Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tvari medžioklė yra teigiama jėga

Turinys:

Tvari medžioklė yra teigiama jėga sergint gamtą – tokia buvo pagrindinė aplinkos komisaro Karmenu Vellos žinia. Rugsėjo 6 dieną Europos Parlamente įvyko konferencija Jaunieji medžiotojai: užtikrinti Europos biologinės įvairovės ateitį. Komisaras pabrėžė Europos Sąjungos medžioklės ir laukinės faunos apsaugos asociacijų federacijos (FACE) biologinės įvairovės manifesto reikšmę, nes jis parodo, kad septyni milijonai Europos medžiotojų duoda didelį indėlį į ES biologinės įvairovės strategiją 2020 metams.

Žvelgiant į jaunuosius medžiotojus, konferencijoje vyko debatai apie medžioklę vis labiau urbanizuojamame pasaulyje. Dalyviai kalbėjo apie komunikacijos strategijas remiant jaunųjų medžiotojų indėlį į gamtos apsaugą ir laukinės gamtos tvarkymą. Vienbalsiai pritarta idėjai, kad reikia remti įvairias edukacines programas ir veiklą, remiančią jaunuosius medžiotojus.

Taip pat buvo minima naujųjų technologijų reikšmė, nes jos padeda kurti stiprų jaunųjų medžiotojų tinklą. Įdomios informacijos pateikė Karališkosios Danijos medžiotojų asociacijos atstovė Janneke Eigeme: Nyderlanduose tik 50 procentų medžiotojo leidimą gaunančiųjų yra jaunimas. Kiti jau yra subrendę žmonės, norintys praplėsti savo akiratį. Taip pat pabrėžta, kad šioje šalyje tik 6 procentai visuomenės prieštarauja medžioklei. Šveicarijoje šis skaičius yra 10 procentų. Vadinasi, per garsiai sakoma, kad prieš medžioklę yra didžioji visuomenės dalis!

Tuo pačiu metu veikė paroda Jaunieji gamtos sergėtojai, kurioje vizualiai parodyta, kaip Europos medžiotojai bendradarbiauja sergint gamtą, pritraukiant jaunimą. Parodoje buvo pristatyti įvairūs gamtos apsaugos ir edukaciniai projektai. Parodoje su šešiais plakatais dalyvavo ir Latvijos moterų medžiotojų klubas. Rugsėjo 7 dieną įvyko FACE generalinė asamblėja. Buvo akcentuojama FACE restruktūrizacija, ateities tikslai ir nauja vizija. Vis dažniau girdima, kad medžiotojams reikia ne ginti savo interesus, o rodyti gerus pavyzdžius, patiems tapti aktyvesniems, o ne tik reaguoti į įvairius nepagrįstus puolimus. Asamblėjoje Baltijos šalių medžiotojų atstovė ir FACE viceprezidentė Linda Dombrovska pabrėžė, kad medžiotojai turi tapti vieningesni, antraip susinaikins patys ir dėl to kalti nebus nei veganai, nei gyvūnų teisių gynėjai, nei žalieji. Tą pačią dieną buvo surengta FACE 40 metų šventė. Organizacija įsteigta 1977 metais, reaguojant į ES iniciatyvą išleisti Paukščių direktyvą. Daugelis pabrėžė, kad be FACE veiklos per visus šiuos metus tokia medžioklė, kokią žinome šiandien, neegzistuotų – ji būtų tokia apribota, kad net nebūtų už ką kovoti.

ŠALTINIS: LATVIJOS MEDŽIOTOJŲ ASOCIACIJA

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą