Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Artėjančiam sezonui numatomas 282 vilkų sumedžiojimo limitas

Turinys:

Vytauto Didžiojo universiteto mokslininkai paskelbė vilkų populiacijos genetinės įvairovės tyrimą pagal 2021–2022 m. medžioklės sezono metu sumedžiotus 185 vilkus.

Sumedžiotų patelių gimdų tyrimas atskleidė, kad 45,8% suaugusių patelių pavasarį buvo vedusios jauniklius. Genetinių ir amžiau tyrimų pagrindu buvo nustatyta, kad sumedžioti jaunikliai (amžius iki 1 metų) dalijasi į 57 artimais giminystės ryšiais nesusijusias grupes (šeimas). Genetinių ir gimdų tyrimų pagrindu nustatytos 3 sumedžiotiems jaunikliams negiminingos patelės, kurios 2021 m. pavasarį turėjo jauniklių vadą. Vadovaujantis 2022 m. žiemos apskaitų pagal pėdsakus sniege medžiaga ir pranešimų apie vilkų buvimo (įvykusio laikotarpyje nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. iki 2022 m. rugpjūčio 31 d.) registravimus visus metus (VSTT Biologinės įvairovės duomenų bazėje) pagrindu bei atsižvelgiant į biologiškai galimus šeimų teritorijų nutolimus buvo suskaičiuota atitinkamai dar 9 ir 18 atskirų vilkų šeimų. Apibendrinus rezultatus gauta, kad Lietuvos teritorijoje gyveno ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos.

Pagal Vilko apsaugos planą, 2022-2023 m. medžioklės sezono minimalus vilkų sumedžiojimo limitas turėtų būti 282 vilkai. Pernai buvo nustatytas 190 vilkų sumedžiojimo limitas.

Atsižvelgiant į mokslininkų rekomendacijas, Aplinkos ministerija artimiausiu metu turėtų nustatyti naują vilkų medžioklės limitą.

Vilkų medžioklės sezonas prasideda spalio 15d. ir baigiasi kovo 31d. bet įprastai limitas išnaudojamas gerokai anksčiau.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.5 / 5. Balsavo: 23

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now