Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rusijoje nesiliauja afrikinio kiaulių maro protrūkiai

Turinys:

Rusijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnyba išplatino oficialią informaciją, kad Belgorodo srityje, Aleksevsko rajone, nustatytas naujas afrikinio kiaulių maro protrūkis.

Afrikinio kiaulių maro virusas nustatytas 7 šernams. Nugaišusių šernų patologinius mėginius ištyrus Belgorodo regioninėje laboratorijoje, buvo patvirtinta afrikinio kiaulių maro diagnozė. Pasak Rusijos veterinarijos pareigūnų, miške, kuriame rasti šernai, imtasi visų saugos priemonių, tačiau nerimą kelia tai, kad Belgorodo srityje sukoncentruota beveik 20 proc. šalies kiaulių populiacijos.

Primename, jog užfiksavus vos du nuo kiaulių maro kritusius šernus Lietuvoje, Rusija iškart apribojo kiaulienos importą į savo šalį.

Kiaulių maras Lietuvoje užfiksuotas sausio 24 dieną.

Lietuvoje daugiau atvejų taip ir nepasitvirtino

Rusijos Federacijos veterinarijos tarnybos atsakingų pareigūnų teigimu, epidemiologinė situacija jų šalyje yra blogiausia per paskutiniuosius 40 metų. Vien šiais metais šešiose Rusijos srityse: Belgorodo, Briansko, Kalugos, Maskvos, Smolensko ir Tulos jau nustatyta 18 afrikinio kiaulių maro protrūkių. Be to, prieš savaitę Primorės krašte patvirtinta labai pavojinga snukio ir nagų liga.

,,Rusijoje nuolat pasireiškiantys nauji afrikinio kiaulių maro protrūkiai rodo, kad kovai su šia liga nepakanka įprastinių saugos priemonių, būtina taikyti itin griežtas veterinarinės kontrolės ir prevencijos priemones. Nuo šių metų sausio 24 d., kai Lietuvoje buvo patvirtinti du afrikinio kiaulių maro atvejai šernams, Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute ištirta daugiau kaip 9,3 tūkst. kiaulių ir 12 tūkst. šernų mėginių afrikiniam kiaulių marui nustatyti. Visų tyrimų rezultatai buvo neigiami, maro virusas nenustatytas“,– teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyriaus vedėjo pavaduotojas Artūras Šimkus.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena medžiotojams, kad radus nugaišusį laukinį gyvūną, privaloma nedelsiant (ne vėliau kaip per 48 valandas) pranešti teritorinei valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai.

Rastas gyvūnas neturi būti judinamas, kol jo neapžiūri veterinarijos specialistai ir nepaima mėginių ištirti dėl užkrečiamųjų ligų. Gyvulių augintojai turi būti budrūs ir dėmesingi, laikytis biosaugos reikalavimų.

Grynas

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą