Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dabar jauniems pranašams tikras rojus

Turinys:

Be kitų senėjimo marazmų, mane vis dažniau kamuoja pyktis. Pikta dėl neteisybės. Kodėl?! Kodėl man reikėjo atsirasti prieš šešiasdešimt metų? Ech, būtų mano metrikose įrašyta nors 2013… Spjaučiau aš į savo paaugliškus svaičio- jimus apie meilę gamtai, spjaučiau į savo mokyklinę svajonę apie biologijos studijas universitete (tada vieninteliame) ir eičiau į pranašus. Tai mano vaikystės laikais retas pranašas su savo pranašys- tėm pasiekdavo gretimą parapiją, o dabar…

Dabar pranašams, ypač jaunesniems, tikras rojus! Užtenka mokėti guglinti ir feisbukinti. O, jeigu dar moki ir tviterinti, instagraminti bei jutubinti – visas pasaulis tau po kojom. Na o tikroji ir svaiginanti jaunųjų pranašų sėkmė ateina tada, kai juos pastebi gerieji tetos ir dėdes. Ypač, kai tie tetos ir dėdės būna iš įtakingų senutės Žemelės gelbėtojų sambūrių. Va tada gali ir pasaulio galinguosius susodinti į mokyklinius suolus, treptelti kojele bei pagrasinti pirščiuku: nu, nu, nu besarmačiai, mes jus stebime. Taip jiems ir reikia, tiems galiūnams, jeigu jau iki to nusirito.

Bet, ką aš čia spangstu apie pasaulinę pranašų lygą. Nearti dirvonai plyti ir nacionalinėje, ir net parapijinėse lygose. Ech, būtų man nors šešiolika. Parodyčiau aš jiems… Graudu žiūrėti koks siauras šiuolaikinių jaunųjų pranašų akiratis. Na prisiriša prie pasmerkto medžio, na pastato prieš centrinį valdininkijos bunkerį kartoninių vilkų, na palaisto raudonais dažais šaligatvį prie belzebubų medžiotojų sambūrio. Ir viskas?!

Negi tik medžiai, vilkai ir vargšai briedžiai su stirnelėm kenčia. Juk aplinkui pilna jautriasielių pagalbos klykiančių gyvų būtybių. Ir visai šalia. Nereikia net į Amazonės džiungles trenktis. Štai, viena oficiali dvikojų planetos niokotojų institucija, prisidengusi kovos su užkrečiamomis ligomis skraiste, atvirai ragina vykdyti seniausių mūsų kaimynėlių, vargšų pacukų (nemaišyti su garsios ir nusipelniusios giminės palikuonimis) genocidą. O va, žiniasklaida su fanfaromis praneša apie cheminę ataką prieš dar negimusius nabagus Druskininkų mašaliukus. O kaip jums aršiausių supermamyčių, kaip liūtės saugančių savo išlepintus bamblius, raginimai išdusinti vįsą erkių giminę? Aš jau nekalbu apie nuolatinių patyčių užguitus varguolius šliužus ir gyvates. Ar visi šitie Dievo tvarinėliai neverti, kad geresnioji žmonijos dalis ištiestų jiems pagalbos ranką?!
Ech, kodėl aš per anksti gimiau? Su auksiniu rudeniu, mielieji.

P.S. Perkūnas žino kodėl, bet stebint Jungtinių Tautų posėdžius ir jo sukeltas bangeles bei burbuliukus, mano seniokiškoje atmintyje iškilo tokio tūlo Pavliko Morozovo ir garsiųjų XX am- žiaus diktatorių, glostančių papurusias vaikų galveles, paveikslėliai. Bet gal čia tik man?

Žurnalas “Mūsų Girios”
Eugenijus TIJUŠAS

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 2.3 / 5. Balsavo: 3

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

4 Komentarai

 • Saulius
  Posted 2019.10.27 at 09:29

  Pamastymai apie pakrikusia visuomene😁

 • LinasP
  Posted 2019.10.24 at 08:32

  Artimieji turėtu susirūpinti, galimai sunki depresijos forma.

  5
  9
 • Šernas
  Posted 2019.10.24 at 08:02

  Čia turbut senatvinis marazmas, apie viska ir tuo paciu apie nieka.

  7
  5
 • Virgis
  Posted 2019.10.22 at 20:09

  Rašinys vertas dėmesio, šiek tiek padrikas, bet įsijausti padeda.

  24
  6

Komentuoti

Merger Duo NXP50
Pirmieji „Pulsar“ multispektriniai žiūronai!

Žiūrėti apžvalgą