Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tauragės rajono savivaldybė prašo Medžiotojų pagalbos

Turinys:

Kaip informuoja portalas „Tauragės Kurjeris“,  Tauragės rajono savivaldybė išplatino pranešimą, kad šį savaitgalį į Oko mišką patekti bus draudžiama. Šernams įsismaginus naktimis knaisiotis net pačiame Tauragės miesto centre, bus vykdoma varyminė jų medžioklė.

Tauragiškius visą rudenį stebina šernų puotos miesto centre – išknista ne tik pakelėse ir pamiškėse. Laukiniai knysliai nesibodėjo „padailinti“ Kartų parko, atkeliavo ir iki miesto centro. Išknistas J.V.Kalvano parkas, „Sodros“ kiemelis. Tauragiškiai nufilmavo, kaip šernai naktį laksto miesto centre.

Tauragės valdžios atstovai ilgai skėsčiojo rankomis, stebėdamiesi neįtikėtina laukinių gyvūnų drąsa. Viename susitikimų su Tauragės gyventojais rajono meras Dovydas Kaminskas patikino kalbėsiąs su medžiotojais, nes ėmė baimintis ne tik dėl žolynų grožio, bet ir dėl žmonių saugumo. Ketvirtadienį išplatinta žinia apie būsimą medžioklę. Informuojama, kad visą savaitgalį bus draudžiama lankytis Oko miške – jame vyks varyminė šernų medžioklė.

Išknistas Jono Viktoro Kalvano parkas `Tauragėje. Mortos Mikutytės nuotraukos

Savivaldybės Architektūros ir geodezijos skyriaus vedėjas Tadas Pauparis „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad medžioklė miesto teritorijoje draudžiama, tačiau šįkart gauta Aplinkos apsaugos departamento išvada, kuria tam tikromis sąlygomis leista vykdyti medžioklę.

– Medžioklės metu vyks žvėrių išvarymas iš miesto teritorijos. Pati medžioklė vyks Oko miške esančiuose medžiotojų būrelio plotuose ir ji paankstinama dviem savaitėmis. Oko miško teritorija priklauso medžiotojų būreliui „Kurtinys“ ir šiuose plotuose galima medžioklė, ­– teigė T.Pauparis.

Skyriaus vedėjas tvirtino, kad anksčiau bandyta šernus iš miesto išbaidyti garsinėmis patrankomis, išdėlioti specialūs repelentai. Tačiau tai negelbėjo. Trečiadienį gauta Aplinkos apsaugos departamento populiacijos gausos reguliavimo tikslingumo išvada. Pagal ją leista vykdyti šernų medžioklę Tauragės miesto teritorijoje.
– Tikslas – medžioklės metu sureguliuoti šernų populiaciją taip, kad jie nebeitų į miestą, – atsakė T.Pauparis.

Šernai lankėsi prie Gedimino g. 37 daugiabučio Tauragėje. Vlado Alejevo nuotrauka

Paprastai varyminė medžioklė vykdoma tik nuo spalio 15 dienos. Šįkart padaryta išimtis ir medžioklė prasidės spalio 2 dieną, 10 val. Gyventojai informuojami, kad įėjimai į mišką bus aptverti Stop juostomis ir tvorelėmis. Budės policijos pareigūnai.

– Policijos pareigūnai apie planuojamą šernų medžioklę Oko miške informuos ir įspės gyventojus garsiniais pranešimais, užtikrins viešąją tvarką, – sakė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Lina Banienė.

Varyminės medžioklės vyksta varovams su šunimis varant medžiojamus gyvūnus link bokšteliuose ar ant žemės esančių medžiotojų.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.6 / 5. Balsavo: 35

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

5 Komentarai

 • LinasP
  Posted 2021.10.04 at 12:13

  Tam “medžioklės žinovui” uždraudė miške šerti, tai šernai atėjo jo ieškoti į miestą.

 • Jolka
  Posted 2021.10.04 at 08:30

  Taip čia to

 • Taip išnaglėjo
  Posted 2021.10.01 at 15:59

  Kad nebegali iš daugiabučių išeiti pro duris anksti ryte – eina link tavęs ir nežinai kas bus, nes netoliese matosi ir mažesni šerniukai yra. Bandos būna ir po 20 vienoje vietoje.

  4
  1
 • Raigedas
  Posted 2021.10.01 at 11:39

  Prijaukinti šernų pasekmes

  6
  2
  • Aha
   Posted 2021.10.02 at 08:42

   Čia to klouno kur dažnai per Tauro ragą rodo prijaukinti sernai

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą