Ateinantį savaitgali prasideda rugsėjo 24-28 d. Budapešte vykstanti 67-oji Tarptautinės medžioklės ir medžiojamosios faunos apsaugos tarybos (toliau – CIC) Generalinė Asamblėja. Tai vienas iš svarbiausių tarptautinių renginių medžioklės srityje.
Kas yra CIC?
Tarptautinės medžioklės ir medžiojamosios faunos apsaugos taryba yra politiškai nepriklausoma pelno nesiekianti organizacija, kurios pagrindiniai tikslai atsispindi organizacijos pavadinime. Kad juos pasiektų, CIC populiarina tvarų medžioklės išteklių naudojimą, laukinių gyvūnų ir buveinių saugojimą, vietos bendruomenių ir tradicijų puoselėjimą, įskaitant medžioklės įvairovę. CIC atlieka didelį mokslinį ir edukacinį darbą, pabrėždama, kad tik tvariai naudojantis gamtos ištekliais, kaupiant žinias, kontroliuojant medžioklę ir kovojant su brakonieriais bus galima išgelbėti gamtos turtus tolesnėms kartoms.
Kiekvienais metais Generalinė Asamblėja vyksta vis kitoje šalyje, kurioje aptariami svarbūs su medžioklę susiję klausimai, dalinamasi informacija, užmezgami tarptautiniai ryšiai tarp skirtingų šalių medžiotojų organizacijų. Kartu su kiekviena Generaline Asamblėja organizuojama ir laukinės gamtos konferencija.
Kas metus laukinės gamtos konferencijoje yra nagrinėjama nauja tema, o įvairūs pranešėjai aptaria vyraujančias tendencijas susijusias su laukinių žvėrių išsaugojimu, laukinės gamtos valdymu ir tvariu naudojimu.
Lietuvos medžiotojų interesus tarptautinėje plotmėje atstovauja „Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija“ kuri yra ilgametė CIC ir FACE narė. Tarptautinis darbas ir bendradarbiavimas yra labai svarbus faktorius lemiantis medžiotojų gerovę, todėl dalyvavimas tokio masto renginiuose yra būtinas.
Šiais metais „Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos“ interesus CIC Generalinėje Asamblėjoje atstovaus Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos direktorius Laimonas Daukša ir Kauno medžiotojų sąjungos valdybos narys Deividas Staponkus.