Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Aistė Gedvilienė nori žinoti su kuo ir kada tu medžioji

Turinys:

Aplinkos apsaugos komiteto narė Aistė Gedvilienė, kuri priklauso Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijai, pateikė Medžioklės įstatymo IX-966 5 ir 14 straipsnių pakeitimo įstatymo projektą, kuriuo medžiotojai įpareigojami pateikti informaciją apie medžioklę (medžioklės lapą, ar kitą ministerijos nustatytą medžioklės dokumentą), kuriame nurodomi medžioklėje dalyvavusio medžiotojo duomenys, medžioklės pradžios ir pabaigos laikas, medžioklės plotas, sumedžioti gyvūnai bei kiti, ministerijos nustatyti duomenys. Informacija turi būti pateikta ne vėliau kaip 24 valandos po medžioklės pabaigos.

Tokiu įstatymo projektu siūloma nustatyti, kad medžiotojas ne vėliau kaip 24 valandos po medžioklės pabaigos turi pateikti informaciją apie medžioklę, kurioje, be kita ko, nurodomi medžioklėje dalyvavusio medžiotojo duomenys, o Aplinkos ministerija turi užtikrinti informacijos apie medžioklę paskelbimą viešai per 5 darbo dienas po informacijos apie medžioklę gavimo.

Europos teisės departamentas pateikė savo išvadą šiuo klausimų.
Atsižvelgiant į tai, kad Įstatymo projektu išskiriama viena asmenų kategorija (medžiotojai), kurių asmens duomenys būtų renkami ir skelbiami viešai, Įstatymo projektas vertintinas dėl atitikties Reglamento (ES) 2016/679[1] nuostatoms. Vienas iš Reglamento (ES) 2016/679 tikslų – užtikrinti, kad teisė į asmens duomenų apsaugą būtų ribojama tik laikantis būtinumo ir proporcingumo principų.

Įstatymo projekto aiškinamajame rašte nurodoma, kad Įstatymo projekto rengimą paskatino visuomenės dėmesys ir dažnai į viešumą iškylanti informacija apie galimai neskaidrių susitarimų sudarymą medžioklių metu, medžioklėse užsimezgančius ryšius tarp aukštų pareigūnų ir (ar) kitų asmenų, kurie nėra viešai deklaruojami, bet gali sukelti viešų ir privačių interesų konfliktus, daryti žalą valstybei.

Toks Įstatymo projekto aiškinamajame rašte nurodomas tikslas pateisintų tik informacijos apie medžioklės metu mezgamus ryšius, kurie gali sukelti viešų ir privačių interesų konfliktus, rinkimą, bet ne visų medžiotojų asmens duomenų rinkimą.
Kaip nurodyta Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos Teisės departamento Įstatymo projektui pateiktose pastabose, siekiant viešinti susitikimus, kurie gali sukelti viešų ir privačių interesų konfliktus, turėtų būti pasitelkiamos viešųjų ir privačių interesų deklaracijos, kuriose nurodoma ne tik narystė asociacijose, bet ir kita informacija, dėl kurios gali kilti viešųjų ir privačių interesų konfliktas.

Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, manytina, kad siūlomas teisinis reguliavimas neatitinka būtinumo ir proporcingumo principų.

Džiugu, kat tokios populistinės iniciatyvos neranda kelio ir yra sustabdomos proceso pradžioje.

Miske.lt
Deividas Staponkus

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.7 / 5. Balsavo: 3

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

9 Komentarai

 • Žirneliokas
  Posted 2019.11.04 at 19:20

  O šikant per kokį renginį viešame tualete nereikės deklaruoti kad už sienelės koks verslininkas kartu šiko .Juk panašu į interesų konfliktą ,ir pažinčių užmezgimą.

  13
 • ROMAS
  Posted 2019.11.04 at 19:01

  va ir rezultatas kodel biednas todel kad durnas ocia dar valdzia is karabaso profu vyreusybes ps kada silpnas ministras paprastai jis sugeba susirasti protingus padejejus bet cia jau durniu laivas

 • Pilietis
  Posted 2019.11.04 at 15:52

  Tegul jie rodo pavyzdį, kas dieną viešindami, ką, su kuo ir kaip dirba ! Užlinks jau po mėnesio ir baigsis deklaracijos. O problemos, kurias čia taip eskaluoja, dėl “galimų interesų konkfliktų” kyla tik dėl to, kad medžiotojai ir taip kažką kažkur registruoja. Medžioklės lapai turbūt vienintelė forma iš visų hobių, kur dalyviai realiu laiku realioje vietoje registruojami. Žvejai, ofroudinnkai, banglentininkai to gi neturi daryt! Problema slypi tame, kad valstybei vis lieka noras pasilikti valstybinius, komercinius medžioklės plotus, nors ir nešančius nuostolius. Už tų nuostolių visgi slepiasi pelningas girinių ir ne tik bizniukas, kai įpatingiem svečiam įpatingos ir medžioklės organizuojamos. Kitiem durniukam, kurie moka tik oficialiai medžioklės būna vidutiniškos ir mažai sėkmingos. Ir to niekaip negsli suprasti nei seimo nariai, nei ministrai. ! Kaip jus galvojat, kodėl ten taip mėgsta važiuoti ministeriai ir seimo nariai, jie apsimoka tuos standartinius mokesčius, bet jie gi nieko neparodo. Jiems medžioklės, pagal nurodymus iš viršaus pareina visai kito lygio.

  16
 • Donatas
  Posted 2019.11.04 at 14:32

  Blondine tu kontroliuok savo vyra, kad po zvejybos nevaiksciotu pas venerologa… savojo nesukontroliuoji o nori visus medziotojus sukontroliuoti 😅😅

  29
  2
 • Zenonas
  Posted 2019.11.04 at 14:26

  Kiek man žinoma tokios ligos eina su paūmėjimais,priklausomai nuo pareigybės,ir deja …nepagydomos

  18
 • Alfonsas
  Posted 2019.11.04 at 13:04

  Ne ne, yra blondinių, kurios dar ims ir įsižeis, kad lyginamos su žmogumi, visiškai neturinčiu orientacijos kur randasi ir ką veikia. Gaila man jos, pakliuvo į netinkamą aplinką ir iš normalios blondinės tapo ligoniu.
  Geriau jau tas “aukšto intelekto” iniciatyvas būtų pasilaikius sau, o tai sublizgėjo visu gražumu išminties perlai.

  19
 • :)
  Posted 2019.11.04 at 12:14

  Nu va čia topinis šios valdžios įstatymo pasiūlymas… Šaunesnio turbūt nebebus pasiūlyta… “Teisės aktų pasiūlymų raudonoji knyga”… 😀 😀

  19
 • Ovidijus
  Posted 2019.11.04 at 10:26

  Kaip teigia biblija-atleisk Aistei viešpatie,ji nežino ką daro,ji blondinė 🙂

  47
  • Deividas
   Posted 2019.11.04 at 10:27

   Tikrai taip! 🙂

   26

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą