Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Aplinkosaugininkai visas jėgas skirs brakonierių medžioklei

Turinys:

Koronavirusas keičia ir aplinkosaugininkų darbą. Karantino metu atšaukti įmonių patikrinimai patalpose, tačiau inspektoriai neliks be darbo – tyrame ore medžios brakonierius ir kitus pažeidėjus.

„Nukreipiame aplinkosaugininkų pajėgas į darbus gamtoje, tad brakonieriai ar gamtos teršėjai neturėtų atsipalaiduoti“, – sako Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika. Planiniai įmonių, patalpų patikrinimai nukeliami iki karantino laikotarpio pabaigos. Neplaniniai įmonių, patalpų patikrinimai pagal pranešimus ir skundus atliekami tik tuomet, jei yra numatoma reali grėsmė aplinkai (užtikrinant saugos priemones). Ministerijos vidaus instrukcijose rašoma: „Pagal naują tvarką aplinkos apsaugos inspekcijų pareigūnai (užtikrindami prevencijos reikalavimų laikymąsi) gali darbą organizuoti prioritetą skiriant darbui lauke (pavyzdžiui, kai pranešimo, skundų tyrimas reikalauja apžiūrėti lauko teritorijas (laikantis privalomų prevencijos reikalavimų, jei reikėtų bendrauti su pareiškėjais) ir patikrinimus atlikti lauke), neturint pranešimų ir skundų inspekcijose, gali išžvalgyti ir rengti reidus inspekcijų kontroliuojamose teritorijose lauke dėl galimų aplinkosauginių pažeidimų (nuotėkų neteisėtas išleidimas, gyvūnijos išteklių naudojimas ir kt.).

Gyvosios gamtos inspekcijos pareigūnai (užtikrindami prevencijos reikalavimų laikymąsi) gali darbą organizuoti prioritetą skiriant darbui lauke, atliekant patikrinimus pvz., žvejybos ir medžioklės išteklių naudojimo srityse, dėl galimų aplinkosauginių pažeidimų (nuotekų neteisėtas išleidimas, gyvūnijos išteklių naudojimas ir. kt).“

Delfi.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 3 / 5. Balsavo: 1

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

1 Komentarai

  • Robertas
    Posted 2020.03.17 at 20:11

    Ka jie rengs jei paskambini inspektoriam,pranesi pazeidejo nrakonierio pabarde masinos valstinini numeri liudininkus kad buvo brakonieriaujama,o inspektorei tik uz dvieju paru atskambina ir klausia kas buvo sumedziota ir t.t,o paskuj sako kad nera irodimu ir reikia brakusas pagauti su ikalciu.tai kam jie isviso reikalingi?

    27
    3

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą