Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dėl danielių paleidimo į laisvę

Turinys:

Atsiranda nemažai asmenų, kurie aptvaruose, voljeruose augina danielius, kad galėtų juos paleisti į laivę savo medžioklės plotų ribose.

Toks atvejis įvyko š. m. spalio mėnesį, kai piliečiai Rokiškio rajone, „Sartų“ medžiotojų būrelio plotuose paleido į laisvę baltąjį danielių, prieš tai negavę raštiško pritarimo iš regiono aplinkos apsaugos departamento, kuris turėjo įvertinti, ar yra hibridizacijos ar konkuravimo su giminingomis rūšimis, epidemijų išplitimo ir buveinių pakitimo pavojus arba kitaip gali būti sutrikdytas ekosistemų stabilumas, ar kilti grėsmė žmonių, naminių ar laukinių gyvūnų sveikatai ir gyvybei. Už minėtą pažeidimą asmenims buvo paskirtos administracinės nuobaudos.

Taip pat norime priminti aptvarų voljerų savininkams, kad iš aptvarų voljerų ištrūkus į laisvę laukiniams gyvūnams nedelsiant pranešti policijai ir atitinkamam Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamentui apie kiekvieną nelaisvėje laikytų ir į laisvę ištrūkusių laukinių gyvūnų pabėgimo atvejį. Nelaisvėje laikyti natūraliai Lietuvos Respublikos teritorijoje paplitusių rūšių laukiniai gyvūnai, kurie ištrūksta į laisvę ir kurių savininkas per vieną mėnesį nuo ištrūkimo į laisvę dienos šių gyvūnų nesugauna, laikomi laisvėje gyvenančiais valstybei nuosavybės teise priklausančiais laukiniais gyvūnais. Gyvūnų hibridai, svetimžemių ir invazinių laukinių gyvūnų rūšių gyvūnai bei Lietuvos teritorijoje natūraliai negyvenę laukiniai gyvūnai turi būti sugauti arba numarinti per trumpiausią įmanomą terminą, bet ne ilgesnį kaip vienas mėnuo.

Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos informacija
2017-10-30

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą