Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kauniečiai traukia pamatyti medžioklės trofėjų

Turinys:

Ketvirtadienį Kaune, Aleksandro Stulginskio universitete prasidėjo iki šeštadienio vyksianti miško, medžioklės ir aplinkos paroda „Sprendimų ratas 2012“. Jos tema – miškas ir jo ištekliai. paroda_kaune

Pirmuosius parodos lankytojus labiausiai patraukė tarptautinė medžioklės ir žūklės trofėjų paroda, kurioje savo paskutinių trijų medžioklės sezonų laimikius pristato medžiotojai iš Estijos, Latvijos, Čekijos ir Lietuvos.

Žmonių reakcija pamačius trofėjus labai skirtinga. Vieni gailisi nušautų gyvūnų, kiti godžiai klausosi medžiotojų pasakojimų.

Daugiausia dėmesio sulaukė 56 metų vilniečio medžiotojo Antano Truskausko trofėjų ekspozicija „Didysis Afrikos penketukas“. Lietuvis yra sumedžiojęs liūtą, dramblį, raganosį, leopardą ir buivolą – gyvūnus, kuriuos Afrikoje nukauti sunkiausia.

A. Truskauskas buvo pirmasis lietuvis, 2002 metais sumedžiojęs afrikinį dramblį.

„Neišmanantieji galvoja, kad drambliai lėti gyvūnai. Tačiau yra kitaip. Jie pavojingi. Dramblių bandos ištisą dieną, ieškodamos maisto, žingsniuoja sparčiu žingsniu. Norint spėti paskui dramblius reikia kone bėgti. Pailsėti gyvūnai sustoja tik vidurdienį per pačią kaitrą“, – pasakojo medžiotojas.

Kamerūne medžiodamas savo svajonių gyvūną, lietuvis ne vieną dieną sekė paskui dramblių kaimenę. Drambliai prastai mato, bet turi gerą klausą ir uoslę, todėl vyrui reikėjo ilgai laukti, kol pavyko prisėlinti prie būsimo trofėjaus taip arti, kad jo neužstotų patelės ir mažyliai bei medžiai ir krūmai.

„Nušauti dramblį galima tik pataikius į kumščio dydžio vietą, esančią tarp akies ir ausies. Todėl prie jo teko prisiartinti arčiau nei per 50 metrų“, – prisiminė medžiotojas.

A. Truskauskas šypsojosi, kad paragauti dramblienos jam taip ir neteko. Gyvūnų mėsą įprasta palikti toje šalyje, kur jis nušautas. Vyras parsivežė dramblio iltis.

Įspūdingai atrodo ir vilniečio Pietų Afrikos respublikoje nušautas baltasis raganosi.

„Kai medžiojami retesni gyvūnai, vyksta „žalioji“ medžioklė. Į savo raganosį šoviau ne kulka, o migdomųjų vaistų ampule. Tada raganosį išmatavau, prie jo nusifotografavau. Vėliau vėl reikėjo suleisti specialių vaistų, kad gyvūnas atsigautų ir toliau sėkmingai gyventų“, – pasakojo A. Truskauskas.

Todėl parodoje eksponuojamas ne tikrasis trofėjus, bet į gyvūno iškamšą labai panašus muliažas, kurį pačiupinėti stengiasi visi, priėję prie medžiotojo stendo.

„Medžioti išmokau iš senelio ir tėvo. Medžioklė yra savotiškas derliaus nuėmimas, todėl šauti į gyvūnus negaila“, – tvirtino A. Truskauskas.

Vilnietis tikino turintis didžiausią Lietuvoje medžioklės trofėjų kolekciją. Vyras ketina ją padovanoti Molėtų krašto muziejui. Parodos metu ir vyko medžiotojo bei muziejininkų derybos.

Parodoje taip pat galima pamatyti 400 stirninų, 100 tauriųjų elnių, 20 briedžių ragų, per 100 šernų ilčių, kailių, kaukolių. Išdėliota ir gausybės lapių, mangustų, bebrų ir kitų gyvūnų kaukolių bei iškamšų.

Pristatoma ir privati Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko medžioklinių peilių bei medalių kolekciją.

Per tris dienas „Sprendimų rato“ lankytojai gali ne tik apžiūrėti medžioklės trofėjus, bet ir susipažinti su naujomis aplinkosaugos idėjomis, miškininkystės, medžioklės bei aplinkos tvarkymo temomis.

Parodoje dalyvauja 82 firmos, asociacijos, organizacijos, 200 augintojų, gamintojų ir tautodailininkų iš Lietuvos, Čekijos, Latvijos ir Estijos.

Iki šeštadienio vakaro bus surengti 26 seminarai ir tarptautinė konferencija.

Lietuvos želdintojų ir dekoratyvinių augalų augintojų asociacijos stende galima pasikonsultuoti želdinių priežiūros rudenį klausimais.

Universiteto atstovai parengė ekspoziciją „Nuo amato iki inovatyvaus verslo“. Vyksta susitikimai su mokslininkais, inovatyvių produktų pristatymai, degustacijos, edukacinė programa vaikams ir suaugusiems.

Šeštadienį vyks Europos Tauriųjų elnių kvieslių čempionatas. Jame varžysis komandos iš Austrijos, Čekijos, Lenkijos, Vokietijos, Vengrijos, Serbijos, Slovakijos, Slovėnijos ir Lietuvos.

Parodos metu vyks ir žirgų konkūras Prezidento taurei laimėti.

lrytas
Šaltinis: Lrytas.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą