Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Šuns šeimininkas privalės atlyginti 5000 Lt žalą

Turinys:

Trakų rajono apylinkės teismas išnagrinėjo bylą dėl gyvūnijai padarytos žalos, kuomet be antsnukio ir palaidas vedžiotas šuo mirtinai sužalojo stirniuką. Teismo sprendimu, augintinio gamtai padarytą žalą, siekiančią 5 tūkst. litų, turės atlyginti jo šeimininkas.

Trakų rajono apylinkės teismas išnagrinėjo ir priėmė sprendimą byloje, kurioje buvo padaryta žala gyvūnijai. Laikos veislės šuo, vedžiojamas be antsnukio ir palaidas, mirtinai sužalojo stirniuką. Byloje teismas patvirtino, jog atsakovas Luknos ežero pakrante, Trakuose, be antsnukio vedžiojo laikos veislės šunį, tuo pažeisdamas Gyvūnų laikymo Trakų rajono savivaldybės teritorijoje taisykles.
Jose nurodoma, jog viešosiose vedžiojimo vietose šunis privalu vedžioti su pavadėliu ir antsnukiu (išskyrus mažus dekoratyvinių veislių šunis arba kai tam tikrų veislių šunims antsnukiai nepritaikyti ar jų negamina). Šunys neturi kelti grėsmės praeiviams. Prie pašalinių žmonių pavadėlis turi būti sutrumpintas iki 1 metro.

Šuns šeimininkas teisme painiojosi savo parodymuose ir negalėjo tiksliai nurodyti, ar augintinis buvo be pavadėlio, ar nuo jo atitrūko. Vis tik neginčijamai konstatuota, jog, pamatęs stirnas, šuo staiga puolė prie jų, o šuns šeimininkas nesugebėjo jo sulaikyti. Bėgdamas paskui stirnas, šuo vieną iš jų nuvijo prie vielinės tvoros, stirnaitė į ją įsipainiojo.

Įvykio aplinkybes matė ir tai teisme paliudijo minėtos tvoros ir sklypo savininkas. Liudininkas teigė matęs, kad prie įkliuvusio stirniuko iš kitos tvoros pusės pribėgo šuo ir ėmė jį kandžioti, o vėliau tas pats šuo puolė bandžiusį jį nubaidyti sklypo šeimininką. Tai pamatęs šuns šeimininkas kartu su savo augintiniu skubiai pasišalino iš įvykio vietos.

Nedelsiant buvo iškviesti Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Trakų rajono agentūros pareigūnai. Nors į gautą pranešimą buvo operatyviai sureaguota, tačiau stirniuko išgelbėti nepavyko.

Už savo augintinio padarytą žalą gamtai šuns šeimininkas turės atlyginti 5 000 Lt. Trakų rajono apylinkės teismo sprendimas gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Grynas

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Merger Duo NXP50
Pirmieji „Pulsar“ multispektriniai žiūronai!

Žiūrėti apžvalgą