Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

„Ančiškių“ medžiotojų būrelio plotuose sumedžiotas šakalas

Turinys:

Vakar Biržų rajono „Ančiškių“ medžiotojų būrelio plotuose, netoli Guodžių durpyno, buvo sumedžiotas paprastasis šakalas. Medžiotojai patys stebisi, kad pavyko sumedžioti tokį laimikį. Kaip teigė medžiotojų būrelio vadovas Tadas Mažeika, dar šį pavasarį medžiotojai matė kažką panašaus tarp lapės ir vilko, tačiau iš to visi tik pasijuokė, nes nelabai buvo tikinčiu, kad jų plotuose gali gyventi šakalai.

Lietuvoje šakalai įtraukti į medžiojamų gyvūnų sąrašą ir priskirti prie smulkiosios medžiojamosios faunos. Tuo tarpu Latvijoje ir Estijoje paprastieji šakalai stebimi ir medžiojami jau senokai.

Naujos rūšys kaip paprastasis šakalas, pakeičia santykius ir mitybinę grandinę visoje ekosistemoje ir pradeda daryti neigiamą poveikį vietinėms rūšims. Sunku prognozuoti, kokią nišą šakalas užims ir kokią įtaką darys vietinėms populiacijoms, taip pat ir saugomoms retoms rūšims, bet bendra patirtis rodo, kad kai atsiranda nevietinių rūšių, jos padaro žalą, kuri kartais net ir nepataisoma.

Primename, kad pagal galiojančias medžioklės taisykles, prastuosius šakalus galima medžioti nuo spalio 15 d. iki kovo 31 d.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.5 / 5. Balsavo: 64

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

6 Komentarai

 • Tikras_medziotojas_cz550lux_meopta_meostar
  Posted 2021.01.03 at 17:48

  O jis valgomas ?

  • Valdas
   Posted 2021.01.05 at 14:39

   Viską gali valgyt, tik priklauso nuo to kiek esi alkanas…

 • Gediminas
  Posted 2021.01.03 at 10:26

  Galiu bandyti paaiškinti. Nėra iki galo sutarta ar tai invazinis gyvūnas. Tikri invaziniai yra atvežtiniai, niekada čia nebuvę – mangutas, Kanadinė audinė, meškėnas, muflonas, dėmėtasis elnias. Šitas žvėris plinta natūraliai. Dar viena šylančio klimato dovanėlė. Gerai, kad saugomu nepadarė.

 • Pilietis
  Posted 2021.01.02 at 20:25

  Sunku pasakyti, ar šakalas iš tikro yra baisus invazinis gyvūnas. Būtų įdomu išgirsti mokslininkų nuomonę šiuo klausimu. Įdomu patyrinėti studijas ir patirtis kitų šalių. Keičiantis klimatui jie plinta visoje europoje natūraliai, kažkada tai buvo įprastas pietinės europos gyvūnas. Tad neskubėkim skųstis medžioklės terminais, gal jie nėra tokie neracionalūs!

 • Rimvydas
  Posted 2021.01.02 at 14:16

  Valdžia, kaip beje jau ne viename savo sprendime, logikos parodo nedaug – šakalas yra invazinis gyvūnas, kuris daro žalą ir tai pripažįsta patys valdininkai, bet nustato jų medžiojimo (naikinimo) terminą. Jei jis priskiriamas pie naikinamų gyvūnų grupės kaip lapės, mangutai ir kt., tai turi būti medžiojami (naikinami) visus metus.

  10
 • Kostas
  Posted 2020.12.31 at 22:34

  Nieko nuostabaus, šakalą jau teko matyti ir Plungės r. „Kontaučių“ medž klubo valdose. Sveikinu taiklų šaulį. Tik štai ko nesuprantu, kodėl invaziniam žvėriui nustatytas medžiojimo terminas, paskui dejuosime, jog padarė įtaką kitoms plėšrūnų rūšims.

  38

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą