Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Skęstančius elnius išgelbėjo medžiotojai

Turinys:

Biržų medžiotojai, užuot nutraukę kančias ir sumedžioję du į upę įlūžusius jaunus elnius – metė šautuvus ir gelbėjo. Elnius medžiotojai traukė – virvės kilpą užmetę ant ragų. Vienas medžiotojas, atitrūkus lyčiai, vos nenugarmėjo pas žvėrį, kito – elnias vos nesubadė. Bet buvusių grėsmių dabar medžiotojai nesureikšmina ir visiems laimingai pasibaigusią retą istoriją, pasakos vaikams ir anūkams.

„Turėjom leidimus medžioti ir elninius gyvūnus. Tiesiog suveikė žmogiškas faktorius, kad ne medžioklė pirmoj vietoj, o išgelbėti gyvybę gyvūnėlio, kuris šaltam vandeny šąla. Kaip tik naktį buvo minus 20“, – pasakojo elnius gelbėjęs medžiotojas Ignas Viederis.

Skęstančius žvėris pirmas pamatęs medžiotojas irgi neturėjo kitų minčių – tik gelbėti. Bet medžiotojas tik su šautuvu, telefono ryšio miške beveik nėra, o skubėti reikia. Kai kam prisiskambino, kai ką iš visos gerklės prisišaukė. Medžiotojai metė medžioklę, leidosi prie mašinų, už virvės, kirvio – ir prie skęstančių žvėrių. Ilgai galvoti nebuvo kada. Ar kirsti ledą, ar traukti už ragų virvėmis – pasirinktas paskutinis variantas. Labiausiai užsigrūdinęs medžiotojas, kaip žinodamas, nuėjo ledu arčiau žvėrių. Lytis atitrūko, gelbėtojas pats ėmė plaukti.

„Tai spėjus užmesti kilpą ant ragų, ir pradėjom traukti elniuką kartu su Dainiumi, ir taip gavosi, kad jam neteko išsimaudyti šaltam vandeny, nors jis mėgsta panardyti po šaltą vandenį“, – kalbėjo I. Viederis.

Kadangi medžiotojai turėjo tik vieną virvę, taigi ir elnius traukė po vieną. Pirmas didelių sunkumų dėl kilpos ant ragų nekėlė, nes buvo išvargęs, silpnas. 

„O su antru, ištraukus antrą elniuką, tai jis šoko ant kojų, puolė badytis, netgi kažkaip patraukus virvę žemyn, jis parkrito, Dainius čiupo už ragų, visi gulėm ant elniuko, prispaudėm prie žemės“, – toliau pasakojo medžiotojas.

Išlaisvinti elniai, medžiotojai tiki, išgyveno. Realias grėsmes žmogui – vertina tik dabar.

„Tie ragai iltiniai, tai grėsmės buvo iš tikrųjų, nes jis puolė atkišęs ragus gintis. Vienas medžiotojas parkrito netgi, kai paleidinėjom elnią. Tai išsigandom, kad neužmintų, nepultų badytis“, – sakė I. Viederis.

„Šilų“ medžiotojų būrelis tąsyk per medžioklę nušovė tik du mažus šernus, bet teritoriją paliko, kad išdžiūtų, pailsėtų jų išgelbėti elniai. „Bus ką papasakoti anūkams, vaikams“, – sakė biržiečiai. Nes ir medžiotojai turi širdį.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.9 / 5. Balsavo: 42

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

8 Komentarai

 • Sigitas
  Posted 2024.01.18 at 13:31

  Ne iltiniai ir ne yliniai o IEŠMARAGIAI

  • Alfonsas
   Posted 2024.01.19 at 08:23

   O kodėl ne ylaragiai ?

 • kostas
  Posted 2024.01.15 at 12:55

  Skaitau Laimos komentarą, jog ji nekenčia medžiotojų, tad neiškenčiu ir rašau – miela ponia, ar panele, o jūs pagalvokite, kas nutiktų gamtoje, jei medžiotojai susiorganizuotų ir keletui metų nutrauktų bet kokią medžioklę? Patikėkite – žvėrių atsirastų tiek, kad jie drąsiai vaikščiotų po miestus, galėtum sėti ką nori – viskas būtų nuėsta. Taigi, medžioklė nėra tik šiaip sau žudymas dėl pramogos, o pirmiausiai yra žvėrių skaičiaus reguliavimas. Galiausiai tai milijoniniai mokesčiai į šalies biudžetą ir darbo vietos visiems, kurie dirba su medžiokle susijusius darbus.
  O tie medžiotojai tai neabejotini šaunuoliai dar kartą visuomenei įrodantys savo padorumą, kaip medžiotojui tink elgtis gamtoje. Pagarba jums!

 • Laima
  Posted 2024.01.13 at 02:16

  Aisku gerai,kad isgelbėjo.Bet,girtis tuo,kad galėjo nušauti,bet to nepadarė,oho koks “žygdarbis”.Kiekvienas adekvatus žmogus pultų gelbėti,o negalvotų apie kazka kitoNet baisu pagalvoti,elniai skęsta o juos šaudo.Cia jau,kaip sakoma toliau jau eiti nėra kur.
  Atleiskit,bet nekenciu medziotojų.Jie šaudo gyvūnus.

  1
  21
 • vladas
  Posted 2024.01.12 at 16:19

  Medžiotojams valio!

  14
 • VV
  Posted 2024.01.12 at 10:49

  Šaunuoliai. Reik atkreipti dėmesį, kad dėl elnių gyvybės rizikavo net savo sveikata.

  24
 • Algirdas
  Posted 2024.01.12 at 10:46

  Medžioklei valio!!!Tikri medžiotojai o ne žalieji kurie tik rėkia.,,

  32
 • Alfonsas
  Posted 2024.01.12 at 10:38

  Šaunuoliai, vyrai! Štai ką reiškia tikras medžiotojas, gamtos draugas, o ne koks tai “žalias” apsišaukėlis…Ačiū !!

  27

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą