Praleisti ir pereiti į turinį Skip to sidebar Skip to footer

Šiurkščiai pažeidė medžioklės taisykles

Turinys:

AAD prie AM Kauno Valdybos Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai baigė tyrimą ir surašė administracinio nusižengimo protokolus dviem medžiotojams, kurie dar 2019 m. rugpjūčio 6 d. buvo sulaikyti neteisėtai medžiojant.

Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai patruliuodami 2019 m. rugpjūčio 6 d. naktį, Kauno rajone ties Šiulių kaimu, pastebėjo įtartiną automobilį, kuris lėtai važiavo per laukus, vis sustodavo. Pareigūnams tarnybiniu automobiliu priartėjus prie įtartino visureigio, šis dideliu greičiu nuvažiavo, tačiau už kelių kilometrų, kai suprato, jog nesugebės pabėgti nuo pareigūnų sustojo Zapyškio miške. Atlikto patikrinimo metu buvo nustatyta, kad automobiliu važiavo du Kazlų Rūdos sav. esančiame „Ragavyno“ klube medžiojantys asmenys.

Jie automobiliu Mitsubishi vežėsi išdorotą stirniną, kuris, kaip tyrimo metu paaiškėjo, buvo sumedžiotas su smulkaus kalibro graižtviniu ginklu, kuriuo medžiotojas neturėjo teisės sumedžioti kanopinio žvėries. Taip pat, atliekant patikrinimą, pas abu medžiotojus buvo rasti draudžiami įrankiai – naktinio matymo priedėliai prie optinių taikiklių.

GGAI pareigūnai atliko išsamų tyrimą bei jo metu kreipėsi į Lietuvos Teismo ekspertizės centrą dėl specialistų išvados, ar medžioklėje naudotas lapas nėra suklastotas. Pareigūnų įtarimus patvirtino LTEC specialistai, kurie savo išvadoje nurodė, jog medžiotojai medžiojo su suklastotu dokumentu – atšviestu medžioklės lapu.

Tyrimu metu buvo nustatyta, kad iš viso neteisėtai buvo sumedžioti du stirninai, o žala, padaryta laukinei gyvūnijai siekia 2900 Eur. Asmenims, padariusiems šiurkščius pažeidimus numatyta atsakomybė nuo 800 iki 1800 Eurų su transporto priemonės konfiskavimu, šaunamųjų ginklų konfiskavimu bei teisės medžioti atėmimu nuo 1 iki 5 metų.

Pažymėtina, kad asmenys, siekdami išvengti atsakomybės ir pakenkti tyrimui ėmėsi įvairių gynybinių versijų. Jie rašė pareiškimus bei skundus Kauno apskrities vyriausiajam policijos komisariatui, Generaliniam prokurorui bei Aplinkos ministrui. Savo skunduose, šiurkščiai Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisykles pažeidė asmenys, nurodė, neva, aplinkos apsaugos pareigūnai patikrinimo metu prieš juos panaudojo fizinę jėgą, suklastojo dokumentus, tarnybiniu automobiliu juos taranavo.

Gyvosios gamtos apsaugos inspekcija informuoja, kad pareigūnai laikėsi visų galiojančių teisės aktų, kurie reglamentuoja valstybinės aplinkos apsaugos kontrolę, savo įgaliojimų neviršijo ir jokių pažeidimų nepadarė.

Informuojame, kad medžiaga, susijusi su dokumentu klastojimu, yra perduota Kauno apylinkės prokuratūrai, kuri pradėjo ikiteisminį tyrimą. Atsakomybė už dokumento suklastojimą yra numatyta LR BK 300 str. 1 d., o asmuo gali būti baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 3 metų.

“Miske.lt”

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 2 / 5. Balsavo: 1

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

4 Komentarų

  • Redas
    Parašė 2020.01.29 nuo 12:33

    Nesuprantu ,kam šmeisti žmones neišklausius abiejų pusių.

    2
    3
  • Redas
    Parašė 2020.01.27 nuo 15:40

    Apsoliutus melas ir pareigunu šmeistas.

    8
    11
    • Tiesiog
      Parašė 2020.01.27 nuo 15:42

      Ta prasme?

  • Saulius
    Parašė 2020.01.27 nuo 14:01

    Nu va, prisimedžiojo pigiai mesukes 😀

    11
    3

Palikti komentarą

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą