Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Paukščių gripas nustatytas Bulgarijos ūkyje

Turinys:

Bulgarijoje užfiksuotas aukšto patogeniškumo H5 potipio paukščių gripo atvejis. Liga nustatyta ūkyje, kur buvo laikoma beveik 35 tūkst. vištų.

Įtarimų dėl ligos Bulgarijos atsakingos institucijos pareigūnams kilo ūkyje ėmus gaišti paukščiams. Iš viso Plovdivo srityje veikusiame ūkyje nugaišo 298 paukščiai. Ištyrus gaišenų mėginius, buvo nustatytas aukšto patogeniškumo paukščių gripo H5N8 virusas.

Siekiant, kad virusas neišplistų, visi likę 34700 ūkyje augintų paukščių nugaišinti, gaišenos saugiai sunaikintos. Atsakingos Bulgarijos institucijos imasi visų būtinų priemonių, kad virusas toliau neplistų.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena paukščių augintojams, kad jie privalo griežtai laikytis biologinio saugumo reikalavimų. Specialistų teigimu, ligą dažniausiai perneša paukščių gripo virusu užsikrėtę laukiniai vandens paukščiai, kurie užkrečia aplinką. Sveiki paukščiai gali užsikrėsti nuo užkrėsto lesalo ar vandens. Didžiausią tikimybę užsikrėsti turi paukščiai, laikomi šalia atvirų vandens telkinių. Paukščių gripas gali būti perduodamas ir per užsikrėtusių paukščių išmatas, apkrėstus pašarus, vandenį, inventorių, rūbus, avalynę.

Pastebėjus pakitusią auginamų paukščių elgseną, jų sveikatos sutrikimo požymių, privalu nedelsiant pranešti veterinarijos gydytojams ar teritorinėms valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyboms.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

1 Komentarai

  • Post Author
    Miske.lt
    Posted 2019.04.09 at 10:29

    Bėda viena nevaikšto… Sulaukėme AKM, dabar jau ir elnių išsekimo liga pasirodė o dar jiems į draugiją beldžiasi ir paukščių gripas. Liūdnos dienos artėja.

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą