Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Brakonierių išdavė pėdsakai sniege

Turinys:

2015 m. vasario 9 d. Vilniaus RAAD Švenčionių rajono agentūra gavo telefoninį pranešimą iš Valstybinės sienos apsaugos tarnybos Švenčionių užkardos budėtojo, kad Strūnaičio medžiotojų būrelio medžioklės plotuose, miškelyje prie Ziboliškės k., Švenčionių r. kilpoje pastebėjo įkliuvusią stirną. Švenčionių rajono agentūros pareigūnai operatyviai nuvyko į įvykio vietą, kur laukė pasieniečių ekipažas ir ką tik atvykę medžiotojų būrelio atstovai. Nustatyta, kad į kilpą užpakaline koja įkliuvęs antrametis stirnos patinas. Žvėris buvo stipriai susižalojęs užpakalinę koją, smarkiai tekėjo kraujas. Išlaisvinus iš kilpos stirninas pabėgėjo apie 10 m ir nukrito. Akivaizdžiai matant, kad žvėris neišgyvens, nutraukiant jo kančias, buvo nušautas.
Pagal pėdsakus miškelyje rasti spąstai. Toliau pėdsakai sniege nuvedė prie Ziboliškės k. gyventojo B.B. namo. Pilietis prisipažino, kad spąstus pastatė jis. Patikrinus sandėliuką, rasta dar dvi analogiškos medžiagos ir gamybos kilpos bei trys metaliniai spąstai. Šalia sandėliuko mėtėsi usūrinio šuns (manguto) liekanos. Pilietis B.B. prisipažino, kad su kilpa usūrinį šunį sugavo 2014 m. lapkričio, gruodžio mėn.
Už neteisėtai pastatytas kilpas, sužalotą stirniną bei sugautą usūrinį šunį piliečiui B.B. pagal ATPK 85 str. 3 ir 4 dalis surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas. Visa tyrimo medžiaga perduota Švenčionių rajono apylinkės teismui nutarimui priimti. Už šiuos neteisėtus veiksmus piliečiui B.B. gresia administracinė bauda nuo 868 iki 1737 EUR, bei žala gamtai, kuri už stirnos jauniklį sudaro 956,13 EUR ir usūrinį šunį 159,36 EUR.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą