Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Svarbiausia – nenusidėti prieš gamtą ir kolektyvą

Medžiotojas Tomas Daugirdas savo veikloje laikosi pagrindinės nuostatos: „Svarbiausia – nenusidėti prieš gamtą ir kolektyvą, su kuriuo kartu medžiojama“

Alytaus medžiotojų klubo „Tauras“ medžiotojas Tomas Daugirdas šia veikla užsiima jau 25-erius metus. Jis užtikrina, kad būtų atlikta pagrindinė medžiotojo pareiga – išlaikytos optimalios rūšių populiacijos ir būtų užtikrinta elninių gyvūnų selekcija. Anot T. Daugirdo medžiotojas, visų pirma, yra gyvūnų globėjas ir tuomet medžiotojas, todėl itin svarbu nenusidėti prieš gamtą, bet ne ką mažiau svarbu tų pačių pažiūrų laikytis ir kalbant apie kolektyvą, su kuriuo kartu medžiojama. Interviu Tomas dalinasi svarbiausiomis sritimis, kurios rūpi medžiotojams, apžvelgia, kaip keitėsi medžiotojo įvaizdis. Dalinasi, kaip ir kada pats nusprendė pasukti į medžioklę bei patarimais, norintiems taip pat užsiimti šia veikla.

GGG Tarvas šoviniai

Tomai, papasakokite apie savo, kaip medžiotojo, kelio pradžią.

Medžioju jau 25 metus. Medžioklė, ko gero, įaugusi į mano kraują. Senelis buvo vienas iš pradininkų, sukūręs medžiotojų klubą, kuriame ir medžioju, medžioja ir mano tėvukas. Kaip pasakojo mama, į pirmą medžioklę mane nusinešė ant rankų (buvau 3–4 m.). Ko gero, nuo to ir prasidėjo mano, kaip medžiotojo, karjera, jeigu galima taip pavadinti. Neįdomių medžioklių man nėra, visos savotiškai žavi, tačiau labiausiai paukščių medžioklė. Žinoma, ši medžioklė prarastų savo žavesį, jeigu neturėtum pagalbininko, o tokį aš turiu – tai kurtsharų veislės kalytė vardu Gilė. Su ja medžioklėse patiriame daug gražių akimirkų. Tokių medžioklių be šuns net neišsivaizduoju.

Koks buvo pirmasis Jūsų medžioklei įsigytas ginklas? Kiek jų turite šiuo metu ir koks yra mėgstamiausias?

Pirmasis buvo lygiavamzdis šautuvas. Graižtvinio įsigyti dar negalėjau, kadangi to meto taisyklės, prieš įsigyjant graižtvinį šautuvą, reikalavo trejų metų medžioklės stažo su lygiavamzdžiu. Dabar turiu tris ginklus: lygiavamzdį ir du graižtvinius. Mėgstamiausio neturiu, nes vienai medžioklei tinkamesnis vienas, kitai kitas.

GGG Sierra šoviniai

Jūsų manymu, kaip keitėsi medžiotojo įvaizdis ir kas šiai dienai yra svarbiausios sritys, kurios turi rūpėti medžiotojui?

Akivaizdu, kad laikui bėgant medžioklėje keitėsi daugelis dalykų: medžioklės kultūra, medžiotojo vaidmuo, įvaizdis. Bet ryškiausių pokyčių įnešė didelė maisto produktų įvairovė, ekonominiai mainų procesai, egzotinių vaisių prieinamumas, lemiantis žaliavalgystės madas, apeliuojant į žmogų kaip aukštesnės moralės sutvėrimą ir patį procesą, tokį kaip mėsos vartojimas maistui, žeminantis patį žmogų.

Na o svarbiausios medžiotojams rūpimos sritys – selekcijos grąžinimas, jos paruošimo kvalifikacijos sugriežtinimas, nuodugnesni ir išsamesni medžiotojų ruošimo kursai bei medžiotojų santykis su visuomene ir žemės savininkais.

Turbūt nesuklysiu teigdama, kad esate medžioklės ekspertas, puikiai išmanantis šiandieninę šaudmenų pasiūlą. Kokių patarimų duotumėte pradedančiajam medžiotojui renkantis ginklą?

Pirmiausia paklausčiau, ką ketina medžioti, kokia vyraujanti fauna medžiojamuose plotuose, koks biudžetas, kokios norimos šaudyti trajektorijos, ir greičiausiai pasiūlyčiau rinktis vieną iš trijų kalibrų. Ekonomiškas variantas yra GGG .308 Win. Galimi įvairūs kulkos svoriai, tikėtina, kad pagal balistines savybes kažkuris tiks idealiai. Kiti variantai būtų kas nors iš 8. arba 9,3 kalibro. Jeigu medžioklės plotuose nėra didesnių nei 200 m atstumų, patarčiau rinktis stambesnį kalibrą su kiek įmanoma mažesniu pradiniu greičiu – tai suteikia absoliučiai patikimą šūvio trajektoriją, be rikošeto, tinka medžioti tykojant ir varant, toks kalibras padaro mirtiną žaizdą, greitai nutraukia gyvūnų kančias ir pakoreguoja netikslų nepatyrusio medžiotojo šūvį, o tai aktualu kiekvienam medžiotojui.

GGG Sierra šoviniai

Kokių ypatingų medžioklės tradicijų laikomasi Jūsų medžioklės klube?

Pagerbiami žvėrys, juos paguldant ant dešinio šono, šūvio vieta pridengiama šakele ir simboliškai duodamas paskutinis kąsnis. Apdovanojami pasižymėję medžiotojai, kolektyvo padėka varovams, šunų vedliams.

Kas lemia Jūsų vienų ar kitų šaudmenų pasirinkimą?

Įsigijęs 308 kalibro ginklą, naudoju GGG gamybos .308 Win šaudmenis. Apie geresnį glaustumą net svajoti negalėčiau. Medžioklei ir šaudymui į taikinius – idealus šovinys.

Koks šūvis yra švarus ir taiklus?

Kai gyvūnas krinta vietoje, nesikankindamas ilgiau nei porą sekundžių ir nenueidamas nė metro.

Papasakokite įdomiausią Jums nutikusį nuotykį.

Tų nuotykių tikrai buvo ne vienas. Prisimenu, kaip vieną kartą teko primerkti akį tykojant iš bokštelio (primigti) ir viena prabudusia ausimi išgirsti, kaip šalia bokštelio pučia šernas, o kita ausimi girdėti, kaip garsiai aš tuo metu knarkiu. Savaime aišku, šernas liko sveikas, ko gero, dar ir šiandien jis miškais vaikšto, giles ėda ir iš manęs juokiasi.

Tomai, kokią medžioklę laikote sėkminga?

Ko gero, kai visa bendraminčių kompanija namo grįžta sveika ir pakilios nuotaikos, visiškai nesiejant to su laimikiu.

Ar minite Šv. Huberto dieną?

Aš nesureikšminu hubertinių, man labiau norėtųsi minėti Žvorūnės ar Medeinos dieną.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.6 / 5. Balsavo: 25

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

1 Komentarai

  • Alfredas
    Posted 2023.01.18 at 10:23

    Geras medžiotojas turintis medžioklės
    taisyklių laikymosi principus

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą