Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Brakonieriavusiam medžiotojui griežtas teismo verdiktas

Turinys:

Šiaulių apygardos teismas nepasigailėjo, stirniną Telšių rajone nušovusio ir jos licencija nepažymėjusio, medžiotojo. Vyro apeliacinis skundas atmestas ir paliktas galioti Telšių rajono apylinkės teismo nutarimas, kuriuo medžiotojui buvo paskirta bauda, atimta teisė medžioti bei konfiskuotas automobilis ir ginklas.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai šių metų gegužę vykdydami gyvosios gamtos apsaugos reidą, Telšių rajone, ,,Tado Blindos“ medžiotojų ir žvejų būrelio medžioklės plotų vienete, išgirdo šūvį. Apžiūrėdami teritoriją, inspektoriai pastebėjo išvažiuojantį visureigį „Mitsubishi Pajero“. Automobilis pasuko į netoliese esančią Paškuvėnų kaimo sodybą.

Sodybos ūkiniame pastate aplinkosaugininkai užklupo medžiotoją V.S. (gim.1959 m.), kuris jau dorojo sumedžiotą suaugusį stirnos patiną. Patinas nebuvo pažymėtas specialios paskirties plomba su licencija, kaip tai numato medžioklės Lietuvos Respublikoje taisyklės. Medžiotojui buvo surašytas protokolas, o surinkta medžiaga perduota teismui.

Telšių rajono apylinkės teismas V.S. pripažino kaltu padarius administracinį nusižengimą (ANK 290 str. 8 d.) ir vyrui skyrė 800 eurų baudą, metams atėmė teisę medžioti bei konfiskavo šautuvą ir visureigį „Mitsubishi Pajero“, kuriuo buvo gabentas sumedžiotas stirninas. Be to V.S. turės atlyginti ir gamtai padarytą žalą – 1600 eurų.

Medžiotojas teismo sprendimą apskundė ir prašė nekonfiskuoti automobilio. Šiaulių apygardos teismas išnagrinėjęs visas aplinkybes, V.S. skundą atmetė ir paliko galioti ankstesnio teismo nutarimą.

Šiaulių RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos informacija, 2017-08-28

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą