Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pilkoji varna

Turinys:

Kūnas juodai pilkos spalvos, patino ir patelės galva, gerklė, pagurklis, uodega ir sparnai juodi. Kita kūno dalis pilka. Snapas ir kojos juosvi. Jauniklių apdaras blankesnis. Kūno ilgis 47-52 cm, sparnų tarpugalių atstumas 90–100 cm, kūno masė 440–690 gramų. Lietuvoje tai gana dažnas ir įprastas paukštis.

Varna gana apdairus ir atsargus paukštis. Ištikus pavojui, pakelia didžiulį triukšmą. Kranksi „kaar“. Kovo mėn. pradeda krauti lizdą. Dažnai jį suka aukštai medyje, 2-20 m aukštyje. Lizdą stato abu porelės nariai iš įvairių medžių šakų, žolių stiebų, vidų iškloja minkštesne medžiaga – vilna, plunksnomis, sausa žole, popieriaus skiautėmis ir kt. Deda vidutiniškai 5 kiaušinius, kurie žalsvai melsvi, išmarginti juosvais ar rusvais taškeliais, dėmelėmis, brūkšneliais. Peri 18-20 dienų. Jaunikliai lizdą palieka po mėnesio, dažnai dar silpnai skraidydami.

Minta gyvūniniu maistu – įvairiais vabzdžiais, peliniais graužikais, paukščių kiaušiniais, paukščių jaunikliais. Žiemą lesa įvairias maisto atliekas, dvėselieną. Varnos padaro nemažai žalos sodams, sulesa daug vaisių. Jų padarytuose lizduose apsigyvena sakalai, mažieji apuokai bei kiti paukščiai. Šių sparnuočių skaičius turi būti reguliuojamas.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4 / 5. Balsavo: 29

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

4 Komentarai

 • Varna
  Posted 2023.11.20 at 20:38

  Ieškojau baltai juodos varnos. Šiandiena sodyboje pirma karta per 3 metus mačiau tokią. Pilkumo nėra. Ji griežtai baltai juoda. Ar taip buna?

 • Ok
  Posted 2022.10.28 at 13:51

  Medžiai, krūmai neaugina vaisių žmogui, natūralu kad ir kiti gyvūnai pasisotinti ateina. Tik kažkodėl kai varnos vaisius valgo, mes tai vadiname “žala”, lyg viskas mums priklausytų, visa gamta, visi vaisiai, VISKAS. Tekstas paimtas iš Wikipedijos, tik pridėtas sakinys “šių sparnuočių skaičius turi būti reguliuojamas”, suprasčiau kad tos varnos invazinės būtų, bet jos čia vietinės daugiau nei 100 000 metų (tik tiek, kad dar greičiausiai nebuvo pilkos), mes sukeliam gamtai problemas ir mūsų sprendimai visada žudyti, kontroliuoti, reguliuoti, medžioti, o negalim, pavyzdžiui, dar daugiau pastangų įdėti į plėšriųjų paukščių ir jų buveinių apsaugojimą, kurie ir valgo tas varnas? Aišku mieste jų dar liks, čia joms saugu tai jos pasilieka, bet ar taip gaila?

  17
  1
 • Jonas
  Posted 2022.10.16 at 16:28

  Sveiki, galėtumėte pridėti lotynišką paukščio pavadinimą.

  • Renata
   Posted 2023.04.23 at 18:46

   Corvus cornix -pilkoji varna lot. 🙂

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą