Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Numatomi pokyčiai medžioklės srityje

Turinys:

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas ir jo patarėjas gamtosaugos klausimais Marius Čepulis, informuoja apie numatomus pokyčius medžioklės srityje.

Visų pirma pabrėžiama, kad aktualiais klausimais bus diskutuojama su suinteresuotomis grupėmis, o tik tada priimami sprendimai. Didelių pokyčių medžioklės srityje daryti neplanuojama, tačiau pasikeitimų bus.

Vienas svarbiausių klausimų – medžioklės skaidrinimas ir kontrolė. Šiam tikslui pasiekti planuojama įdiegti elektroninį medžioklės lapą ir didinti neetatinių inspektorių skaičių, skatinant prie jų prisijungti ir medžiotojus.

Numatoma įvesti privalomą ženklinimą apie vykstančią medžioklė, kad informuoti aplinkinius gyventojus ar miško lankytojus ir išvengti nesusipratimų. Medžioklės trukdymo klausimas taip pat bus gražintas diskusijai.

Planuojama diskutuoti dėl kai kurių gyvūnų išbraukimo iš medžiojamų gyvūnų sąrašo, peržiūrėti medžioklės terminus, mažinti viliojimo pašarų kiekį iki 15kg., uždrausti medžioklę su selektyviniai spąstais.

Planuojama peržiūrėti vilkų medžioklės klausimus. Didžioji dalis vilkų sumedžiojami ne ten kur yra daroma žala ūkininkams, tad šį klausimą numatoma spręsti.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 2 / 5. Balsavo: 45

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

15 Komentarai

 • Rimvydas
  Posted 2021.01.04 at 15:38

  Madžioklės ūkį turėtų tvarkyti tai išmanantis klerkas, o ne per politinę konjuktūrą pastatytas (pakliuvęs) ir turėtų atitinkamų organizacijų (tame tarpe ir medžiotojų) atestaciją praeiti. Darbartinė padėtis katastrofiška – įstatymai ir jų pakeitimai vykdomi tokiais terminais, kad niekas nespėja prisitaikyti. Tai rodo valdžios neįgalumą, nekompetenciją. Taip tęstis negali – bus didelių bėdų ne tik mūsų kartai, bet ir ateities kartoms nebepavyks ištaisyti beraščių padarytą (ne) tvarką.

 • Alvydas
  Posted 2020.12.18 at 09:34

  Gerb.ministre,nedarykite skubių sprendimų,nepasitarę su medžiotojų bendruomene.

 • Kostas
  Posted 2020.12.17 at 22:53

  Puikus Kęstučio komentaras. Aš manau, jog tos kvailos medžioklės permainos tikrai kada nors prives iki to, jog medžiotojai kelis metus pakentės nemedžioję (reikia tik organizatoriaus), o tada ūkininkai ir miškų savininkai, dėl žvėrių daromų nuostolių, su savo technika atvarys į Vilnių prie Seimo ir Aplinkos ministerijos ir pasakys, jog laikas baigti kvailioti. Visai nusivažiavome! Negi žaliavalgis ar koks vilkų saugotojas nesupranta, jog medžioklė yra ūkio šaka reguliuojanti žvėrių skaičių, o medžioklė valstybei yra pildanti biudžetą, kurianti darbo vietas. Po velnių, reikia medžioklės organizacijoms baigti savo kiemo reikalus, susivienyti, ir tegu koks tai ekonomistas paskaičiuoja, kiek medžioklė duoda naudos valstybei. Ir tą naudą pateikia naujam ministrui – gal tada tikrai požiūris į medžioklę bus kitoks.

  14
  1
 • Robertas
  Posted 2020.12.16 at 22:43

  Visi čia pasirašiusieji labai teisingai pdiskutavo. P.s kam muzikantą mokiti ūkininkauti.

  10
  1
 • Arturas
  Posted 2020.12.16 at 19:42

  ir vel isradinejam kazka naujo. kas uztikrins mano asmens duomenu apsauga? as visai nenoriu, kad bet kas zinotu kur as medzioju, gal tada ir valdzios vyrai ir ponios deklaruoja su kuo, kada kava gere ir dar ka veike,tada bus viskas tvarkoje.
  daugelyje europos saliu, o mes toki europieciai norime biti, isvis tokio medziokles lapo nera, nei popieriuje, nei elektroninio ar dar kazkokio.
  panasu, kad ministrai tam, kad alga gautu, o viska sprendzia “patarejei”, o kas jie toki visi zinom

  30
 • VKTRS
  Posted 2020.12.16 at 13:14

  Kol nesuvoks aplinkos ministras kad medžiotojai turi reguliuoti populiacija,tol sudarinės taisykles kad gyvūnui suteikti daugiau šansų išgyventi,tai kam žaisti geriau iškart tegul uždraudžia medžioklę ,aš miškininkas ir matau kaip gražiausias pušies jaunuolynas 2.5 m aukščio per savaitę virsta stagarynų ,arba nulaupytas eglynas auga toliau,bet iš vidaus pudamas ,kas užaugs ateities kartoms.Negi nesuprantama kad žverių populiacija daug greičiau atsistato nei užauga miškas.Taisyklės turi būti tokios kad neapsunkintų vygdyti populiacijų reguliavimo ,dabar taip kruoščiai nuo batų užsirišimo iki apatinių spalvos reguliuojama , gi tas augantis miškas irgi aplinka kurią reikia saugoti.NE BET SVARBIAUSIA KAIP P…MEDŽIOTOJUS.
  GAL TIKRAI NEMEDŽIOKIM METUS

