Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

LMŽD padės Ukrainai tobulinti medžioklės teisinę-administracinę sistemą

Turinys:

#Stiprūskartu – tokiu šūkiu prasidėjo Lietuvos ir Ukrainos parlamentų ekonomikos komitetų atstovų inicijuota apskritojo stalo diskusija „Iššūkiai ukrainos ir lietuvos ekonomikai karo kontekste – ieškokime geresnių ekonominių sprendimų kartu“, 2023 m. kovo 2-4 dienomis vykusi Lvive (Ukraina).

Diskusijoje dalyvavo LMŽD atstovas, advokatas dr. Feliksas Miliutis, kuris savo pranešime pristatė Lietuvos medžioklės ūkio tvarkymo ir  teisinio reguliavimo principus.

Ukrainos turimas miškų bei dirbamų laukų plotas yra milžiniškas. Nepaisant to, medžiojamųjų gyvūnų populiacijos yra skurdžios. Jas bandoma gausinti auginant medžiojamuosius gyvūnus aptvaruose ir vėliau juos paleidžiant į laisvę.Medžioklės ūkis nėra išplėtotas, o medžioklės prieinamumas visuomenei – minimalus.

Ukrainoje medžioklė draudžiama nuo karo pradžios. Diskusijos, kurioje kartu su Ukrainos ekologijos ir gamtinių išteklių ministru Ruslan Strilets, Ukrainos parlamento Valstybės verslo ir bendradarbiavimo investicijų srityje komiteto pirmininku Ihor Marchuk bei Ukrainos medžiotojų atstovais dalyvavo ir LMŽD atstovai, buvo sutarta, kad medžioklės sektoriaus reformą būtina pradėti kuo greičiau.

Lietuvos, kur medžioklė pakankamai plačiai prieinama visuomenei, kur yra tiek profesionalios, tiek mėgėjiškos medžioklės plotų, o medžiojamųjų gyvūnų populiacijos – kaip niekad gausios, geroji praktika galėtų būti efektyviai panaudota tobulinant Ukrainos medžioklės sektoriaus teisinę-administracinę sąrangą.

Pasak diskusijoje dalyvavusių Ukrainos institucijų ir medžiotojų atstovų, LMŽD galėtų veikti kaip Ukrainos partneris reikiamai informacijai apie gerąją praktiką medžioklės srityje gauti ir prisidėti prie medžioklėtvarkos reformos įgyvendinimo.

LMŽD yra pasirengusi suteikti Ukrainos valdžios institucijų ir medžiotojų atstovams visą jos turimą informaciją apie Lietuvos medžioklės sistemą bei ketina veikti kaip tarpininkas siekiant užtikrinti gerosios vakarų praktikos medžioklės srityje perdavimą ir panaudojimą Ukrainos medžioklės sektoriaus reformai įgyvendinti.

Renginyje taip pat dalyvavo Ukrainos Aukščiausiosios Rados Ekonomikos komiteto pirmininkas Dmytro Natalukha, Lietuvos Respublikos Seimo Ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotojas Gintautas Paluckas, Lietuvos Respublikos susisiekimo viceministrė Loreta Maskaliovienė, Ukrainos ekonomikos viceministras Oleksandr Hryban, Lvivo miesto meras Andrii Sadovyi ir kiti svečiai.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.5 / 5. Balsavo: 23

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

8 Komentarai

 • Vytautas
  Posted 2023.03.09 at 15:26

  Apsurdas. Bolseviku palikimas-bureliai kolchozai! Ka jus dar galit mokyti? Lenino anukai:)

 • Linas
  Posted 2023.03.08 at 18:21

  Kokią jūs patrtį perdavinėsit,tarybinio atavizmo liekanas? Gėdykitės! Yra ir be Lietuvos ,europoj medžioklės srity, daug pažangesnių su tobula medžioklės tvarka valstybių. Galit būti ramūs,ukrainiečiai šiuo keliu tikrai neis.

 • ALGIRDAS
  Posted 2023.03.08 at 10:36

  Tiesiog LMZD rekomendos Ukrainai,kas Lietuvoje draudziama; pazangi medziokle.

 • Zoßė
  Posted 2023.03.08 at 10:05

  LMŽD, kad nukreipti dėmesį nuo savo nesėkmių,
  neveiksnumo, greitu metu ir Elonui Maskui patarinės, kaip gausinti Marso fauna bei sutvarkyti teisinį- administracinį reguliavimą.
  Senatvė- tai toks laikas, kai nieko nesugebi pats, bet labai nori patarinėti kitiems.

  8
  5
 • Susiję: LMŽD padės Ukrainai tobulinti medžioklės teisinę-administracinę sistemą – Kavarsko medžiotojų būrelis
 • Mindaugas
  Posted 2023.03.08 at 09:18

  Savo ne sutvarko o čia mat ten su tvarkis…. Tegul čia pradeda dirbt o ne tik liežuviu plakti….

  16
  3
  • Tiesiog
   Posted 2023.03.08 at 09:22

   Kaip jūs nusibodot bambat ir bambat, o patys nei piršto nei piniginės nepajudinant. Kas konkrečiai pačiam netinka pas mus Lietuvoje? Tik norėčiau išgirsti konkrečius dalykus su argumentais.

   8
   4
  • Vytis
   Posted 2023.03.08 at 12:53

   Nereikia maišyti visos Lietuvos su LMŽD.

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą