Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Naktinio matymo taikikliai legalizuoti

Turinys:

Įsigaliojo Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo Nr. IX-705 3, 13 ir 37 straipsnių pakeitimo įstatymas, kuriame naktinio matymo taikiliai, termovizoriniai taikikliai ir optinių taikiklių priedėliai pašalinti iš A kategorijos.

Šiuo įstatymo pakeitimu legalizuotas naktinio matymo taikiklių naudojimas civilinėje apyvartoje. Nuo šiol galima įsigyti, turėti ir gabenti naktinio matymo taikiklius šalies teritorijoje. Primename, kad kol kas medžioti su naktinio matymo taikikliais yra draudžiama.

Kalbant apie Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių punktą 58.3.9. kuris draudžia naudoti naktinius, lazerinius, termovizinius taikiklius ir jų priedus prie optinių taikiklių ir turėti juos medžioklės plotuose, tai šis punktas kertasi su aukštesniu teisės aktu tai yra Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymu ir privalės būti pakeistas, nes didžioji Lietuvos teritorijos dalis yra medžioklės plotai, o naktinio matymo taikiklių gabenimas šalies teritorijoje pažeistų  draudimą juos turėti medžioklės plotuose.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.6 / 5. Balsavo: 66

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

7 Komentarai

 • Gintaras
  Posted 2024.04.24 at 17:52

  Viskas labai saunu, tik ar neturetu istatymas isaiskinti, kaip suprantamas “Naktinis taikiklis”? Musu krastuose yra toks aplinkosaugininkas Mindaugas Salys, tai jis garantuotai surasys protokola uz termovizorinio taikiklio naudojima, o medziotojas paskuj, 2 metus po teismus vaikscios….

 • Susiję: HIKMICRO - pranašiausias termovizorius medžioklėje? | Miske.lt
 • Linas
  Posted 2022.07.20 at 14:02

  Jei taraktoristai pradetu patarineti gyditojams ar atvirksciai is to nieko gero nebutu. Tai ir siuo klausimu turetu istatymu leidejas daugiau isiklausyti i daugelio medziotoju nuomone ir klausimas , manau, butu uzdarytas.

  11
 • Rimas
  Posted 2022.07.07 at 08:49

  Tikiuosi užteks proto neleisti medžioti su jais nes čia jau gausis nebe medžioklė, o medžiojamosios faunos naikinimas.

  2
  48
  • Rimantas
   Posted 2022.07.07 at 09:08

   Prieš tai kaip rašyti tokius komentarus – reikia nors truputi nusimanyti, kas yra medžiokle . O čia tik emocijos ir daugiau nieko.

   36
  • teisus
   Posted 2022.07.12 at 00:59

   labas ,,medziokles zinove,,,pasakyk kaip susijes naktinis taikiklis su faunos naikinimuj,,aplink lietuva visos valstybes naudoja,,ir viskas gerai,,,naktinis taikiklis visame pasaulyje naudojamas kaip tik faunos issaugojimui ir medziokles konkretumui bei taiklaus ir saugaus medziojimo pasiekimui,tai naujos technologijos i medziokle idiegimas,jai nesupranti tada parduok savo mersedesa ir nusipirk ziguli gal tada daeis.

   39
   1
 • Rimantas
  Posted 2022.07.04 at 10:54

  Gera pradžia šaunuoliai

  30
  2

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą