasarinei medžioklei. Ūkininkų skaičiavimu, migruojančių paukščių pasėliams daromi nuostoliai siekia dešimt milijonų eurų per metus.

Nauja nuostata į medžioklės taisykles buvo įtraukta rudenį. AAA rengiant tvarkos aprašą, Estijoje nerimo diskusijos. Naujiena piktina ornitologus. Ūkininkai savo ruožtu mano, kad tvarka galėtų būti liberalesnė ir apimti ne tik tas šešias Estijos apskritis, bet ir likusias devynias.

Kalbama, kad dėl migruojančių paukščių medžioklės gali vėl ilgam įsisukti teismų karuselė, kaip jau yra buvę.

Prie atgrasomosios paukščių medžioklės Estija grįžta po trejų metų pertraukos. Tiesa, 2021-aisiais ji truko tik kelias dienas. Mat Ornitologų draugija kreipėsi į teismą, ir buvo pritaikytos laikinosios apsaugos priemonės. Tačiau dabar, pasak AAA vadovo, jų argumentai būtų stipresni nei prieš trejus metus, nes pasikeitė teisinės aplinkybės – yra ministro įsakymu patvirtintos medžioklės taisyklės, leidžiančios pavasarinę žąsų medžioklę. Taigi paukščių gynėjai teisme turėtų užginčyti ministro įsakymą.

ŪP portalo informacija

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.9 / 5. Balsavo: 19

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

1 Komentarai

  • Jons
    Posted 2024.03.23 at 09:37

    Jonauskas tikrai būtų už tokią medžiokle

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą