Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai pažeidėjus dažnai išaiškina vykdydami reidus turguose ar kitose prekybos vietose. Šįkart Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, nustatė asmenį, neteisėtai pardavinėjusį vilko galvos iškamšą.
Aplinkosaugininkai nuolat vykdo Prekybos laukiniais gyvūnais, jų dalimis arba gaminiais iš jų kontrolę. Išaiškintam asmeniui, Šilutėje, sendaikčių parduotuvėje už neteisėtai pardavinėjamą vilko galvos iškamšą gresia bauda nuo 30 iki 300 eurų.
„Vis dar pasitaiko atvejų, kai asmenys prekiauja laukinių gyvūnų dalimis ar jų gaminiais neturėdami teisėtą įsigijimą patvirtinančio dokumentų. Todėl įspėjame, kad tokiai prekybai privalu turėti Aplinkos apsaugos agentūros išduotą leidimą prekiauti saugomų rūšių laukiniais gyvūnais ir komercinio naudojimo sertifikatą“,– sako Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnas Mindaugas Grudzinskas.
M. Grudzinskas pažymi, kad pilkasis vilkas yra įtrauktas į 1996 m. gruodžio 9 d. Tarybos Reglamentą (EB) Nr. 338/97 dėl laukinės faunos ir floros rūšių apsaugos kontroliuojant jų prekybą A priedą, todėl tokiais gyvūnais, jų dalimis ir gaminiais iš jų, draudžiama prekiauti neturint Reglamente (EB) 865/2006 48 straipsnyje nurodytų komercinio naudojimo sertifikatų.
4 Komentarų
Teisėtas ar teisingas
Įdomu jei iškamša padaryta iki šio įsakymo įsigaliojimo tvarkos ar galima bausti ?
Ar kailiniai kuriuos pirko prieš 30 metų irgi jau draudžiami? O legaliai sumedžiotų vilkų kailius, iškamšas ir kaukoles parduodant jau irgi baudžiama. Tada mes pasidarėme BAUDŽIAUNINKAI. Bauskite baudėjai ir jūs gausite kitu galu.
jonas
O kaip ten tą kur ūkininką sudraskyt norėjo,nustatė ar šuo ar vilkas juk net mokslininkams perdavė nustatymui,nes vietoja nė viena tarnyba nepažino o ant lentelės kažkaip greit gamtosaugininkai pažino kad galva vilko o ne šuns.
Zigmantas
taigi čia mano kaimyno Ciuckis
Ūkininkas
kaip sunkiai dirbo pareigūnai ir net atrado ir atpažino,kad tai vilkas o ne šuo