Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Afrikinis kiaulių maras plinta ES – pirmas židinys Graikijoje

Turinys:

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad šių metų vasario 5 d. Graikijos atsakinga tarnyba pranešė apie pirmąjį šioje šalyje afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkį. Tai jau vienuolikta Europos Sąjungos (ES) valstybė, kurioje per pastaruosius penkerius metus užregistruota šios ligos žinių.

AKM virusas nustatytas šiaurinėje Graikijoje, Serės regione, esančiame kiaulių laikymo ūkyje, kuriame laikytos 32 kiaulės. Įtarimai kilo nugaišus vienam iš gyvulių su aiškiais AKM požymiais, kitos laikytos kiaulės taip pat saugiai sunaikintos. Graikijos veterinarijos pareigūnai ėmėsi visų būtinų apsaugos priemonių ligos plitimui sustabdyti.

Lietuvoje šiais metais AKM protrūkių ūkiuose dar nebuvo užregistruota. 2019 metais mūsų šalyje patvirtina 19 AKM židinių nedideliuose ūkiuose, kuriuose kiaulės buvo laikomos savo reikmėms. Dėl šio viruso buvo sunaikintos 184 kiaulės.

ES valstybėse AKM židiniai praėjusiais metais patvirtinti Lenkijoje, Bulgarijoje, Slovakijoje, Latvijoje, Italijoje, Estijoje, Vengrijoje, Belgijoje ir Ukrainoje.

VMVT primena kiaulių laikytojams, kad kilus įtarimų dėl gyvulių sveikatos būklės būtina nedelsdami informuoti tarnybą telefonu 8 800 40 403, kreiptis į VMVT teritorinius departamentus arba pranešti aptarnaujantiems privatiems veterinarijos gydytojams.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą