Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dilema: siautėja vilkas ar šuo?

Turinys:

Daumantų kaimo žmonės įbauginti – jie sako, kad kaime laisvai laksto ir medžioja vilkai. Sklinda kalbos, kad vilkai prieš savaitę sumedžiojo stirną, kurią vietoje ir sudorojo. Tuo metu krašto medžiotojai sako, kad šiemet jokios informacijos apie vilkų padarytą žalą nėra, o vilkus žmonės gali painioti su šunimis.

Rado sudraskytą

„Sako, kad vienas sodininkas rado sudraskytą stirniuką. Esą jis pasikvietė medžiotoją, o tas medžiotojas nustatė, kad tai vilko darbas. Nustatė, kad pėdsakai yra vilko. Soduose ir gyvenvietėje yra daugybė stirnų, tad mes net nenustebtume, jei čia pradėtų eiti ir vilkai. Juk grobio pakankamai. Bet ir baisu mums, kurie gyvena nuolat. Gal imsis medžiotojai kokių priemonių ir vilką sumedžios“, – dėstė į laikraščio redakciją paskambinusi daumantiškė Irena.

Dvi dešimtys

Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos duomenimis, rajone gyvena daugiau nei dvi dešimtys vilkų. Šiais metais nebuvo registruotas nė vienas atvejis, kad vilkai užpultų naminius gyvūnus, nors ankstesniais metais tokių būdavo. Spėjama, kad vilkai pakankamai maisto turi miškuose ir prie gyventojų trobų nesiartina. Dažniausiai vilkai užpuola besiganančius gyvulius, kai moko medžioti jauniklius ar kai jiems labai stinga maisto.

Vilkų nei ženklo

Tiesa, nors šiemet medžiotojai dar nėra gavę nusiskundimų, kad vilkai būtų kažkam pakenkę, tačiau   jeigu jie papjautų naminius gyvulius, būtų galima tikėtis žalos kompensavimo.

„Išties šiemet dar nesame gavę informacijos, kad vilkai būtų padarę kažkokios žalos. Žinoma, labai gerai, kad žmonės nenukenčia nuo laukinių gyvūnų.

Kita vertus, vilkų padaryta žala yra atlyginama. Jeigu vilkai papjautų, tarkim, avį, žmogus turėtų kreiptis į seniūniją, ši savo ruožtu kreiptųsi į komisiją ir paskui žala būtų atlyginama.

Tačiau kol kas Kėdainiuose ramu ir reikia tikėtis, kad šiemet taip ramiai viskas ir praeis. Kol kas nei medžioklės plotuose vilkų nematome, nei šiaip niekur nepastebėjome jų. Taip gali būti dėl to, kad vyksta intensyvūs miško tvarkymo, medienos kirtimo darbai. Vilkai sutrikdyti lenda gilyn į mišką, slepiasi“, – pasakojo Lionius Stanevičius, Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas.


Šaltinis žurnalas “www.rinkosaikste.lt
Kopijuoti ar kitaip platinti čia pateiktą turinį be mūsų sutikimo draudžiama!

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą