Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Skaitmeninė optika ar priedėlis priskiriamas naktinio matymo taikikliui

Turinys:

Medžiotojų tarpe kyla diskusijos dėl naktinių taikiklių naudojimo šviesiu paros metu, medžiojant kitus žvėrys nei šernus, lapes, mangutus, paprastuosius meškėnus, kanadines audines, nutrijas ir ondatras.

Primename, kad naktinio matymo taikiklius galima naudoti tik medžiojant tykojant ir įstatyme numatytoms rūšims. Su naktinio matymo taikikliais įskaitant ir skaitmeninius taikiklius, bei termovizorinius taikiklius leidžiama medžioti tik šernus, lapes, mangutus, paprastuosius meškėnus, kanadines audines, nutrijas ir ondatras.

Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymas nustato kokie prietaisai yra laikomi naktiniais taikikliais ir papuola po šia formuluote:

47. Naktinis taikiklis – prie ginklo tvirtinamas ir ginklui nutaikyti į taikinį skirtas elektroninis prietaisas, kuriuo išryškinamas silpnai apšviestas arba neapšviestas taikinys arba kuriuo išryškinamas silpnai matomas ar nematomas taikinys, skleidžiantis infraraudonuosius spindulius arba kuris gali aptikti taikinį, skleidžiantį šilumą.

Kviečiame visus medžiotojus laikytis teisės aktų reguliavimo ir nekenti medžiotojų bendruomenei.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 5 / 5. Balsavo: 16

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

6 Komentarai

 • Alfonsas
  Posted 2024.05.13 at 20:34

  Sveiki Deividai.
  Vyksta ir dar viena diskusija apie sužeisto gyvūno ieškojimą su naktiniu. Kaip visada girdisi visokiausių interpretacijų. Mano nuomone su naktiniu reikia šauti taip, kad ieškot nereiktų, bet juk visko būna. Pagal taisykles lyg ir būtų negalima. O ką mano specialistai.

  • Deividas
   Posted 2024.05.13 at 21:09

   Pagal taisykles negalima, jungi lempą ir eini ieškot 😁

 • Vytis
  Posted 2024.05.13 at 14:10

  Išeinant iš naktinio taikiklio apibrėžimo kyla klausimas, apie kokius silpnai apšviestus ar visiškai neapšviestus taikinius galime kalbėti dienos metu? Mes gi nemedžiojame urvuose.

  • Deividas
   Posted 2024.05.13 at 16:34

   Na man kažkodėl klausimų nekyla ir aš nežinau kaip jums kitaip dar paaiškinti. Skaitykite punkte šiuos žodžius: elektroninis prietaisas

 • JonasK
  Posted 2024.05.13 at 12:51

  Nesuprantu kodėl negalima medžioti su dienine-naktine optika dienos metu . Mes medžiojame leistinus medžioti žvėris, kad ir licezijuojami (pvz.elniai) kiek leidžiama tiek ir sumedžiojame, daugiau limito negalima. Nešimės du šautuvus arba dvi optikas . Kvailystė.

  7
  1
  • Deividas
   Posted 2024.05.13 at 12:54

   Registruokite įstatymo pakeitimo projektą ir padarykite kitaip 😉

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą