Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Alytaus rajone – danielių gelbėjimo operacija

Aplinkos apsaugos departamento Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai gavo pranešimą apie du ragais susikibusius ir niekaip negalinčius išsilaisvinti iš elektrinio piemens virvės danielius. Nuvykę į įvykio vietą aplinkosaugininkai išlaisvino įstrigusius gyvūnus. 

Alytaus rajone Muiželėnų kaime aplinkosaugininkams aptikus du į vielą patekusius danielių patinus imtasi gyvūnų išlaisvinimo operacijos. 

„Danieliai buvo labai išsigandę, blaškėsi, neprisileido žmonių, tad buvo nesunku suprasti, kad išpainioti jų lengvai nepavyks. Tačiau delsti galimybių nebuvo, todėl pagalbos kreipėmės į medžiotojų klubo „Kalesnykai“ medžiotojus. Bendromis jėgomis, gyvūnus išlaisvinti pavyko ir danieliai sveiki nušuoliavo į tolėliau esantį miškelį“, – sakė Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnas Aringas Janulevičius.

Aplinkosaugininkai dėkoja už operatyvią pagalbą ir bendradarbiavimą medžiotojų klubo „Kalesnykai“ medžiotojams.

„Norime padėkoti ir žmonėms, kurie neliko abejingi šiais situacijai ir nusprendė padėti bėdos ištiktiems gyvūnams. Džiugu, kad yra sąmoningų ir gamtai neabejingų žmonių“, – teigė aplinkosaugininkas.

Pasak aplinkosaugininko gyventojams, o ypač ūkininkams itin svarbu elgtis atsakingai – laukuose nepalikti daiktų (elektrinio piemens, virvių, trosų, polietileno ir kt.), kurie gali sužaloti gyvūną ar kitaip jam pakenkti.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.4 / 5. Balsavo: 23

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą