Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Išaiškino nelegalų žvėrienos konservų cechą

Aplinkos apsaugos departamento Alytaus valdybos pareigūnai kartu su policijos pareigūnais ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) atstovais balandžio 29 d. pagal gautą pranešimą įvykdė reidą Labanoro seniūnijoje, Švenčionių rajone. Buvo gauta informacijos, kad šioje vietovėje įsikūręs nelegalus žvėrienos konservų gaminimo cechas, o apylinkėse brakonieriaujama ir šiam cechui tiekiama mėsa. 

Patikrinimo metu VMVT pareigūnai fiksavo faktą, kad nelegaliame ceche gaminami konservai. Departamento pareigūnai rado 54 vnt. žvėrienos konservų, apie 40 kg žvėrienos ir 34 užšaldytas bebrų uodegas. Nors sodybos savininkė teigė, kad konservus gamina savo reikmėms, pateisinančių dokumentų, iš kur gauta žvėrių mėsa, ji neturėjo. Vėliau prisipažino, kad mėsos gauna iš medžiotojų būrelio.

Rasti konservai ir žvėriena konfiskuoti, taip pat šiuo metu atliekamas išsamus aplinkosauginis tyrimas – aplinkosaugininkai aiškinasi, iš kur buvo gaunama žvėriena, tikrina informaciją dėl galimo brakonieriavimo.

Departamento direktorės Olgos Vėbrienės teigimu, vienas darbo prioritetų – Departamento veiklos skaidrinimas: „Tam, kaip viena iš priemonių, bus vykdoma pareigūnų rotacija. Ji itin svarbi atliekant tiek planinę, tiek neplaninę objektų kontrolę. Taigi, kilus įtarimų ar gavus informacijos apie galimus aplinkos apsaugos pažeidimus, bus pasitelkiami ir kitų valdybų ar skyrių inspektoriai, prireikus – sudaromos komisijos.“

Taip pat O. Vėbrienė nurodė, kad didelis dėmesys bus skiriamas aplinkosauginėms akcijoms ir neplaniniams patikrinimams: Departamentas, gavęs informacijos ar turėdamas pagrįstų įtarimų, kad tam tikra veika gali prieštarauti teisės aktams ar neatitikti jų reikalavimų, iškart reaguos.

„Dėkoju Departamento kolegoms, VMVT bei policijos pareigūnams už operatyvų bendrą reidą. Ateityje numatome ir toliau glaudžiai bendradarbiauti su teisėsaugos bei kitomis institucijomis užkardant nusikaltimus prieš gamtą ir saugant jos išteklius“, – pabrėžia Departamento vadovė O. Vėbrienė.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 3 / 5. Balsavo: 2

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

10 Komentarai

 • Girinis
  Posted 2020.10.23 at 03:57

  Iš kai kurių komentatorių peršasi išvada, jog jiems būtų labai malonu ir patogu jeigu nei aplinkosauga, nei policija neegzistuotų. Gyventų sau ramiai, smaugtų žvėris, gertų arielką ir alutį, ir vaidintų didelius asus..Kas kitas jeigu ne teisėsaugos organai įneša drausmės ir verčia paklusti nustatytai tvarkai??. Gal tie įstatymai ir nėra visi lig vieno tobuli ir veiksmingi, nu bet be jų būtų visiškos skerdynės ir miškuose, ir namuose. Šiuo konkrečiu atveju jeigu tas fabrikas dirba legaliai ir skaidriai tai jokie pareigūnų patikrinimai jam nebaisūs. Kažkas turi tikrinti ir kontroliuoti. Puikiai žinome lietuvių mentalitetą ir tik pabandyk atleist vadeles…Jeigu jau tokie sąžiningi, tai ko čia verkšlenate???..Ar tik nebuvote jau įpratę ramiai dirbti juodus darbelius…

 • 666
  Posted 2020.05.15 at 19:01

  geda pareigunams babce pagavo, patys brakoneriauja dar praso algas pakelt matyt renkamu ,,uzdarbiu”
  nebeuztenka. bebrus medziotojai jai pardave, nes ju nieks nesupirkineja odegos aisku reikia saugoti saldykleje. jo didziausias nusikaltimas ,,na lico”.

 • romaldas
  Posted 2020.04.30 at 20:12

  Daugelis medziotoju sumedziotu zveriu mesa laiko saldiklyje net iki sezono pabaigos ir tada sprendzia ka ip ja suvartoti .Kas konservuoja kas desras megsta .Todel teigti jog rasta mesa subrakonieriauta -nera pagrindo .O JIELIENA lai savo nervus papraso ideti ikonservus .

  6
  2
 • Jelena
  Posted 2020.04.30 at 16:26

  Stebetojui

  mociute “zudo” tam ,kad prasimaitintu o tu zudai nes tau tai yra pramoga. Savo pseudoargumentus gali sau susikisti atgal i vamzdi.

  5
  16
  • stebėtojas
   Posted 2020.04.30 at 22:56

   pasirodo Jelena ne tik arsiai tulzinga medziotoju nekenteja, bet dar ir “aiskiarege”, nusitujino iki zinojimo ar as prasimaitinimui ar ne medzioju…
   matomai uzvalge ne mociutes, o olandiskos gaidienos, kuri isauginama visiskai pajudeti negalinciam gaidziukui adata kojoje lainkant antibiotiku ir hormonu pumapvimui, o snape vamzdeli pasaro pumpavimui…na dar ypac humaniskai nuzudoma – pakabinus uz kojos zemyn galva atsipusiomis zirklemis perkerpant gerkle… nieko nuostabaus kad Jelena, didele humaniste, tai daro be jokio pasislykstejimo, ko gi nepadarysi del prasimaitinimo … ir visiskai nenuostabu kad taip seilejasi po tokiu vaišių.

   14
   6
 • Vacis
  Posted 2020.04.30 at 15:47

  Nuveskit Mazeikai tuos konservus ,jau ant tiek Lt nusirito kad is zmoniu konservus atimineja net karo metais to nebuvo dar bebro uodegu rado o cia tai dirba teisesauga ,geda iki kiek nusurito valstybe

  17
  2
 • stebetojas
  Posted 2020.04.30 at 15:34

  Jelena,
  Geriau Jūs mums pasipaskokite kas Jums nutinka ir kas išsilieja suėdus močiutės iš rankų maitintą, glostytą ir ypač brutaliai buku skerdiko peiliu paskerstą avytę ar vištytę.
  Na ir smalsu kas Jums nutinka parašius eilinę tulžingą savo nesąmonę be jokių naujų, nenuvalkiotų “argumentų”?

  6
  3
 • Alvydas
  Posted 2020.04.30 at 14:06

  Valio! Pagaliau suduotas rimtas smūgis šešėliniam verslui! Pagaliau ir močiutė iš provincijos pamatys šviesą tunelio gale…

  7
  7
 • Mindaugas
  Posted 2020.04.30 at 11:56

  Ar bent vienas AD valdininkas ir šio portalo redaktorius pabandė įsteigti mėsos cecha ? Gauti vetrinarijos leidimus ? Ar žinote kokio dydžio administracinė narša sudaryta, kad lupyklos neatsidarytų? Vėl pagavo žmogelį ir giriasi. Fui, fui fui ! Na ir mentalitetas pas portalo redaktorių.

  5
  9
  • Post Author
   Miske.lt
   Posted 2020.04.30 at 12:14

   Sveiki Mindaugai, tamstos užvažiavimas visiškai nekorektiškas portalo atžvilgiu. Mes informuojame apie įvykius Lietuvoje. Ne visos naujienos vieniems ar kitiems yra malonios, be ką jau padarysi. Mums taip pat ne viskas patinka gyvenime.

   18
   5

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą