Kaukolė su ragais atskiriamo nuo kaklo. Pjūvis daromas per paskutinį slankstelį. Pašalinamos smegenys, akys, išpjaunamas Liežuvis. Oda paliekama nenulupta. Galva su ragais pamerkiama į šaltą, tekantį vandenį. Vėliau dedama į puodą ir užpilus šaitu vandeniu, virinama. Po 10-15 min. nuo užvirimo pradžios, vanduo pakeičiamas. Į antrąkart įpiltą vandenį galima pridėti sodos (10 g sodos l Itr. vandens). Įvairių rūšių žvėrių kaukolės virinamos skirtingą laiką:
briedžio ir elnio – 1 vai. – 1,5 val.
danieliaus – 45 min. – 1 val.
stirnino – 30-45 min.
Verdant vandens pilama iki rėžių, o ragų kamienai ir ręžės stipriai apvyniojamos skudurais, kad garų poveikyje ragai nepakeistų spalvos. Jei vanduo neapsemia visos kaukolės, ji uždengiama polietileno gabalu. Peilio, žirklių, pinceto pagalba pašalinama mėsa, oda ir sausgyslės. Mėsos likučius patogu pašalinti metaliniu šepečiu. Reikia būti labai atsargiems, kad nepasimestų nosies kaulai (greitai suyra juos tvirtinančios kremzlinės sąaugos) ir dantys. Vėliau, nuriebinti ir nubalinti, šie kaulai bus priklijuoti. Nuvalyta kaukolė išdžiovinama ir nuriebinama. Nuriebinimas, balinimas ir padengimas organiniu stiklu ar parafinu atliekamas taip pat, kaip ir ruošiant plėšriųjų žinduolių kaukoles.
Menkesnių elninių žvėrių ragai gerai atrodo, kuomet paliekama ne visa kaukolė, bet tik jos dalis. Pjaunama specialiu pjūkleliu, skirtu kaulams pjaustyti (jį galima įsigyti medicininės įrangos parduotuvėje ar veterinarinėje vaistinėje). Pjūviai atliekami kaip parodyta piešinyje.
Jei žveris sumedžiojamas prieš pat ragų numetimą, reikia būti peč atsargiems, kad betvarkant ragai nenukristų. Priklijuoti ar kitaip pritvirtinti prie kaukolės ragai parodose nevertinami.
Ragų negalima nei dažyti, nei lakuoti. Norint paryškinti natūralią ragų spalvą, jie iškart po paruošimo ištepami augaliniais aliejais. Jei kaukolė paliekama visa prie lentos, ji pritvirtinama specialiu kabliu, jei paliekama tik jos dalis, priveržiama medvarščiais.