Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Briuselis užsimojo uždrausti šernų viliojimą?

Turinys:

Praeitą savaitę Europos Komisija pristatė Afrikinio kiaulių maro strategijos Europos Sąjungoje projektą. Esminiai pakeitimai dėl AKM kontrolės priemonių šernų populiacijoje.

Siūlomos AKM strategijos priemonės skiriasi skirtingose teritorijose. Lietuva patenka į 5 grupę – teritorijas, kur AKM yra daugiau nei metai, todėl mums taikomos priemones, aprašytos 3.1.5. punkte (projekto dokumentas EN kalba).

Pagrindiniai pakeitimai kurie liečia mus – šernų šėrimas ir jų jaukinimas turi būti uždrausti! Jaukinti galima būtų tik su tikslu pagauti šernus gaudyklėmis ar žudymo tikslais, t. y. ne maistui vartoti, o sunaikinti.

Žudymą turėtų atlikti tik specialiai paruošti medžiotojai (čekų atveju žudymą atliko tik policijos snaiperiai, medžiotojams nebuvo leista vykdyti šios priemonės).

Iš savo pusės Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija (LMŽD) ruošia rekomendacijas ir pasiūlymus šiuo klausimu. Šis Europos Komisijos pristatytas projektas liečia ne tik Lietuvą bet ir kitas Europos sąjungos šalis, todėl bandoma kooperuotis šiuo klausimu su Estija, Latvija, Lenkija, Čekija, Slovakija, Rumunija, Bulgarija.

Priėmus šį dokumentą, turėsime atitinkamai keisti ir medžioklės taisykles bei koreguoti medžiotojų įpročius.

„Miske.lt“

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

16 Komentarai

 • Linas
  Posted 2019.05.29 at 21:13

  .1 AKM tyrimas kainuoja900euru….Tai primeskit vieneriu metu kazkieno gaunamas pajamas.O medziokles iprociu keist nereikia kaip medziojom taip ir medziokim. Motina gamta visada susitvarkydavo susitvarkys ir dabar.Mano psiulymas gal nebemedziot sernu ir neduot kazkam pelnytis.

 • Romas
  Posted 2019.05.23 at 10:06

  Nežinau kas rašė straipsnelį, bet faktas jog neskaitė dokumento teksto. Ten viskas atvirkščiai parašyta: šerti galima, kai siekiama pagauti ar SUMEDŽIOTI!!! Ir maistui vartoti leidžiama jei neužkrėsta mėsa. O pats dokumentas ne naujas, o metais pasenęs.

  • Deividas
   Posted 2019.05.23 at 10:28

   Kaip išversite šitą tekstą: 3.1.5 a) Baiting is allowed for trapping and for culling. Panašu, kad jūs kažko nesupratote. Dokumento data nėra svarbi, šis projektas ruoštas senai, tačiau dabar bus svarstoma ar jį priimti ar ne.

 • Ir kaip juos pavadint?
  Posted 2019.05.22 at 10:12

  Medžiokit kuo daugiau šernų, bet męs jums neleisim naktinių, kaip leido lenkai su latviais, neleisim viliot, ieškokit kur šernai valkataus maisto ieškodami, prie pasėlių (žiemą????, ar tik du mėn. per metus, kai pasėliai pribręsta….), nebemokėsim išmokų, nes netikslinga (na neskatina medžiot, skatina veist….???) Ir apskritai medžiotojai šunsnukiai, na nesumedžioja daugiau nei pernai ar užpernai ( o ką sumedžiot, kai nuo maro iškrito, o likusius jau sumedžiojom???). Todėl greit jiems uždrausim šautuvus, bus pilietiški policininkai snaiperiai, kurie užsiims kaip rašo Briuselis šernų ŽUDYMU ir tik ne maistui sunaudos, degins… va va va, tai bus humaniška ….. o medžiotojai, o jūūūs niekšai…. jūs juos vaaaalgėėėt…

 • Šernas
  Posted 2019.05.21 at 20:32

  Lindom rusams o dabar Briuseliui. Aišku į šikną. Šokim broliai lietuviai pagal jų dudelę. Ir niekuo čia neprikariausi. žirafa didelė- jai geriau matyt

  17
 • briedis
  Posted 2019.05.20 at 22:06

  Gausim greit džiaut šautuvus, nes be draudimų mūsų valdžia nieko neišmano.O dar aišku Briuseliui reikia be muilo į šikną sulyst.

  20
 • Darius
  Posted 2019.05.20 at 20:48

  Kas skaito angliškai paskaitykit ta dokumentą. Ten nieko panašaus nerašoma.
  Mūsų klerkai grybą pjauna.
  Taip pat tai yra darbinis dokumentas. Nieko arti rekomendacijų realiu.

  11
 • Gytis
  Posted 2019.05.20 at 14:42

  Reikia visiems medziotojams paimt ir pailset metelius. Turiu galvoj nemedziot ir nieko nedaryt:negriaut jokiu uztvanku, nesaugot paseliu, jaunuolynu, vilkai tegu pjauna viska is eiles ir t.t.
  Pamatytumem kas tada butu🙄

  66
  3
 • Kasparas
  Posted 2019.05.20 at 13:57

  Baigsis Maskvoi embargas mėsai. Baigsis ir maras. Kur dėt kiaulininkam mėsa? Jei lietuvoi per metus sumedžiojama plius minus apie 20000 šernu. Dae elniu briedžiu, stirnu. Tai kiek kiaulių nuprkt galima maximoi? Čia mūsų eferistai sugalvoja o nurašo an briuselio.

  22
  1
 • Saulius
  Posted 2019.05.20 at 13:31

  Visas ūkinės medžioklės srautas bus paleistas per kasos aparatus maximose ir kituose prekybos taškuose ,nes matyt didieji kiauliu augintojai jau rankomis ploja dėl gando apie vakcina. Ir atsiras vakcinuotų kiaulių ūkiai ,o užkratas gamtoja turės būt likviduotas kaip baisi nelaimė. Idomu vis dėlto kap šis virusas paplito .Gamtos ar žmogaus padedamas . Klausimas neatsakytas.Biologiniu ginklu valdyti pasauli pavojinga ,bet matyt naudinga. Kaip ir su žmonių vakcinavimu. Kas gauna nauda kai ant vandens vamždio uždėtas skaitiklis ??? Miške tokius skaitiklius gana sudetinga pastatyti ,bet pakreipti naudojima kita linkme įmanoma. Samokslo teorija ar netik… Klausimas ateičiai kuris neaišku ar bus atsakytas. Juk taip patogu visur ir visada gauti nauda kaip ir kovoje su maru kur kažkur jau buvo paminėti skaičiai 38000000 lėšu skirtų kovai su AKM

  16
 • Va va va
  Posted 2019.05.20 at 12:02

  Tai tokį pasiūlymą patys lietuvių veterinarai ir pasiūlė Briuseliui, vienas pseudo specialistas tipo tyrimą atliko, kurio rezultatai nieko bendro su realia situacija Lietuvoje neturi, atlikinėjo ten, kur šernų ir iki maro nebuvo ir savo debiliškas išvadas kiša kaip aukso patarimą

  27
  • Deividas
   Posted 2019.05.20 at 12:34

   Žinai kažką konkrečiai?

 • Oskaras
  Posted 2019.05.20 at 10:59

  Paskelbta kad Ispanai sukūrė vakciną nuo AKM kuri gali būti naudojama per pašarus, o dabar kažkos asilas sugalvojo uždraust viliot. Debilai.

  34
  3
 • Donatas
  Posted 2019.05.20 at 10:35

  Per tiek metų kiek yra akm pavojus, patys medžiotojai turėjo ir galėjo pasirūpint šernų naikinimu, kad neliktu miškuose gaišenų su užkratu. Tai dabar nebūtų tokių ribojimų, o šernų populiacija po gero dešimtmečio atsikurtu, be rizikos..

  32
 • Kęstutis
  Posted 2019.05.20 at 10:33

  Žinant mūsų valstybės, kai kurių įstaigų, norą padaryti viską, ka sako europos komisijos ir dar daugiau, manau mums medžiotojams tai didelis įššūkis atsilaikyti prieš šitą biurokratinę mašiną. Slankų medžiokles pavasarį praradome grynai dėl nuolaidžiavimo, Latviai- atsilaikė. Tai gal šiuo klausimu suremkim pečius su braliukais ir su estais?? Manau, kad tokiais atvejais turėtų apsijungti visos Lietuvos medžiotojų organizacijos ir dirbti kartu.

  50
  1
 • Post Author
  Miske.lt
  Posted 2019.05.20 at 10:19

  Net nežinau ką ir pridurti. Kuo toliau, tuo daugiau visokių ribojimų ir draudimų. Toks vaizdas, kad su laiku uždraus ir medžioti.

  53

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą