Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Medžioklės plotų pavadinimai neatitinka realybės

Kaip žinote daugelyje veiklos sričių einama skaitmenizavimo keliu ir tai yra visiškai normalu, kol neatsiranda nesklandumų. Turime įdomią situaciją su „Geoportal.lt“ duomenų centru, kuriame sužymėti Lietuvos medžioklės klubai ir jų ribos, o tais duomenimis vadovaujasi suinteresuotos institucijos.

Viskas prasidėjo tada, kai medžiotojai sulaukė skambučio iš Aplinkosaugos pranešimų priėmimo ir valdymo centro apie nutrenktus žvėris jų plotuose, o pasirodė, jog tie žvėrys yra kaimynų plotuose. Galima pamanyti, jog visko būna, gal kas suklydo, bet kaip VMVT pranešė apie kritusius šernus dėl galimai AKM ir medžiotojai gavę koordinates pamatė, kad tai kaimynų plotai kilo įtarimas kas čia vyksta.

Pasirodo, kad duomenų centre „Geoportal.lt“ susimaišė medžioklės plotų pavadinimai, nors ribos išliko teisingos.

Atsakingi Medžiotojai apie šią situaciją informavimo Aplinkosaugos pranešimų priėmimo ir valdymo centrą, bet telefonu atsiliepęs specialistas pareiškė, kad nieko padėti negali ir čia ne jo reikalas.

„Geoportal.lt“ duomenų centrą valdo „VĮ Žemės ūkio duomenų centras“, kuriame dirba apie 400 darbuotojų, o vidutinis atlyginimas prieš mokesčius yra 2151€. Mano žiniomis informacija apie medžioklės plotus yra Aplinkos apsaugos departamentas atsakomybėje ir jie turi kontroliuoti, kad informacija būtų teisinga. Tačiau kaip matome, kol kas niekam dėl to galvos neskauda.

Kyla labai daug abejonių dėl medžioklės skaitmenizavimo reikalingumo ir galimybės tinkamai valdyti duomenis, kaip nesugebama susitvarkyti su elementaria informacija.

Įsivaizduokite situaciją – medžiojate savo medžioklės klube, o jus tikrinantis pareigūnas elektroninėje sistemoje mato, kad jūs kaimynų plotuose. Galėtumėte ilgai vaikščioti biurokratiniais koridoriais ir įrodinėti savo tiesą.

Žodžiu kol turime tokią betvarkę, medžiotojus kontroliuojančiose institucijose apie kažkokius elektroninius lapus reikia pamiršti ilgam. Pasižiūrėsime ar bus viešas pranešimas iš atsakingos institucijos, o gal ir vėl bus nutylėta?

Kviečiu pasižiūrėti ar jūsų klubo pavadinimas ir ribos atitinka realybę, nes kaip matote visko gali būti. Jei rasite klaidą parašykite komentaruose.

Kelių klaidų pavydžiai: Vietoj Drėvės turi būt Pučkornių; vietoj Pučkorių – Dainava; vietoj Dainava – Puvočių, vietoj Puvočių – Giraitė; vietoj Nemunas – Briedis ir t.t…

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.8 / 5. Balsavo: 40

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

4 Komentarai

 • Andrius
  Posted 2023.12.26 at 20:05

  Galimai, viskas biurokratinėje nekompetetingų valdžiažmogių kontoroje, jiems atrodo puiku. Tačiau, tokios šaikos, su tokiomis algomis, bei visi klaviatūriniai gamtininkai, tegul eina skaičiuoti pėdsakų sniege, biurokratai, lai pateikia teisingą informaciją, apie iškirstus miškus medžioklės plotuose, už kuriuos mokama aukščiausiu tarifu ir pan.

 • Pilietis
  Posted 2023.12.22 at 10:01

  Jie jau planuoja diegti elektroninį medžioklės lapą, o medžioklės plotų skaitmeninių žemėlapių nesutvarko 🙂.
  Bet kaip prieš tai komentaras buvo, yra žymiai skaudesnė tema. Netik, kad neatitinka ribos geoportaluose, jos neatitinka mp aprašymuose ir yra suformuoti pažeidžiant įstatymus, skiriasi pas gretimus naudotojus, vadovaujamisi ribomis, kurios buvo nustatytos kolūkiams priklausiusių žemių ribomis!!!! Šioje vietoje visai įdomus straipsnis irgi gautųsi.

 • Alfonsas.
  Posted 2023.12.22 at 09:22

  Ne tik pavadinimai bet ir ribos neatitinka realybės. Matosi, kad tie kas darė niekada neskaitė Reikalavimų MPV riboms. Ir svarbiausia, kad neaišku kas turi klaidas ištaisyti. Stumdo vienas nuo kito ir viskas.

  10
  • Jons
   Posted 2023.12.22 at 17:36

   Gal būtų teisingiau stumdo vienas kitam O mes durnialiai mokam Paliuosuoti visus

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą