Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Aplinkos ministerija siūlo sumedžioti Anykščių rajone siautėjantį vilką

Turinys:

Aplinkos ministerija, gavusi Anykščių rajono savivaldybės ir šio rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos prašymą padėti apsiginti nuo suaktyvėjusių vilkų, pasiūlė Aplinkos apsaugos agentūrai išduoti specialų leidimą nušauti vieną vilką.

Troškūnų ir Traupio seniūnijos gyventojai yra pastebėję vieną raišą sužalotą vilką, kuriam susirasti aktyvų grobį yra gana sudėtinga, todėl, tikėtina, kad būtent jis ir daro žalą, pjaudamas žmonių gyvulius: avis, ožkas bei kitus augintinius. Anykščių rajono Dabužių – Troškūnų miške pagal 2013 m. vilkų apskaitos žemėlapį randami du vilkai.

Aplinkos ministerija neprieštarauja dėl tokio žvėries likvidavimo, nes sužalotas vilkas į savo natūralią aplinką jau nebegrįš.

„Jei šioje teritorijoje siautėja sužalotas žvėris, jį reikia likviduoti. Pats susimedžioti laukinių gyvūnų toks žvėris jau nebegali, todėl ateina į žmonių kiemus ir pjauna gyvulius bei šunis. Nepašalinus jo, žmonių auginamiems gyvuliams išlieka reali grėsmė“, – sakė aplinkos viceministras Linas Jonauskas.

Visuomenės informavimo skyriusam

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą