Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Planuojamas ginklo savininkų reikalavimas praeiti pilietinio pasipriešinimo kursą

Turinys:

Pilietinio pasipriešinimo kursai ginklo savininkams gali tapti privalomais, jei Seime bus pritarta naujam siūlymui. Planuojama, kad visi esami ir būsimi ginklo savininkai turės praeiti šiuos kursus, kad būtų geriau pasirengę galimam ginkluotam konfliktui. Šis pasiūlymas keliamas siekiant stiprinti valstybės gynybą ir užtikrinti, kad piliečiai žinotų, kaip elgtis ginkluotoje situacijoje.

Kaip teigia Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas, būtina turėti stiprią visuomenę, kuri žinotų, kaip veikti ginkluotoje situacijoje. Tai rodo Ukrainos pavyzdys, kai piliečiai, turintys ginklą, pasipriešino prieš invaziją ir parodė, kad jie gali sukurti atsaką priešui. Piliečiai, turintys ginklą, turi turėti ne tik širdyje patriotizmą, bet ir žinoti, kur yra jų vieta gynybos planuose.

Jeigu Seime bus pritarta naujam siūlymui, tai reikštų, kad visi turintys ginklą, išskyrus tam tikras išimtis, turėtų praeiti pilietinio pasipriešinimo kursus. Šie kursai nebūtų privalomi profesinės karo tarnybos kariams, šauliams ar statutiniams tarnautojams, kurie jau gauna reikiamas žinias ir praktiką. Tačiau medžiotojai, savigynai skirtų ginklų turėtojai, sportininkai ir kiti ginklo savininkai būtų privalomi praeiti šiuos kursus.

Pilietinio pasipriešinimo kursai turėtų būti naudingi kiekvienam ginklo savininkui. Tai nėra sudėtingi kursai, bet būtini žinoti, kaip elgtis ginkluotoje situacijoje. Piliečiai, turintys ginklą, nežiūrint to, ar jie yra sportininkai, medžiotojai ar paprasčiausi piliečiai, turėtų žinoti, kaip valstybė funkcionuoja karo metu ir kaip jų veiksmai gali prisidėti prie visuotinės gynybos.

Numatyta, kad kursai vyks be egzamino. Juos išklausius, bus suteikiamas sertifikatas. Nuotolinių kursų platformą, pasak L. Kasčiūno, yra sukūręs Krašto apsaugos mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas.

„Tai – vienos valandos kursai su tam tikru žinių patikrinimu, kurio galima būtų ir atsisakyti. Čia jau kaip nuspręs Krašto apsaugos ministerija, nes krašto apsaugos ministras turės nustatyti tvarką“, – paminėjo politikas.

Galbūt, anot jo, jei ateityje bus poreikis rengti stipresnius kursus, bus galima juos papildyti: „Bet šiai minutei mes kalbame apie nuotolinę pilietinio pasipriešinimo kursų platformą.“ Asmuo kursus, L. Kasčiūno teigimu, turėtų eiti kas penkerius metus likus pusei metų iki leidimo ginklui atsinaujinimo. Tai nieko nekainuos.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 3.5 / 5. Balsavo: 52

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

12 Komentarai

 • Medžiotojas
  Posted 2023.11.06 at 09:02

  Manau, kad kursus pirmiausia turi praeiti seimo nariai. Kam gi reikalingi medžiotojams kursai, juk jie tik žvėris šaudo.

  8
  1
 • Medziotojas
  Posted 2023.11.03 at 22:20

  Eks tapiniene kamantinejo anusauska, kuris vaizdziai nupasakojo, kaip medziotoju ginklai ir termovizoriai niekam netinka, ir staiga, kursai.

 • X
  Posted 2023.11.02 at 21:00

  Kazi kiek kainuos ?50ar 150 kursai?

  • Rimvydas
   Posted 2023.11.03 at 12:35

   Taigi parašyta – nieko nekainuoja, skaityti reikia

   5
   1
 • Vytautas
  Posted 2023.11.02 at 17:44

  Geriau organizuotu kursus kaip atskirti dundukus kad i seima nepakliutu

  28
  1
 • Linas
  Posted 2023.11.02 at 10:07

  Vienos valandos kursai???? Ką per valandą galima sužinoti,išmokti? Šakės kokia neįgali valdžia! Užsidės pliusą,kad tipo dirbom,o jūs lohai nesugebėjot pasipriešinti. DEGRADACIJA!

  24
  1
 • Širvintiškis Vaclovas
  Posted 2023.11.01 at 17:23

  O gi dėjau skersą ant to kasciuno ir jo kursu

  18
  12
  • Rimantas
   Posted 2023.11.01 at 18:22

   Joo va tokiem skersasnūkiam ir nesuteiks galimybės ginti Tėvynės, ojei ir turi ledimą ginklui laikyti ir nešioti, tai grietai jo neturėsi.

   18
   5
 • Algirdas
  Posted 2023.11.01 at 13:48

  Kursai nepamaisys,bet as ir be kursu zinau preis ka kovoti !!!

  13
  2
 • Paco
  Posted 2023.11.01 at 12:33

  Kaip iteisinti naktinio matymo optikas tai didzioji gavniuku saika pries yra,o dabar jau nori kad mes,medziotojai eitume i ju ginybos kursus???juos nuo nuvertimo apginti???tai ar ne pagalvojat ,kad tu priesu sarase jie ir eina pirmais numeriais?

  45
  5
 • Rimantas
  Posted 2023.11.01 at 11:24

  Praeidami PP kursą, LR piliečiai turėtų pasirašyti Priesaikos LR deklaraciją, nes daugelis ru by pasienio LT gyventojai, turintis teisėtai ginklus, tikrai nerodo ištikimybės Lietuvos respublikai ⚔️🇺🇦🇱🇹

  26
  7
  • Vladas
   Posted 2023.11.03 at 17:51

   Tik kvailys gali galvoti, kad kursai pakels patriotizmą. Ne kursų reikia o kad lietuvis jaustųsi Lietuvoje laimingas ir reikalingas. Deja valdžia daro atvirkščiai. Kai nėra patriotizmo nėra ir gynybos. Visų pirma valdantieji turi turėti sasitikejimą žmonių. Lietuvoje deja to nėra ir tai tik tuščios beviltiško žmogelio sapalionės

   13
   1

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą