Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Helion 2 XP50 Pro po keturių mėnesių

Turinys:

Šių metų pradžioje „Pulsar“ pristatė naują termovizorių „Helion 2 XP50 Pro”. Video apžvalgą galite pasižiūrėti čia, o šiame straipsnyje pasidalinsiu savo pastebėjimais apie šį prietaisą po keturių mėnesių bandymų medžioklėse.

Visu pirma norėčiau atkreipti dėmesį į šio prietaiso galimybes prastomis oro sąlygomis. Kaip žinote termovizoriuje sumontuotas šilumai itin jautrus NETD <25 mK terminis jutiklis, kuris išlieka pakankamai jautrus šiltiems objektams nepaisant gamtos išdaigų.

Termo jutiklio anga | ©Deividas Staponkus

Dažnas termovizorių naudotojas tikrai žino tą vaizdą kaip po smarkaus lietaus, šlapdribos ar esant rūkui visas vaizdas tampa vienos pilkos spalvos ir pasidaro sunku orientuotis aplinkoje, suprasti kur yra miško kontūras, nekalbant apie atskirų objektų identifikavimą. Šio šilumos jutiklio galimybės paliko man gerą įspūdį. Nepaisant prastų oro sąlygų su „Helion 2 XP50 Pro” galėjau normaliai orientuotis aplinkoje, suprasti landšaftą ir identifikuoti matomus objektus. Manau tai svarbus niuansas daugeliui medžiotojų.

Helion 2 XP50 Pro | ©Deividas Staponkus

Kalbant apie vaizdo kokybę, drąsiai galiu pasakyti, kad tai vienas geriausių termovizorinių monokuliarų kurį man teko laikyti rankose. Vaizdas yra aiškus, detalus ir kontrastingas, tačiau dėl itin jautraus šilumos jutiklio, geromis oro sąlygomis vaizdas kartais yra net per ryškus (peršviestas) naudojantis gamintojo nustatytais vartotojo režimais (miško, kalnų, aptikimo). Todėl rekomenduoju naudotis individualiu režimu kuris leidžia nustatyti kontrastą ir vaizdo šviesumą pagal jūsų poreikius.

Noriu paminėti, kad dėl naujos elektronikos, baterijos veikimo laikas sutrumpėjo lyginant su ankstesnės kartos „Helion 2 XP50” termovizoriais. Tačiau jūs gaunate trumpesnį prietaiso įsijungimo laiką, žymiai stabilesnį WiFi signalą ir progresyvesnę elektroniką su didesnėmis perspektyvomis programinės įrangos atnaujinime.

Taip pat „Helion 2 XP50 Pro” video formatas iš .avi pasikeitė į .mp4 ir video failai yra įrašomi į 16 GB vidinę atmintimi. Kiek pastebėjau iš praktikos, su viena standartine baterija termovizorius išlaiko apie 5 valandas intensyvaus naudojimo, bet jei norisi apsidrausti visada galima įsigyti papildomą bateriją.

F50/1.0 objektyvas | ©Deividas Staponkus

Kalbat apie technines savybes būtina paminėti jog šiame prietaise sumontuotas aukštos raiškos 640×480 pikselių (17µm) terminis vaizdo jutiklis. Aiškūs ir kontrastingi vaizdai leidžia geriau identifikuoti gyvūnus, jų skiriamuosius bruožus. Šviesai pralaidesnis F50/1.0 objektyvas su itin jautriu 640×480, 17µm šilumos jutikliu leidžia aptikti objektus dideliu atstumu. Standartinio aukščio objektą (apie 1,8m.) galima aptikti iki 1800 metrų atstumu.

Objektyvas | ©Deividas Staponkus

Spalvotas „HD Amoled“ ekranas iš 1024×768 pikselių, puikiai perteikia spalvas, taupo energiją ir užtikrina didelio kontrasto vaizdą. Ekranas puikiai veikia ir šaltomis oro sąlygomis.

Image Detail Boost technologija

Su „Image Detail Boost Function“  termovizoriaus ekrane matysite aiškų ir didelio kontrasto vaizdą, kontūrus bei identifikuojantį net ir mažiausius objektus su minimaliais temperatūrų skirtumais.

Helion 2 XP50 Pro | ©Deividas Staponkus

Magnio lydinio korpusas išsiskiria ypatingu struktūros patvarumu, atsparumu išoriniams mechaniniams ir klimato poveikiams. Korpuso medžiaga efektyviai pašalina ir išsklaido elektronikos sukuriamą šilumą. Tai padeda užtikrinti stabilų termovizoriaus veikimą ir aukštos kokybės vaizdus ilgo stebėjimo metu.

Objektyvas | ©Deividas Staponkus

Vaizdo didinimas nuo 2,5 iki 20 kartų leidžia geriau sufokusuoti vaizdą ir atpažinti objektą net ir esant toli nuo jo. Priartinimas veikia dviem būdais: vieno paspaudimo metu galima priartinti 2 k., arba pasirinkti nepertraukiamą priartinimą ir prisiartinti vaizdą tiek, kiek to reikalauja situacija.

Aštuonios spalvų paletės suteikia daugiau patogumo stebėjimo metu ir reaguoti į pasikeitusias stebėjimo aplinkybes. Siekiant aptikti objektą geriausiai tiks režimai „White Hot“, „Black Hot“ ir „Red Hot“. Režimai „Rainbow“ ir „Ultramarine“ suteikia didesnes galimybes atpažinti ir identifikuoti objektą. „Red Monochrome“, „Sepia“ ir „Violet“ labiausiai tinka ilgalaikiam stebėjimui naktį.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 5 / 5. Balsavo: 9

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

1 Komentarai

  • Nusivyliau
    Posted 2021.04.29 at 12:39

    Gal ir geriausias, nieks nesiginčija, tuo labiau kaina ne iš kukliūjų. Tačiau Pulsaro politika Lietuvos atžvilgiu tiekiant produkciją, visiško kaimo kiosko lygio. Arba pats pigiausias segmentas, dlia prastova naroda, arba pats brangiausias, dlia pacanof, konkrečiai šis, paminėtas straipsnyje. Pulsaro klyksmas, kad Yokon gerisusias Amerikoj, manęs nejaudina. Nes Lietuvoj prekių tiekimas kiniečių nedaveja, pas tuos užsisakai, tai nors gauni. Jei negauni, pinigus gražina, žiūri po poros savaičių ir daiktas dar atėjo. O Pulsaras??? Užsakytas vidutinis segmentas visose parduotuvėse, atsakymas tas pats: per skystos blauzdos gamyboj, kad į Lietuvą atvežtų, užtenka tik vargšei Amerikai. Tad daiktas puikus, bet tiekimas net kiniečių nedaveja. Tad pūstis, męs geriausi, kaip ir nebėra ko….

    11
    1

Komentuoti

Merger Duo NXP50
Pirmieji „Pulsar“ multispektriniai žiūronai!

Žiūrėti apžvalgą