Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lenkijos medžiotojai protestuoja

Turinys:

Varšuvoje vasario 2 dieną įvyko didžiulė medžiotojų protesto akcija, subūrusi bendraminčių iš visos Lenkijos. Medžiotojai atvyko iškilmingais drabužiais ir skrybėlėmis, su šunimis ir šeimos nariais. Skambėjo kalbos, šūkiai ir, aišku, medžioklinė muzika.

Svarbiausias akcijos dalyvių reikalavimas buvo neleisti nacionalizuoti Lenkijos medžioklės asociacijos (LMA) ir perduoti jos Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM). Lenkų medžiotojai mano, kad tokį pokytį labiausiai lėmė gamtos apsaugos ir gyvūnų teisių organizacijų veikla, kuria daugiausia siekiama naikinti medžioklės ūkį ir diskredituoti medžiotojus.

Žiniasklaidoje buvo plačiai kalbama apie miško žvėrių daromą žalą maistinių kultūrų pasėliams ir dėl visko kaltinami medžiotojai. Žemės ūkio ministras Krzysztofas Jurgielas žadėjo situaciją spręsti. Vienas siūlymų buvo keisti Medžioklės asociacijos vadovą Lechą Blochą, kuris šias pareigas eina jau daugybę metų. Jis buvęs komunistas ir tarybinės valdžios samdomas informatorius. Ūkininkų prekybos sąjunga nori drausti medžioklę privačiuose organizacijos narių plotuose ir siekia dar daugybės Lenkijos medžioklės ūkio organizacijos pokyčių.

Be šių siūlymų, dar siekiama padidinti medžioklės draudimo juostą šalia gyvenamųjų vietų nuo 100 iki 500 metrų, drausti medžioti nenutrūkstamai nuo rudens pradžios iki žiemos pabaigos ir nustatyti vieną metų laiką tyliuoju laikotarpiu.

Lenkijos medžiotojai reikalavo paisyti visuomeninės organizacijos teisių ir leisti išsirinkti LMA vadovą demokratiškai, be to, nesutinka su ŽŪM iškelto funkcionieriaus kandidatūra. Medžiotojai griežtai prieštaravo, kad asociacija būtų nacionalizuota ir perduota ministerijai. Kompromisas lyg ir buvo pasiektas: nuspręsta, kad ligšiolinis LMA vadovas atsistatydins, o draudimo zona prie gyvenamųjų vietų bus nustatyta 150 metrų.
Vis dėlto antrą vasario savaitę žaliųjų organizacijų atstovai atvyko į LMA ir pakeitimus sustabdė. Lenkų medžiotojų nuomone, situacija niekada nebuvo tokia prasta kaip dabar, jie susirūpinę medžioklės ateitimi Lenkijoje.


Šaltinis žurnalas “Medžioklė”
Tekstas: KATARYNA ŠTERNA
Kopijuoti ar kitaip platinti čia pateiktą turinį be mūsų sutikimo draudžiama!

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą