Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Teismo nutarimas dėl neteisėtai sumedžioto stirnino

Turinys:

Šiaulių apygardos teismas nusprendė palikti galioti Šiaulių apylinkės teismo Pakruojo rūmų nutarimą dėl praėjusių metų rugsėjo 6 dieną Pakruojo rajone neteisėtai sumedžioto stirnos patino. Pažeidėjui skirta 900 eurų bauda, konfiskuotas medžioklinis šautuvas, optinis taikiklis, prožektorius, šoviniai ir automobilis „Nissan Patrol“. Taip pat iš asmens atimta teisė medžioti dvejiems metams bei nurodyta atlyginti padarytą 1713,90 eurų žalą aplinkai.

Tyrimas dėl šio atvejo buvo pradėtas po to, kai 2019 m. rugsėjo 7 dieną buvo gautas pranešimas apie Pakruojo rajone „Rozalimo“ medžiotojų būrelio medžioklės plotų vienete netoli Dubysos upelio krūmuose rastas išdoroto laukinio gyvūno liekanas. Atlikę vietos apžiūrą, aplinkos apsaugos pareigūnai rado stirnos dorojimo atliekas.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad 2019 m. rugsėjo 6 vakarą trys „Rozalimo“ medžiotojų būrelio medžiotojai medžiojo tykojant prie Jomantonių miško. Medžioklės vadovas apie 22 val. girdėjo šūvį toje pusėje, kur medžiojo vienas iš minėto būrelio narių, tačiau apie sumedžiotą žvėrį medžioklės vadovui pranešta nebuvo. Nepaisant to, vėliau išdorota stirna visgi buvo rasta vieno iš tą vakarą medžiojusių asmenų ūkiniame pastate. Kaip aiškino pats pažeidėjas, sumedžiotą laukinį gyvūną jis rado kitą rytą nuvykęs netoli tos vietos, kur pats medžiojo. Rastą stirniną teigė parsivežęs namo, išdorojęs, o dorojimo liekanas vėliau išmetęs į pakrūmę prie upelio.

Nepaisant to, Šiaulių apylinkės teismo Pakruojo rūmų sprendimu, asmuo buvo pripažintas kaltu ir nubaustas už neteisėtai sumedžiotą stirnos patiną. Prieš paimdamas ir kraudamas į automobilį rastą sumedžiotą žvėrį, medžiotojas privalėjo pranešti medžioklės vadovui, kad žvėris būtų įrašytas į medžioklės lapą.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą