Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dvigubas dublis

Turinys:

Rokiškio rajono Kriaunų seniūnijos, Bradesių kaimo teritorijoje, ant gražaus Sartų ežero kranto kartu su žmona gyvena ir kaimo turizmo sodybą prižiūri pilietis V.Š.

Turėdamas pakankamai laisvo laiko, V.Š. neteisėtai žvejodavo, naudodamas šiuo metu draudžiamą būdą – gyvą žuvelę, nors jis ir nėra žvejų kolektyvo narys. Eilinį kartą, eidamas Sartų ežero ledu su savo kiemsargiu šunimi, tikrino paties pastatytas šakotines ir viena iš jų sužvejojo apie dviejų kilogramų lydeką. Dar iš džiaugsmo, nepraėjus adrenalino bangai, V.Š išgirdo, kad ežero krante labai įnirtingai loja jo šunelis ir kažkas staugia nendryne. V.Š. nuskubėjęs į tą vietą, pamatęs, kad jo šunelis užpuolęs jauniklį stirnos patiną, ėmėsi proproseneliškų, medžiokliškų veiksmų. Tuoj pat peiliu jį papjovęs, nes jis pasirodęs jam sužeistas, ir parsinešęs jį namo – išdorojo.

Tik nenujautė minėtas pilietis, kad Sartų regioninio parko ir Panevėžio RAAD GGAI inspektoriai, surengę bendrą reidą, jau lipa jam ant kulnų, ieškodami daugiau brakonieriavimo pėdsakų.

Už “Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklų” pažeidimą V.Š. paskirta 70 Lt. administracinė bauda ir pasiūlyta atlyginti 547 Lt ieškinį, mat tokia šiuo metu lydekos vertė, o už neteisėtą medžioklę su šunimi ir peiliu, V.Š. paskirta 3200 Lt. administracinė bauda, pasiūlyta atlyginti 3276 Lt. jo gamtai padarytą žalą, be to konfiskuoti visi pažeidimo padarymo įrankiai.

Dabar toks metas, kada stirnos, o ypatingai jų jaunikliai yra susilpnėję, išsekinti žiemos, todėl visiems šunų augintojams, ypatingai kaimų ir pamiškių gyventojams, reikia prisiminti, kad negalima laikyti palaidų savo keturkojų draugų, o LR aplinkos ministro 2013-01-02 įsakymo Nr. D1-5, įsigaliojusio nuo 2013-01-15 dienos, kuriuo nustatyti neteisėtai sumedžiotų gyvūnų ar jų sunaikintų buveinių baziniai įkainiai – siūlome nepamiršti niekada.

raad

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 5 / 5. Balsavo: 1

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

10 Komentarai

Komentuoti

Merger Duo NXP50
Pirmieji „Pulsar“ multispektriniai žiūronai!

Žiūrėti apžvalgą