Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

„Pulsar Helion“ termovizorių apžvalga

Turinys:

Technologijoms skverbiantis į visas gyvenimo sritis, termovizorius medžiotojo rankose jau nieko nebestebina. Augant produkcijos poreikiui be abejo didėja ir pasiūla, atsiranda didelio pasirinkimo galimybė, kurioje rasti sau labiausiai tinkantį variantą tampa ganėtinai sudėtinga.

Termovizorių rinkoje yra nemažai dėmesio vertų gamintojų, bet šį kartą kalbėsime apie vieną iš termovizorių rinkos lyderių “Pulsar” ir jo gaminių seriją „Helion“.

XQ ir XP termovizorių skirtumai
Vizualiai „Helion“ serijos termovizoriai atrodo identiškai, jei nekreipsime dėmesio į objektyvo dydį ir mygtuką prie jo. Korpusas yra IPX7 apsaugos klasės, kuris leidžia naudoti įrenginį prastomis oro sąlygomis.

Tarp XQ ir XP termovizorių yra du pagrindiniai skirtumai į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį.

XP modeliai turi keičiamus objektyvus ir naują šilumos jutiklį (mikrobolometra), kurio skiriamoji geba yra 640×480 pikselių. Tuo tarpu XQ modeliai paveldėjo šilumos jutiklį iš senesnės „Quantum“ termovizorių kartos, kurio skiriamoji geba yra 384×288 pikselių ir jose nėra objektyvo keitimo galimybės.

Nepaisant to, kad XQ ir XP modeliai turi skirtingus šilumos jutiklius ir skiriasi jų skiriamoji geba, visų „Helion’ų“ matomas vaizdas yra 640×480 pikselių.

XP modeliuose matomas vaizdas yra detalesnis nei XQ, nes šilumos jutiklio ir ekranėlio skiriamoji geba yra vienoda (640x480px), o XQ modeliuose vaizdas yra išdidintas nuo 348×288 pikselių (šilumos jutiklio skiriamoji geba) iki 640×480 pikselių (ekranėlio skiriamoji geba), todėl matomas vaizdas yra mažiau detalus nei XP .

Skirtumai tarp XQ ir XP modelių yra akivaizdūs jei remsimės skaičiais, tačiau kiek man teko išbandyti juos medžioklės sąlygomis, aš nepastebėjau kardinaliai didelių matomo vaizdo kokybės skirtumų.

Objektyvai
Termovizoriai komplektuojami su „Germanium“ objektyvais. Objektyvai turi skirtingą vaizdo didinimą ir matomumo lauką.
Nuo objektyvo dydžio priklauso ir objektų aptikimo atstumas. Su „Helion“ XP38 žmogaus dydžio objektą galima pamatyti iš 1350 metrų, o su XP50 net iš 1800 metrų, tačiau XP38 labiau tiks miško sąlygomis nei XQ50, nes turi didesni matomumo lauką.

Kaip ir minėjau, nuo objektyvo priklauso ir optinis vaizdo didinimas, kuris svyruoja nuo 1,4 karto (XP28) iki 2,5 karto (XP50). Visi termovizoriai turi ir skaitmeninį vaizdo didinimą, kuris gali siekti iki 20 kartų, tačiau didinant vaizdą skaitmeniniu būdu nukenčia vaizdo kokybė. Tai labiausiai juntama XQ modeliuose dėl mažesnės šilumos sensoriaus skiriamosios gebos.

Baterija
Inžinieriai kurdami „Helion“ termovizorių seriją atkreipė dėmesį ir į bateriją. Baterija tapo pakraunama ir lengvai keičiama. Su standartinės talpos baterija termovizoriumi galima naudotis iki 8 valandų, bet jei įsigysite padidintos talpos bateriją, naudojimo laikas pailgėja iki 20 valandų. Įprastai naudojantis termovizoriumi, vienos standartinės talpos baterijos vidutiniškai užtenka dvejoms medžioklėms. Baterijos yra lengvai keičiamos, tad galite įsigyti ir papildomą arba padidintos talpos bateriją.

Vaizdo atnaujinimo dažnis
Vaizdo atnaujinimo dažnis (Hz) buvo vienas iš pagrindinių parametrų prieš kelis metus, tačiau dabar yra primirštas ir nebeakcentuojamas. Galiu jus patikinti, kad vaizdo atnaujinimo dažnis vis dar yra svarbus parametras, į kurį tikrai reikėtų atkreipti dėmesį.

Kaip tai veikia? Viskas labai paprasta: vaizdo atnaujinimo dažnis nusako kiek kartų per sekundę yra atnaujinamas vaizdas ekrane. Pavyzdžiui 50Hz dažnis atnaujina vaizdą 50 kartų per sekundę, o 9Hz tik 9 kartus.

Kaip vaizdo atnaujinimo dažnis įtakoja matomą vaizdą? Kaip ir minėjau vaizdo atnaujinimo dažnis nusako kiek kartų per sekundę bus atnaujintas paveikslėlis (kadras). Lyginant 9Hz ir 50Hz vaizdą, tai 9Hz vaizde jausis vaizdo trūkčiojimas, o su 50Hz tokių pojūčių beveik nebus. Vaizdo atnaujinimo dažnio pavyzdį rasite čia.

Video ir nuotraukų įrašymas
Tai yra viena iš mano mėgstamiausių termovizoriaus funkcijų. Nuo šiol nebereikia nešiotis video priedėlio, kaip tai būdavo su „Quantum“ serijos termovizoriais. Vaizdo įrašai ir nuotraukos yra išsaugomi termovizoriaus vidinėje 8GB atmintyje, iš kurios lengvai persikelsite failus į kompiuterį ar telefoną (telefone reikia turėti Stream Vision programėlę).

Stream Vision” aplikacija
Aplikacija suteikia galimybę sujungti „Pulsar“ gaminius su išmaniuoju „Android“ ar „Apple“ telefonu WiFi ryšio pagalba.

Aplikacijos pagalba galite atsisiųsti vaizdo įrašus ir nuotraukas iš termovizoriaus į telefoną, atlikti termovizoriaus programinės įrangos atnaujinimus, keisti įrenginio nustatymus, tiesiogiai transliuoti video į „Facebook“ ir „Youtube“ socialinius tinklus.

Norėčiau išskirti dvi naudingas funkcijas – tiesioginės vaizdo transliacijos iš termovizoriaus į telefono ekraną ir judesio aptikimo funkciją.

Tiesioginės transliacijos funkcija leidžia patogiai stebėti vaizdą telefono ekrane, kurį mato termovizorius, o judesio aptikimo funkcija atsiunčia pranešimą į telefoną kaip aptinkamas šilumos šaltinis matomame diapazone.

Rekomenduoju reguliariai atlikti termovizoriaus programinės įrangos atnaujinimus, kurie  pagerina termovizoriaus darbą ir prideda naujų funkcijų.

Funkcionalumas
Kaip ir didžioji dalis daiktų, kurie mus supa kasdieniniame gyvenime taip ir termovizoriai tampa vis labiau išmanūs.

Pasirodžius „Quantum“ serijai, termovizoriai išmoko automatiškai nustatyti aplinką ir parinkti labiau tinkantį darbo režimą. Taip pat buvo įdiegtas skaitmeninis atstumo nustatymas, nors tai tikrai nebuvo tobulas techninis sprendimas ir dažnai rodydavo realybės neatitinkančius skaičius.

„Helion“ termovizoriai tapo dar išmanesni su programinės įrangos atnaujinimo galimybe, kuri pagerina įrenginio naudojimą ir prideda naujų funkcijų. Iš esmės viskas priklauso nuo gamintojo, kiek jie norės ir sugebės pagerinti įrenginių funkcionalumą, tuo pačiu ir komfortą vartotojams. Detalesnę informaciją apie „Helion“ termovizorių galimybes ir techninius duomenis rasite čia.

„Pulsar Helion“ spalvų pasirinkimas

Apibendrinimas
Dažniausiai užduodamas klausimas – kuris iš „Helion“ serijos termovizorių yra geriausias?

Deja, bet vieno aiškaus atsakymo nėra. Aš siūlyčiau rinktis pagal medžioklės įpročius. Jei mėgstate medžioklę sėlinant, tai atkreipkite dėmesį į modelius, kurie turi platesnį matymo lauką: XQ28, XQ38, XP28, XP38. Jei termovizorius dažnai medžiojate iš bokštelių, tai siūlyčiau rinktis XQ50 arba XP50.

Pabaigai trumpas pastebėjimas iš patirties. Po to, kai pamedžioji su termovizoriumi ir pamatai kiek aplinkui daug gyvybės, tai be šio daikto į mišką važiuoti nebesinori.


“Miske.lt”
Parengė: DEIVIDAS STAPONKUS
Kopijuoti ar kitaip platinti čia pateiktą turinį be mūsų sutikimo draudžiama!


Video apžvalga

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 2.5 / 5. Balsavo: 2

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now