Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Afrikinis kiaulių maras sparčiai plinta Azijos šalyse

Turinys:

Afrikinis kiaulių maras (AKM) ir toliau sparčiai plinta Azijos šalyse. Gegužės pabaigoje atsakingos institucijos pranešė apie pirmąjį AKM atvejį Šiaurės Korėjoje. Per pastarąsias dvi savaites naujų AKM židinių nustatyta Kinijoje ir Vietname, šiemet ligos protrūkių buvo užfiksuota ir Mongolijoje bei Kambodžoje.

Naujausias ligos atvejis Šiaurės Korėjoje nustatytas Usi apskrityje, nedideliame kiaulių ūkyje staiga nugaišus 77 kiaulėms. Visos ūkyje buvusios kiaulės saugiai sunaikintos, nustatytos apsaugos ir priežiūros zonos, uždraustas kiaulių judėjimas, imtasi kitų būtinų apsaugos priemonių.

Per pastarąsias dvi savaites Kinijoje užregistruota 7 nauji AKM protrūkiai. Iš viso šalyje nuo 2018 m. rugpjūčio 3 d. nustatyti 136 AKM židiniai, kuriuose sunaikinta daugiau nei 1,129 milijono kiaulių.

Šiuo laikotarpiu naujų AKM židinių užfiksuota ir Vietname, kur AKM nustatytas 45 provincijose ir iš viso šalyje paskersta apie 1,7 mln. kiaulių.

Azijos šalys, siekdamos sustabdyti tolesnį AKM plitimą, imasi visų veterinarinių priemonių – riboja gyvų kiaulių ir kiaulienos produktų judėjimą iš užkrėstų teritorijų, užkrėstose gyvenvietėse vykdo kiaulių gaišinimą, saugų gaišenų sunaikinimą ir dezinfekciją, atlieka epidemiologinius tyrimus, siekdamos nustatyti viruso patekimo kelius ir užkirsti kelią tolimesniam AKM viruso plitimui.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą