Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Diskusija dėl afrikinio kiaulių maro plitimo šernų populiacijoje valdymo plano

Turinys:

Šiandien Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba surengė diskusiją, kurioje buvo svarstomas afrikinio kiaulių maro plitimo šernų populiacijoje valdymo plano projektas. Diskusijoje dalyvavo didžioji dalis suinteresuotų grupių, taip pat ir Medžiotojus vienijančių organizacijų atstovai.

Diskusijos metu buvo pristatytas pirminis AKM valdymo planas ir plačiau paaiškinti niuansai, kurie sukėlė daug pasipiktinimo medžiotojų bendruomenėje.

Šis afrikinio kiaulių maro plitimo šernų populiacijoje valdymo planas, buvo parengtas remiantis Čekijos ir Belgijos praktika, kur nedideliuose teritorijose, AKM buvo suvaldytas pasitelkus drastiškas priemones. Diskusijos metu prieita išvados, kad dabartinis VMVT pasiūlytas AKM valdymo planas nėra priimtinas ir bus keičiamas. Lietuvoje Afrikinis kiaulių maras paplitęs beveik visoje šalies teritorijoje, todėl Čekijos ir Belgijos praktika sunkiai įgyvendinama.

Dabartiniame projekto variante numatoma, kad PGR metodu nustačius AKM atvejį šernų populiacijoje, AKM likvidavimo priemonės turi būti taikomos ne mažesnė kaip 200 kvadratinių kilometrų teritorijoje. Prieita išvados, kad 200 kvadratinių kilometrų teritorija yra per didelė ir turėtų būti mažinama. Galutinio sprendimo kol kas nėra, tačiau kalbama apie 20 kvadratinių kilometrų.

Daug pasipiktinimo Medžiotojų bendruomenėje sukėlė punktas, kuriame sakoma, kad teritorijoje kurioje turėtų būti likviduojami šernai tai darytų Ekspertų grupės apmokyti medžiotojai. Šis punktas taip pat buvo patikslintas, kad medžiotojai turėtų būti iš to pačio medžioklės klubo, o ne kažkokie pašaliniai iš nežinia kur.

Dabartiniame afrikinio kiaulių maro plitimo šernų populiacijoje valdymo plano projekte, numatoma visų medžiojamųjų gyvūnų medžioklės uždraudimas AKM židinio teritorijoje iki to laiko, kol nebus laboratoriniais tyrimais patvirtinta, kad AKM plitimas mažėja. Tame tarpe būtų uždraustas bet koks asmenų judėjimas toje teritorijoje. Abejojama ar aplamai tai galima užtikrini ir kas tai turėtų kontroliuoti.

Taipogi buvo iškeltas klausimas, kaip bus kompensuojami Medžiotojų patirti nuostoliai, jei aptikus AKM židinį bus uždraustos medžioklės.

Po šios diskusijos prieita išvados, kad projektas turi būti tobulinimas iš pagrindų. Kalbama, kad Medžiotojams reikėtų leisti naudoti naktinio matymo taikiklius ir garso slopintuvus efektyvesnei kovais su AKM.

Nutarta, kad iki vasario mėnesio suinteresuotos grupės turi pateikti savo pasiūlymus dėl šio projekto. Gavus pasiūlymus vėl bus diskutuojama ir priimami sprendimai.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.2 / 5. Balsavo: 37

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

1 Komentarai

  • Veterenorius
    Posted 2021.01.14 at 15:40

    taip ruošime tik terminatorius naikintojus.

Komentuoti

Merger Duo NXP50
Pirmieji „Pulsar“ multispektriniai žiūronai!

Žiūrėti apžvalgą