  42
 • Vladislovas
  Posted 2020.12.16 at 10:30

  elektroninis lapas ok super kai grysti namo po medziokles supildai gal net antra diena nes kartais gryzti paryciais.. Dar butu geriau jei uz savaite ar uz menesi supildai… tokiu atveju ok 🙂
  Pries svarstant apie elektronini lapa pasidomekite ar tai techniskai imanoma kai puse laiko buni nerysio zonoje kas liecia dabartines galimybes dar neimanoma… kaip uztikrinsite kad duomenis issisaugos ir nepradinks kai tokios baudos…

  35
  1
 • Vaidas
  Posted 2020.12.16 at 10:04

  15 kg jauko? Ok. Kas bus. Laukiniu zveriu vis daugeja. Jiems prasimaitinti edalo reikia. Kai skaityk nebebus galima jaukinti, tada zverys 100% pasitrauks i paselius, jaunuolynus. Kils dar didesnis nepasitenkinimas medziotojais. Bus sunkiau juos sumedzuoti ir sureguliuoti populiacijos kieki. Uz padarytus nuostolius tarkuos medziotojus. Nesuprantama kodel i si posta nera isrenkamas tos srities specelistas kuris zinotu ta virtuve? Tegul i finansu ministrus irgi pastoto koki Antana su VDU teisininko diplomu. Pazesim kaip bus.

  39
  2
 • Artūras
  Posted 2020.12.16 at 09:34

  Pasirodo Grideo, Kauno vandenys ir kiti didieji gamtos teršėjai ir žmonių nuodytojai yra gėris, o medžiotojai padaro daugiausia žalos gamtai. Nesunku atspėti, kas finansuoja Čepulius, BV ir ministro viešuosius ryšius

  51
  1
 • donatas
  Posted 2020.12.16 at 08:23

  idomu kaip reikes su bebrais tvarkytis kai sitie idijotai uzdraus selektyvinius spastus kas tada neisivaizduoju.klubam visiem bambiec isdraskyt ir aukciionas visiskas relybes nesuvokimas

  36
  2
 • Medziotojas
  Posted 2020.12.16 at 07:44

  Į aplinkos ministrus turi būti išrinktas ne šiaip sau kūjis, o tikras medžiotojas, kuris supranta apie medžioklę. Dabar išrenka žmogų neturinti supratimo kaip ir kas turi vykti, ji iš visų pusių spaudžia žalieji ir vilkus sauganti organizacijos, todėl taip ir vyksta. Kažkodėl niekas neĮsiklauso į ūkininkus kuriems per didelis žvėrių skaičius daro žalą paseliams, ir po to medziotoju būreliai padengineja dalį nuostolių. Jie tik galvoja kaip iš Žuvinto rezervato paversti vilkų veisykla. Ir apskritai medžiotojai žudikai ir visokie kitokie nors panaikinus limitus limituojamu gyvūnų skaičius ėmė didėti. Tai apie ką mes kalbam, ministrei tu berazumi? Susirask sau išmanančių sritį ir ten postringauk į valias.

  62
  2
 • Zenonas
  Posted 2020.12.16 at 07:36

  Matot, dabar tokia mada, vadinasi reikia elektroninio. Tegul įvardina sumą kiek kainuos tas elektroninio lapo projektas. Vot ir bus atsakymas kam jis daugiausia reikalingas. Ten nuliukų bus normalei .. užteks visiems 🙂
  Kas dėl kontrolės didinimo, pritariu, nes jau keli metai kaip “svetimų” šūvių vis daugėja. Tikiuosi, kad ta kontrolė nebus orentuota tik į mus medžiotojus.

  37
  • Antanas
   Posted 2020.12.16 at 13:07

   Yra manoma , kad pašarinės aikštelės prie asfalto yra.Jos yra sunkiai ir su Samurajumi pasiekiamos, tad vežti 15 kg. nesuprantama prabanga. Viešpats tau nepadės nes tu jo per priesaiką atsižadėjai.

   23
 • Pilietis
  Posted 2020.12.16 at 06:45

  Nu Marius Čepulis tai neturi akies ant medžiotojų, bus įdomu.
  Vėl jie su tuo elektroniniu lapu. Jau gi buvo atsakyta į tą klausimą, kad dėl asmens duomenų apsaugos įstatymo ir duomenų apimties, elektroninis lapas niekaip neveiktų. Buvo linkstama prie sms informacinio modelio apie sumedžiotus gyvūnus, tai net šitas pariantas nepaėėjo. Reik pirmiausiai išsivalyt iš ministerijos visus tuos gizelius impotentus ir tada su medžiotojų organizacijom susėdus prie bendro stalo išdiskutuot visus aktualius dalykus abiem pusėm. Priimt ir pamiršt, nes medžiotojų padulkinimas toks vaizdas yra kiekvieno ministro prestižo reikalas. Eikit padulkint atliekas surenkančias organizacijas, pramone teršia čią! Ten tikrai problemų kalnai, bet kur tau……

  74
 • Kęstutis
  Posted 2020.12.16 at 02:01

  Bus totali žopa….. Jie nebeturi ką veikti tik medžiotojus dul.kin.ti.
  Rimtesnių problemų yra, bet jiems tai neįkandama.
  Kauks visi medžiotojai prie šitos valdžios.
  Nusiritom visai į bedugnę. Medžioklės taisyklės kaitaliojamos po kelis kartus per metus. Niekas nespėja net įsisavinti šios infomacijos. Keičiamos iš karto, kaip kam užplaukia nenormali mintis. Norim būtų panašūs į europiečius su medžioklės reikalais, bet su medžioklės draudimais ir ribojimais degradavom iki beždžionių lygio.

  111
  1

Komentuoti

Merger Duo NXP50
Pirmieji „Pulsar“ multispektriniai žiūronai!

Žiūrėti apžvalgą