Briedžių ragų vertinimas

Matuojama :

1. Kairiojo rago koto apimtis (4 pav.)
2. Dešiniojo rago koto apimtis

Suma cm x 1 = balai.

Skėstumas

cm x 0,5 = balai .

4. Kairiojo rago ilgis (3)
Dešiniojo rago ilgis.

Vidurkis cm x 1 = balai

Mentinių ragų

5. Kairiosios mentės plotis (2)
Dešiniosios mentės plotis.

Suma cm x 2 – balai.

Šakotų ragų.

Kairiojo rago šakų apimtis
Desiniojo rago šakų apimtis

Suma cm x 0,65 = balai .

Vidutinis visių šakų ilgis cm x 1 = balai
Šakų skaičius x 1 = balai .
Nuoskaitos (už defektus) iki 8 balų.

Paaiškinimai

1. Kotų storis matuojamas 4 cm nuo rožių.
2. Skėstumas matuojamas tarp dviejų labiausiai nutolusių šakų viršūnių abiejose rago pusėse, apytiksliai lygiagrečiai kotams. Matuojama 0,5 cm pločio metaline rulete.
3. Ragų ilgis matuojamas užpakaline rago puse tarp dviejų šakų galų viršutineje ir apatinėje rago dalyje, duodančių didžiausią rezultatą.
4. Mentėtų ragų plotis matuojamas užpakaline rago puse plačiausioje vietoje tarp šakų, apytiksliai lygiagrečiai ragu kotams. Jei mentė platesnė apatinėje rago dalyje, rago forma laikoma nenormalia. Mentės plotis matuojamas tik viršutinėje rago dalyje. Matuojant plotį turi reikšmes ir mentės storis, nes mentės plotis matuojamas nuo rago vidinės pusės, mentės pusės storio iki rago išorinės pusės mentės pusės storio. Šakotų ragų šakų apimtis matuojama tiksliai ties puse jų ilgio. Vertinama ne daugiau kaip po 5 ilgiausias kiekvieno rago šakas, Pamatavus bendra šakos ilgi, vidurys pažymimas kreida. Visų matuojamų (ne daugiau kaip 10) šaikų storių suma padauginta iš koefioiento 0,65 duoda balus.
5. Mentiniams ragams už vidutinių šakų llgį mažesnį negu 5 cm, balų neskiriama. Nuo 5 iki 15 cm ir daugiau skiriama atitinkamai nuo 5 iki 15 balų. Už šakotų ragų šakų ilgį skiriama tiek balų, kiek centimetrų sudaro bendras vidutinis visų šakų ilgis.
6. Šakų skaičius:
Mentiniams ragams už 10 pirmųjų šakų balai neskiriami. Už kiekvieną šaką po 10 šakų, skiriama po 1 balą. Šakotiems ragams skiriama po 1 balą už kiekvieną šaką, bet ne daugiau kaip 5 balus už kiekvieną.

Nuoskaitos:
už didelį šakų ilgių skirtumą – iki 5 balų;
už ragų asimetriją – iki 3 balų.
Medziotojas.eu

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, socialinės grupės ar kitokios neapykantos skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Miske.lt neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms.

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *