Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ar ne laikas keisti ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo?

Turinys:

Diskusijos dėl naktinio matymo taikiklių ir garso moderatorių leidimo naudoti civilinėje apyvartoje tęsiasi jau senai, tačiau teigiama kitų Europos šalių praktika taip ir nebuvo perimta Lietuvoje. Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymas buvo tik griežtinamas ir įvedami papildomi ribojimai. 

Dažniausiai neigiami sprendimai įtakoti dėl politikų ir atsakingų institucijų nenoro girdėti realių argumentų, o vadovautasi emocijomis bei kelių visuomeninių organizacijų nuogąstavimais.

Ne kartą bandyta kalbėtis su Aplinkos ministerija dėl galimybės įteisinti naktinio matymo taikiklius ir garso moderatorius medžioklėje, tačiau Aplinkos ministerija visuomet blokuodavo tokias iniciatyvas be aiškių ir konkrečių argumentų, o vadovaudavosi tik emacijomis.

Stebint pastaruosius įvykius Europos pasienyje, kyla klausimas ar ne laikas rimtai pagalvoti apie ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisas, nes tai ne tik medžiotojų bendruomenės bet ir valstybės interesas.

Atkreipiame dėmesį į mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos gyventojams parengtą trumpą atmintinę:

Jei turite ginklą (savigynai, sportui, medžioklei) ir nesate nei karo prievolininkas, nei asmuo, įtrauktas į CMPR, nei šaulys, Jūsų paslaugų gali prašyti savivaldybės administracija, seniūnas ar karo komendantas, kurie tokio teisinio režimo sąlygomis gali skirti apsaugos ar kitas užduotis.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.4 / 5. Balsavo: 62

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

4 Komentarai

 • Vytautas
  Posted 2022.03.09 at 08:27

  Pasišviečiant nebus galima, gali “žaliukai” nubaust. Arba teks meluoti, kad kanadinę audinę ar janotą pamatei.
  Kai užpakalius kažkieno gint reikrų tada jau medžiotojai reikalingi, o kai kažką medžiotojams duot, tada jiems špygą taukuotą.
  Deja, tokia pas mus politika. Kad tik blogiau, neduok Dieve žmogui kažkuom padarysi geriau. Geriau su berdankėm medžiokite, nusispjaut į technologijas ir pažangą. Grynas sovietinis mastymas, ta patį dabar matom Ukrainoje, kokie okupanto pasiekimai su nusenusia technika

 • Algirdas
  Posted 2022.02.24 at 23:46

  Konservatoriai siūlo okūpantus šaudyti pasišviečiant prožektorium.Genialu

  12
  3
  • Albinas
   Posted 2022.02.25 at 00:17

   Nu jo koncervųmastymas ribotas ,tai manęs jau senai nestebina jų toki ar kitoki siūlymai, kada jie ką nors naudingo mūsų tautai,mūsų šaliai pasiūlė , va tautos ,galima sakyti, nutautinimą ,kaip ir genocidą ,tam tikra prasme, milijonų išvogimą,viljamsai ir t.t.,,tai joant tiek jų mastymas dar kažkaip sujuda…. bet čia rimti reikalai tikrai ne jiems….

   11
   5
 • Albinas
  Posted 2022.02.24 at 16:36

  Reikalui esant termovizoriniu taikikliu ir naktį gali matyti priešą ,va latviai šaunuoliai tai ne mūsų skystablaudžiai, ir reiktų poligonuose vis pasipraktikuot naktinių šaudymų,,va tada suprantu,kadpapildoma snaiperių jiega reikalui esant

  42

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą