Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Diskusija dėl medžiotojų integracijos į krašto gynybą

Turinys:

Bendraujant su rašytoju ir filosofu Arvydu Juozaičiu gimė idėja, šių metų vasario mėnesio pabaigoje kuri virto į labai įdomią diskusiją apie medžiotojus ir jų vaidmenį ginant savo kraštą. Didžiulio dėmesio sulaukė svečio iš Ukrainos, ATO dalyvio, karo veterano Dmitrij Kostenkov pasakojimas apie pirmas karo dienas ir didžiulį medžiotojų indėlį ginklais ir apmokymais, kas padėjo apginti savo kraštą ir sustabdyti tolesnę priešo invaziją . Savo įžvalgomis pasidalino ir NATO atstovybės Lietuvoje karininkas, spec. operacijų dalyvis, desantininkas, atsargos pulkininkas Hans Leo Kramer. Malonu, kad prie diskusijos prisijungė Lietuvos medžiotojų draugijos atstovas Gytis Misiukevičius, ginklų pirklių asociacijos atstovas Augtumas Adeikis, medžiotojas, žurnalistas Vytenis Neverdauskas, tinklalapio „Miske.lt“ įkūrėjas Deividas Staponkus, medžiotojas, šaulys, nuo pat Maidano palaikantis ryšius su Ukrainos patriotais – kariais, Gediminas Armonavičius, moteris – medžiotoja, medžioklių moterims organizatorė Rasa Vaitkevičiūtė, aplinkos apsaugos konsultantas/ekspertas Vidas Pocius, verslininkas, medžiotojas Donatas Borkys.

Turint šalyje tris kartus didesnį už Lietuvos kariuomenę ginkluotų vyrų ir moterų būrį , kurie yra nepriekaištingos reputacijos, ginkluoti gerais ginklais, puikūs šauliai, (skaičiuojama apie 100000 ginklų ir apie 30000 medžiotojų) tiesiog neprotinga nepanaudoti jų krašto apsaugai, žinoma esant būtinybei. Dėkoju visiems už išsakytas mintis. Manau, kad ir Lietuvos Šaulių Sąjunga prisijungs prie šios idėjos ir mūsų šaulių gretos pasipildys naujais nariais.

Tarpukario Lietuvoje tai buvo tiesiog savaime suprantama, jei tu medžiotojas, turi ginklą, tai tu arba šaulys arba savanoris. Manau ne visi suprato Deivido Staponkaus apklausą „Facebook Medžioklė Lietuvoje“ tinklalapyje. Niekas nevers eiti į tarnybą, tačiau reikalui esant, manau visi 100 proc. atliksime savo pareigą Tėvynei.

„Miske.lt“
Autorius: Kęstutis Markevičius

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.3 / 5. Balsavo: 6

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

8 Komentarai

 • Saulius
  Posted 2022.02.24 at 20:48

  Gal jau laikas įteisinti slopintuvas ir termovizorinius taikiklius, bei naktinius taikiklius, ne medžioklei, pagal ginklų įstatymą medžiotojams. ..

 • Karolis
  Posted 2019.03.22 at 15:06

  Kazin, kaip cia praktiskai galetu vykti medziokliniu ginklu panaudojimas krasto gynybai, jei jau nuo 1899m. Hagos konvensija draudzia naudoti ekspansines kulkas karo tikslams?
  Ir, dar idomu – kiek medziotoju “del visa ko” ar saudymui i taikinius yra nusipirke neekspansiniu kulku…?
  Arba, kaip pritaikyti tuos, kuriu kalibras ne 308? Issaudai dezute ir gali keliaut namo? 🙂

  https://www.quora.com/Why-aren%E2%80%99t-hollow-point-bullets-used-in-warfare

  • Antanas
   Posted 2022.02.24 at 22:08

   Jeigu kalbėti apie kulkas ir dėl ekspansinių…. Turėtumėt žinoti, tamsta, kad karinių ooeracijų metų yra plačiai naudojamos sprogstamosios kulkos, kurios gyvam organizmui daro nepalyginamai didesnę žalą, lyginant su ekspansinėmis…, O jūs kalbate apie Hagos konvensija…

 • Pavel
  Posted 2019.03.09 at 21:00

  mobilizacijos departamentas viska pranes??? Idomi kaip? Polant presui pirmiausia rysys dings. Turbut pagaliui per tvora pranes. Tie generolai zalio supratimo neturi, todel ir atsakineja darzelio lygije. O pileciai turi is anksto zinoti ka daryti jei puls bet kuria kaimine salis. Tokio scenariaus irgi negalima atmesti.

 • Gediminas
  Posted 2019.03.07 at 08:20

  esu saulys ir medziotojas. keleta metu klausiu ivairiose auditorijose klausima – kad mes turime daryti, jeigu ….

  kai J.Olekas buvo KAM ministru, KAM ir LMZD pasirase “bendradarbiavimo” sutarti. po keleto dienu ministras per “laikrascius” paneige ta naujiena.

  kai “klausimas” buvo bandytas kelti LMZD, Bronius nugesino net nebaigus klausimo.

  panasu klausimeli buvau iskeles medziotoju forume hunter.lt 2014 metais, iskarto po Ukrainos karo pradzios. Likau nustebintas – dauguma komentatoriu pasisake – pilnas bakas benzino, kisenes grynu pinigu ir visu greiciu i vakarus.

  paskutine scenarijaus dalis tikriausiai neivyks, nes Suvalku koridorius uzsidarys is karto, bet tendencija nejauki.

  siais metais buvau susitikime su KAM ministru, paklausiau ka jis mano apie Sauliu sajunga. pasake, kad jam jos nereikia, apie medziotojus nebeklausiau.

  pries keleta dienu buvo policijos pranesimas, ten sakoma apie LT pilieciu turimu ginklu skaicius ( net ir cia mes vis dar atsiliekame nuo estu ) : apie 90 tukst zmoniu turi civilinius ginklus. kuriu yra apie 180 tukst.

  nuo galvos kisimo i smeli klausimas nedings.

  taigi, neduok Dieve, prasideda velniava. ka daryti medziotojui: imti sautuveli ir vykti i rotuses aikste ? su tuo paciu sautuveliu vykti i miska ? uzkasti sautuveli ( sautuvelius ) sode ? priduoti juos i policija ?

  o ka turi daryti ginklu parduotuves ?

  jeigu uzkasti – didelio sodo reikia.

  kai kurie valdzios zmones sako: mobilizacijos departamentas viska pranes. pagal zinoma valdzios operatyvuma ir sprendimu priemimo greiti – “5 valanda po karo” jie pranes.

  as uz tai, kad kiekvienas siknius atejes su ginklu pries mus – lauktu suvio is kiekvie no lango.

 • Paulius
  Posted 2019.03.06 at 20:09

  LŠ sąjungai šaudymas yra nebūdinga veikla tai vargu ar jie prisijungs.

  • Deividas
   Posted 2019.03.06 at 23:25

   Ne vien ginklu galima prisideti. Be to ginklu gali Tevyne ar sajungininkai parupint. Va ka medziotojai su lygiavamzdziais darytu man labai idomu 🙂 as ne ekspertas, bet sratais pries sarvines liemenes nelabai ka padarysi.

   1
   1
 • Vitas
  Posted 2019.03.06 at 09:16

  Šią idėją girdžiu ne pirmą kartą, bet nemažai dar reikia nuveikti, kad žodis taptų kūnu. Daug darbų kuriuos reikėtų nudirbti, daug klausimų į kuriuos reikėtų atsakyti. Kokiu būdu pasireikštų medžiotojų integracija? Kaip ir kas vadovautų ir koordinuotų…? Smagu, kad pradžia yra, bet norėtųsi idėjos tęstinumo.

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą